Hmmm, nespomínam si, ze by som sa toho jazvecika bál. Potom ostáva len variant, ze som prechádzal cez jeho teritórium. Hmmm ale to asi tiež nie lebo bol na turistickom a cyklochodniku len so svojím "panom", asi 8 ročným chlapcom. Naozaj netuším kde som ja urobil chybu keď sa mi rozhodol zahryznúť do nohy.
29.12.2014 - 14:17:11
00
tak to potom vysvetli mojmu beaglovi aby nenahanal srnky :lol: je to polovnicky pes,stopar, dokaze stopovat zver cele hodiny....a ak chyti stupo..tak proste ide....a malokedy posluchne...a ak zbada srnku...tak ho nezastavis ani za boha..mozes ho trenovat kolko chces.....ten pes ma stopovanie v krvi...

prave si sa priznal, ze nezvladas svojho psa a nemas ho vycviceneho, inak povedane tvoj pes ta ma na haku a ty si ukazkovy priklad nezodpovedneho chovatela, evidentne o vycviku psov nevies nic a este svoje detinske chovanie aj vytrvalo obhajujes.
naco su potom polovnicke, durice, pastierske a im podobne ? Ked je to od nich priam vyzadovane ?

kedze je vas co nemaju ani paru viac, tak vam to napisem do spolocneho prispevku: polovnicke, pastierske, alebo ine pracovne plemena urcite nemozu obhanat co sa im zachce a kedy sa im zachce, to by potom boli na svoje urcenie nepouzitelne. mozu (vlastne musia) to urobit LEN na povel! a to je sakra rozdiel.
miso prestan chrlit somariny a radsej venuj cas psovi a nauc ho aby sa od teba bez povelu nevzdaloval. aby si potom nemusel pisat "a malokedy posluchne" a aby ti ho capulo nemusel zaklat :)
29.12.2014 - 14:20:57
014
[quote=""]pes nahubok mat nemusi a je jedno aky je velky.....velkost neurcuje agresivitu!!!!uz si to uvedomte...

Na tvojom mieste si najprv prečítam VZN upravujúce chov a držanie psov v mieste bydliska. Je bežné, že mestá/obce zakazujú voľný pohyb psa na verejných priestranstvách. To znamená mať min. vodítko. Ak je majiteľ zodpovedný, tak použije aj náhubok - to by malo platiť u veľkých plemien bezpodmienečne (toto neviem ako je ošetrené).
Aj útok napr. špica na malé dieťa môže byť nebezpečný, vtedy by som neváhal použiť kopanec do hlavy...
29.12.2014 - 14:22:20
08
andrej25dobre si to napisal :y:
marpdobreze si pripomenul, male deti a male psy, presne tak.
29.12.2014 - 14:24:48
01
Hovadoooooo! :rofl: :rofl: :rofl:
29.12.2014 - 14:32:27
00
Hmmm, nespomínam si, ze by som sa toho jazvecika bál. Potom ostáva len variant, ze som prechádzal cez jeho teritórium. Hmmm ale to asi tiež nie lebo bol na turistickom a cyklochodniku len so svojím "panom", asi 8 ročným chlapcom. Naozaj netuším kde som ja urobil chybu keď sa mi rozhodol zahryznúť do nohy.


Mas dobry vycvik. Vybrat si z textu len to co sa ti hodi. Jazvecik je pes slachteny k praci v nore kde bojuje s jazvecom. Musi byt samostatny a je. Preto jazvecici su zvladnutelni skoro tak ako macky. Tam plati ten variant ze vypnes nohy z spd a kopnes - nemusis sa bat - netafis on uhne ale trocha naberie respekt.

PS Nie som ziadny odbornik na psov takze ak chces naozaj odborny vyklad UTFG. :-)
29.12.2014 - 14:47:54
00
jj na male rasy plati kop nohou, kludne aj fingovany. ked som bol v Ciernej hore, tak som pravidelne odhanal pastierskych psov bud hadzanim kamenov, alebo ak isli od chrbta, tak som sa namieste otocil a vyrazil aj s bajkom proti nim. no lenze to boli male az stredne velke plemena, keby som tam stretol nejakeho kaukazaka, tak neviem neviem
29.12.2014 - 14:51:57
00
inak co my tu furt riesime. kuknite sa co chovaju v Dubai a co sa asi tak stane, ked sa tie zvery zblaznia
http://www.damncoolpictures.com/2014/05/the-ridiculous-lives-of-rich-people-in.html
29.12.2014 - 15:03:55
00
preto aj ked zbada bezca....alebo cyklistu.. ano sem tam sa po nom rozbehne....ale urcite nie utocne...cisto zo stoparskym instinktom... bezec zastane... pes sa otoci a kasle nanho... maximalne ho dojde onuchat a koniec....

