kua drát, a ja že prečo mi včera nechcela prejsť platba...dúfam, že mi nová karta z ČSOB príde čo najskôr... :tmi: :finger:
30.12.2011 - 08:38:56
00
nuž ... ale ak to naozaj odporučil vydavateľ kariet .. v tomto prípade asi first data (alebo ako sa aktuálne volajú) a v tom prípade to možno spravia aj iné banky a v tom prípade pay pal asi bude musiet ustúpiť :)
30.12.2011 - 09:02:54
00
ale že s tým prišla práve SLSP? Veď vo svete je množstvo x-násobne väčších bánk, kde klienti používajú paypal a tie to netrápi?
30.12.2011 - 09:16:01
00
Pekne krasne by som im :hai: na rozlucku. Pochybujem ze im to odporucili vydavatelia kariet. Ak by to bola pravda, tak straca akykolvek zmysel platba cez PayPal. Ten je uz pekne velky moloch a pochybujem, ze by vydavatelia kariet isli proti prudu. Ved prave cez PayPal je transakcia bezpecnejsia (neposielanie citlivych udajov, ochrana voci podvodom, stopnutie platby...).
30.12.2011 - 09:20:40
00
Pri platbe cez PayPal by sa ziadne udaje o karte nemali dostat predajcovi. Paypal platbu zrealizuje a predajcovi ju len potvrdi. Zaujmave je, ze paypal neposiela CCV autorizacnym centralam a aj napriek tomu to funguje (v pripade SLSP fungovalo).

Podla tych diskusii sa nezda, ze by tuto novinku chystali aj ine banky a SLSP ma problem.
30.12.2011 - 09:54:29
00
no ja im dnes cez obed dám definitívne zbohom :)
30.12.2011 - 09:58:57
00
vyborne, posledna kvapka k mojmu odchodu do slsp:) strasny bordel maju v celej banke, cez IB zrusene inkaso stale bezi a neda sa zrusit len osobnou navstevou banky (samozrejme za poplatok), IB ma vkuse nejake vypadky a odstavky, a este sa ich kartou neda platit paypalom... najlepsia a najdrahsia banka slovenska:)_
30.12.2011 - 10:16:38
00
pekne od nich, uz sa radsej ani nesnazim na ebay prihadzovat, na zaplatenie uz kupeneho som musel vyuzit brata
30.12.2011 - 10:21:03
00
http://ekonomika.sme.sk/c/6198404/sporitelna-stopla-platby-cez-paypal-appstore-a-google.html
30.12.2011 - 11:32:23
00
no, karta zrušená, ale ak chcete zrušiť účet tak až o mesiac :D kks to je doba...
30.12.2011 - 12:34:49
00
kebyze mi to dokazu zmysluplne a hlavne vcas (aspon nejaky mesiac dopredu...) vysvetlit mali by este sancu, takto maju cas kym nepojdem najblizsie "cez mesto" - pondelok
musim sa priznat, ze mi ich IB celkom vyhovoval, hlavne ked som videl ake pomocky museli pouzivat kolegovia u niektorych bank, ale co bolo bolo...
30.12.2011 - 12:56:33
00
typicke jednanie z pozicie moci. Myslia si, ze klienti su tupe ovce. A kedze mame ten koniec roku, tak im zelam do toho noveho, nech sa im to pekne vypomsti a klientom sa otvoria oci :-P

PS, z VISA EUROPE:

"We are afraid you were misinformed that Visa could assist you in this matter. Please be aware that Visa debit and credit cards issued by different banks will carry different terms and conditions – this is one of the ways in which the banks that issue these cards compete with each other. This is why we are unable to be specific about the details that this issuer offers."
30.12.2011 - 13:27:19
00
Niekolko postrehov na upresnenie : CVV2 (ma to este niekolko inych nazvov) sluzi na dodatocne overenie transakcie, kde nie je mozne pouzit na overenie PIN.
Banka ho moze vyziadat, ale nemusi. Ak ho nevyziada, nesie riziko, ze ak platba bude fraud, tak stratu realizuje banka. Ak ho vyziada a sedi, tak su jej sance preniest stratu na ineho omnoho vyssie.(zalezi, ci to bola kreditka alebo debetka atd.)
VISA a MC priamo neprikazuju CVV2, ale urcite ho odoprucaju v pripade podozrivych transakcii.

Podla mojich informacii, prikaz na toto overovanie CVV2 neprislo v ziadnom z poslednych mandatov (mandaty su smernice VISA a MC, ktore oni pravidelne vydavaju a banku, ktore maju ich certifikat ich vzdy musia povinne splnit). Okrem tychto madatov VISA a MC posielaju aj kadejake "best practices", ktore vsak maju uz iba formu odporucani.
Podla toho, co sme sa bavili s kolegami, nam z toho vychadzaju 2 mosnosti.
1. Bud niekto v SLSP nepochopil nejake odporucanie a spravil z neho mandat. (V tom pripade behom par dni hned ako si uvedomia, co spravili, to aj zrusia)
2. SLSP mala problemy s fraudami na kartach, tak natvrdo zaviedla toto pravidlo. (V tom pripade vyhodnotia, ci im toto zavedenie prinieslo zelany efekt a podla toho, ake zisky a straty budu realizovat, ho podrzia alebo tiez zrusia)

Este uvediem, ze podla VISA pravidiel, ziadna spolocnost nesmie drzat u seba ulozeny CVV2 kod dlhsie, ako do vybavenia transakcie. Takze aj ked ste pri registrovani do Paypal CVV2 raz zadavali, Paypal ho musel hned po prijati overovacej sumy zmazat a
neexistuje, ze by ho mohol mat ulozeny u seba pre neskorsie potreby.

Takisto uvediem, ze banka toto dopredu oznamovat nemusi, kedze ona ma pravo kazdu transakciu takto kontrolovat, ono je to skor o tom, ze Paypal tazi vyhody z toho, ze ciastocne obchadza pravidla kartovych spolocnosti, ale na druhu stranu nesplana vsetky standardy a ak ich banka zacne dosledne kontrolovat z nejakeho dovodu, tak ich nesplna.
30.12.2011 - 14:01:31
00
Takisto uvediem, ze banka toto dopredu oznamovat nemusi....


Dakujem pekne za taku banku, ktora smahom ruky zmeni zabehnute postupy a neoznami mi to. Slusnost kaze zverenit aspon na stranke oznam, ked uz nie zaslanie spravy na e-banking konto v dostatocnom predstihu.
Ako boli spominane priklady z ebay-u, ked nezaplatenim vydrazeneho tovaru prichadzas o rating, prakticky tazko vycislitelne skoda na renome atd...a banka dava od toho ruky prec. Je mi grcne z takychto molochov, ktori sa ani neunuvaju komunikovat so zakaznikom, ktory ich zivi!!! :puke:
30.12.2011 - 14:14:57
00
http://www.dsl.sk/article.php?article=11922 :)
30.12.2011 - 14:29:50
00
keyboard_arrow_up