nerzumiem vysvetli lepšie, co akože analyzy, prilbu ? aj tvoj obsah sa sa zmenil po napísaní respektíve si ešte dodal edit, podobne ako ja som dodal poslednú vetu alebo raz opravil nejakú pravopisnú chybu, obsah sa tým len rozšíril alebo sa opravila pravopisná chyba
29.06.2023 - 23:31:26
00
k pádu nemuselo dôjsť . o tom , kto aké má kosti v danom veku(60) ,za to nemôže . no a teraz k veci . matka mala ísť prvá . chyba . nechránila svoje dieťa . doba od pádu k telefonátu je dosť dlhá . záchranárom nepovedala - zatajila , že sa tam malá chcela otočiť a že to cyklista v poslednej chvíli strhol . ten prístup záchranárov mohol byť iný.

ak teda bude niekto tvrdiť že , že myšlienka je najrýchlejšia na svete ,tak to sa ešte neposral .
30.06.2023 - 04:35:12
02
Hosť napísal:
boli tam štyri chyby, decko urobilo chybu že zastalo v oboch pruhoch na cyklochodníku, matka decka urobila chybu že ho pred príchodom na chodník nezastavila, neupozornila že z ľava prichádza cyklista, cyklista urobil chybu že nezvládol manéver obchádzania decka a nemal prilbu už ked mal slabšiu lebku ktorá mu nedostatočne chránila mozog, prilbu nemusel mať len v prípade keby mal pevnejšiu lebku napr. vdaka lepšej životospráve, že by pil vela mlieka s vápnikom alebo inak by mal zabezpečenú väčšiu pevnosť kostí nejakými inými potravinami, tekutinami obsahujúcimi viac minerálov najmä vápnika, alebo keby mal silnejšie svaly krku a širšie silnejšie ramená ked padol na chodník že by tým zabránil kontaktu lebky s chodníkom, ja som takto spadol pred dvoma rokmi na ceste v rýchlosti asi 25 km/h že mi stičilo kormaň na odskoku v asfalte vyfrézovaného cestármi tiež som spadol na bok ale lebkou bez prilby som sa asfaltu ani nedotkol

Tiež som mal nespočetne veľa pádov, ale že nikdy som sa ani len náznakom nedotkol hlavou zeme, až raz nečakane konár v zadnom kolese ma doslova katapultoval a nebyť tej prilby tak môžem mať lebku ako kolvek pevnú ten otras mozgu by bol asi riadny a možno až nezlučiteľný so životom. Toľko z mojej strany k prilbe a k pevnosti kostí. A pre" onnnéého "keby mal tú prilbu tak všetko ostatné čo tu popisuješ by bolo irelevantné, verím tomu, že by sa len oprášil a išiel si ďalej svojou cestou. Ako ten fakt, že im nepovedala ako k pádu došlo je celkom podstatný, takto to pre záchranárov vyznelo, že proste odpadal a spadol.
30.06.2023 - 05:54:33
00
Matka mala ísť prvá. Prečo? Ja tiež vždy idem za svojou dcérou, nikdy nie naopak. Je pravda, že nikdy by takú blbosť nespravila ako otáčať sa na chodníku bez toho aby vedela, že je to bezbečné. A to, že niekto niekde zastane často vídavam v bajkerských videách. Prvý čo zíde trail hneď zastane na tom úplne najnevhodnejšom mieste a všetci čo idú po ňom za ním nemajú kde bezpečne zastať a dochádza ku kolíziám.
30.06.2023 - 06:23:05
02
Kibib napísal:
Tiež som mal nespočetne veľa pádov, ale že nikdy som sa ani len náznakom nedotkol hlavou zeme, až raz nečakane konár v zadnom kolese ma doslova katapultoval a nebyť tej prilby tak môžem mať lebku ako kolvek pevnú ten otras mozgu by bol asi riadny a možno až nezlučiteľný so životom. Toľko z mojej strany k prilbe a k pevnosti kostí. A pre" onnnéého "keby mal tú prilbu tak všetko ostatné čo tu popisuješ by bolo irelevantné, verím tomu, že by sa len oprášil a išiel si ďalej svojou cestou. Ako ten fakt, že im nepovedala ako k pádu došlo je celkom podstatný, takto to pre záchranárov vyznelo, že proste odpadal a spadol.