Vzhľadom na to, že nepoznám tvojho psa, ani žiadneho iného, keby sa po mne rozbehol, tak určite nemôžem tušiť, že ma len stopuje, chce oňuchať a neviem čo ešte. Rátal by som s tým, že chce zaútočiť a pokiaľ by som mohol, začal by som utekať, pokiaľ nie, preventívne by som ho kopol, ak by nepomohlo, tak znova a znova. Či mám rátať s tým, že ma chce len oňuchať, náhodou sa mu zapáči moje lýtko a budem o pár deka ľahší a čo potom? :fubar:
29.12.2014 - 15:26:15
02
andrej25o mojom psovi vies teda velke hovno.....
za prve....vobec by som sa nebol ho pustit aj na namesti plnom ludi a nechat ho tam pobehovat....pretoze....beagli su extremne spolocensky psy...za celych 8 rokov co uz airis ma v zivote nezautocil na cloveka....
za dalsie..... este som nevidel cloveka co by nerozoznal utociaceho psa od len tak beziaceho psa... to ste asi naozaj slepi!!!!
za dalsie moj pes ma na haku nema... a pocuva na slovo....

ALE je rozdiel ked sa pohybujes zo psom v meste a podobne..tam nema problem pocuvat..a je rozdiel ked sa pohybujes po lese...

PRECITAJ SI PROSIM TA NA CO su urcene rasy FOXHAUND a BEAGLE...a hlavne to akym sposobom boli pouzivane pri love ;) !!!! pretoze ocividne o psoch vies velke hovno....a len si myslis ako by sa mali spravat....a teoretizujes...


marp to ze pes ma byt na voditku je hadam jasne...ale nahubok povinny nieje!!!!! a nevidim dovod aby bol povinny pre velke rasy....ked ovela agresivnejsie su prave male rasy...uz len koli svojej vyske....

Farmaceut a to akoze chodis po svete so zatvorenymi ocami?? alebo ako je mozne ze nedokazes rozlysit psa ktory je ocividne podrazdeny a utoci..od psa ktory uteka len zo zabavy?? sposob akym pes bezi, pohyb chvosta, najezenie srsti, to ako brese popri behu....



mna najviac bavi ze sa tu ozyvaju najvacsi odbornici na psov....a ocividne ani jeden z vas psa nema :D :D :D a len hovorite ako by to malo byt atd.... bez osobnej skusenosti... :D uz par ludi vam tu povedalo ze nie niejeto tak...a capulo je ch*j tento svoj nazor nezmenim....
29.12.2014 - 16:00:13
00
Myslim, ze by si mal dostat ban :lol: Od veci prispevok, nadavky a najhorsie je ten ypsilon :tmi:
29.12.2014 - 16:03:38
04
https://www.youtube.com/watch?v=3GxmAk7lxMo
29.12.2014 - 16:06:50
00
ja som nevedel ze v pieskovisku moze byt nieco odveci :P tvoje narazky na moju gramatiku su mi uplne ukradnute....a ja mu nenadavam.... to si o nom myslim a to je rozdiel ;)
29.12.2014 - 16:07:08
00
a ja mu nenadavam.... to si o nom myslim a to je rozdiel ;)


a capulo je ch*j tento svoj nazor nezmenim....


Ok , ja som potom asi jazvecik.

ja som nevedel ze v pieskovisku moze byt nieco odveci


Moze, niektori ludia dokazu aj to :)
29.12.2014 - 16:09:09
00
naco su potom polovnicke, durice, pastierske a im podobne ? Ked je to od nich priam vyzadovane ?

Určite nie na to, aby naháňali bicykel.
29.12.2014 - 16:14:18
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up