po lese kde sú konáre nejazdím
30.06.2023 - 07:34:31
00
3x som padol--1x lad a 2x nebojte sa on vám nič nurobi
30.06.2023 - 07:45:31
00
hej, včera som tiež jedného ničneurobija stretol v zjazde 14 % ešte okrem tých exotov za volantom ci mi na dvoch miestach nedali prednost, ten najlepší priatel človeka jak som naberal rýchlost už cez 50 začal od romskych domov bežat k ceste smerom ku mne, brechal o život a úplne nadšený zo spriatelenia s mojou nohou sa blížil k ceste, rýchlo som prepočítaval či sa naše cesty stretnu na asfaltke či brzdit alebo zrýchlovat, naštatie ma nestihol zakusiť, zhodit :D
30.06.2023 - 08:48:36
00
Psi sú dobré na také trénovanie intervalov. Rýchle zrýchlenie za krátku dobu. Tiež som si tak šiel po hrádzi a pod hrádzou jedna venčila rotvajlera. Bolo to ešte mladé šteňa, ale už odrastené. Ako ma zbadal, tak sa rozbehol ku mne, tak som zrýchli nad 30. Síce ma dobehol, ale bolo vidieť, že viac zo seba nedá a začal spomaľovať pri šprinte. Tak som spomalil aj aj, nech máme očný kontakt a začal som na neho hovoriť a povzbudzovať. Bež, pridaj, pridaj, pozri tu mám nohu. Aj by si možno rafol, ale mal čo robiť s jazykom, ktorý mu už plandal z otvorenej huby. Nakoniec to vzdal z vyčerpania. Samozrejme majiteľka za ním hulákala aby sa vrátil, no ten ju mal úplne na saláme. Ja som bol pre neho zaujímavejší. Nakoniec som zastavil aj ja ďalej od neho a pozeral čo urobí. Lebo takých niekoľko stoviek metrov sa so mnou prebehol. Nemal už energiu na nič a po chvíli sa s kúdolom prachu dorútila na aute pod hrádzou jeho majiteľka. Ako ju zbadal, tak sa vrátil k nej. Možno aj dobré, že si vyhliadol radšej mňa ako nejakú rodinku na bicykli. To by mohlo dopadnúť škaredo.
30.06.2023 - 09:14:12
02
Možno to bolo dobré aj pre neho (a majiteľku). Sú aj takí, čo sa neradi nechajú okuskávať od cudzích psov a vedia im to dať patrične najavo.
30.06.2023 - 09:35:09
00
Hosť napísal:
po lese kde sú konáre nejazdím

Bolo to práve na asfaltke kde som také niečo absolútne nečakal. V tom je práve tá pointa. Nikdy nevieš kedy ti zachráni život. V robote si ma stále chlapi doberaju načo mi tá prilba je na ten kúsok do práce. A práve na tom kúsku do práce sa to stalo. Tak keď som do tej práce šiel som si tú prilbu doma zabudol, zistil som to až keď ma ofukol chladný vánok dolu kopcom. Na prestávku chodím domov tak som si ju hneď nachystal, aby som ju nezabudol. Cestou z prestávky sa mi stal onen incident kde mi z určitou pravdepodobnosťou zachránila zdravie. Odvtedy prilba ide na hlavu skôr ako obuv.
30.06.2023 - 10:03:57
07
aha ? aj na ceste zvyknú byt konáre, najhoršie sú úseky kde previsujú až nad cestu napr, topolove aleje a len čakaš kedy ta nejaky 200 kilovy zabije aj s prilbou do asfaltu, tam chodim z jadneho kraja cesty na druhy a hladam kde visia nejmenšie kusy


Naposledy upravil Hosť dňa 30.06.2023 - 10:33:13, celkovo upravené 1 krát.

30.06.2023 - 10:27:23
00
Konkrétne takto.
https://www.mtbiker.sk/forum/post1778967.html#p1778967
30.06.2023 - 10:30:35
00
ty kokso, tiež som takto rozbil prilbu po kotrmelci v zjazde v zákrute ma vynieslo do šancu asi pri 40 km/h, len narazené rebrá, blbo sa mi s nimi šoferovalo z Bystrice po pretekoch, som ledva nastupil do auta :D a vzadu ešte tri moje deti co boli so mnou, týžden som sa nemohol poriadne nadychnut
30.06.2023 - 10:55:21
00
rozbil prilbu po kotrmelci a povedal si : no nebudem ja rozbíjať drahé veci a odvtedy prilbu nenosí :D :D :D
30.06.2023 - 11:45:52
07
:D x :D y :D z
30.06.2023 - 11:54:49
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Oblečenie a batohy / Chrániče)
keyboard_arrow_up