Milý patto, reagoval som na TOTO:
andrej25 napísal:
Pes nemá čo naháňať žiaden bicykle, ani nič iné.

naco su potom polovnicke, durice, pastierske a im podobne ? Ked je to od nich priam vyzadovane ?

Milý Mišo:
Povedať na tvoju adresu že si debil, by som si nedovolil ani napriek tomu, si o cca 10 rokov mladší od mojich detí.

TO JE POSLEDNÝ KOMENTáR NA TVOJU ADRESU, MILý MIšO, JE MI ľUTO KLáVESNICE A čASU MíňAť NA TEBA
P.S.
Sme psíčkarska rodina mám momentálne 4-teho psa a moja dcéra je zakladateľkou o.z Psia duša!

Svetu mier, a Mišovi rozum!!!
29.12.2014 - 16:36:56
00
dobre vies ako som to myslel, nechapem to chytanie za slovicka ..
29.12.2014 - 16:40:35
01
uz par ludi napisalo ze skoda reci....lebo vy si budete dokola mliet svoje....takze uz vazne na tuto temu koncim -_-

prepac..ale niekto kto len tak zabije psa za to ze mu kuse koleso je pre mna *****....a je mi jedno kto to je...
pretoze toto nieje rozumne riesenie...to je uplne bezcitne riesenie....
a ano lto takemu cloveku uplne s kludnym svedomim vynadam....

Farmaceut byt pripraveny je samozrejmev pohode...ale ja som prvotne reagoval na capula ktory by psa rovno zabil....len koli tomu ze by mu kusal koleso -_- to mi proste pride ako neludska, a bezcitna reakcia....
29.12.2014 - 16:41:02
00
misopetrovic tebe vazne chyba modul detailneho rozlisovania :), ale to som si vsimol uz davnejsie .. len precitat, nieco sa ti zda a odpisujes, niekedy skoro bez precitania .. capulo nenapisal, ze zabije psa za to, ze mu hryzie pneumatiku. On to napisal inak .. skus sa vydychat, precitat to znovu, pouzit primeranu empatiu a znovu si premysli, ako to vnimas. Potom napis vysledok.
29.12.2014 - 16:47:02
01
smrtelne, keby mi daky debilny pes hryzol do bajku a mam v ruke noz tak urcite nerezem plaste ale mu to vrazim do lebky

co to capulo nenapisal lto????? :D :D :D :D a konkretne za tuto vetu je to pre mna obycajny bezcitny ch*j ...
29.12.2014 - 16:54:17
00
Mišo ty nevieš skončiť ;) ale k tvojmu príspevku, keby mi kusal do 50 € plášta a 200 € kolesa, čo je pre mňa sakra veľký peniaz, tak by som sa snažil psa odtrhnúť stoj, čo stoj. Kebyže mám nožík, tak fakt neviem čo by som robil, do hlavy asi skôr nie, ale možno do brucha by som ho pichol, ale fakt neviem, ťažko o tom polemizovať za PC.. V mojej situacií, čo som opísal pár strán dozadu, keby na mňa zaútočil, bránil by som sa kým by neprestal a niektorí psy prestanú až keď sú mŕtvi, ale samozrejme, nemal by som ani najmenšie potešenie keby som musel nejakého psa zabiť, aj keď v sebaobrane, ale svoje zdravie si cením viac ako zdravie psa, ale k videu čo pes hryzie plášť, to či je to správne v takom prípade psa zabiť alebo nie, na tom sa nezhodneme, to je jedno, keby už nič nepomohlo dostať toho psa preč, tak som na capulovej strane, ale kašli už na to (ak to dokážeš) lebo fakt sa na tom nezhodneme.
29.12.2014 - 16:56:17
02
http://www.noviny.sk/c/zahranicie/pitbul-dohryzol-na-smrt-svojho-majitela-40
29.12.2014 - 17:00:35
00
kde som spomenul nejaky chodnik ? asfaltovy?v obytnej mestskej ...zone? tam ta vodzka z nahubkom plati "dvojnasobne" ,vacsia moznost stretov, "preto podla tvojej "logiky" treba obmedzit napr. 100 ludi co stretnes ,aby strpeli ze 1 pes ma "potrebu" a nie naopak ze?! :lol: aj preto zakon obmedzi psa -ale v druhom pripade aj ochrani napr. pred tyranim atd. , povinnostami pre majitela ...

celoplosne prikazy,zakazy, zakony nie su idealne ,ale mali by aspon vyhovovat "vacsine",co sice vzdy pravda nie je...ale to uz je na inu debatu...

k tym "bojovym"-spolocensky nebezpecnejisim plemenam ,ako uz bolo spomenute ,nebezpecnost psov je rozna,ale ani tak nie tym ,ako CASTO utocia ,ale moznymi DOSLEDKAMI utokov, dufam ze kazdy uzna ze dosledky utoku civavy a napr. rotvika su a mozu byt ,dost rozdielne ,trvale nasledky atd. ,vychova je dolezita ...ale neovlada ju a ani "nechce-nemoze" kazdy,kto chce takeho psa...kazdy ma svoju povahu ci uz v ramci plemena
pohlavia atd.

k nadobudnutiu zbrane,vodicaku atd. treba absolvovat procedury na dokazanie sposobilosti...preukaz,nakolko sa z toho robi biznis a tykalo by sa to aj pri "preukaze na psa", je zas na samostatnu temu...

da sa pes pouzit ako zbran? ano ! a niektori boli na to slachteni...
ake "narocne" je obstarat si zbran a ake psa?!
no a tu zacina premyslanie ....nie je to dodrziavanie pouzitia vodzky a kosika na verejnom priestranstve najlahsie najjednoduchsie a najefektivnejsie riesenie pre vsetkych?

edit:moj navrh "zakona": v meste kde je castesi stret v kratkej vzdialenosti na chodniku -kosik+ vodzka,ale kosik nemusi byt ak je napr.na luke-malo frekventovane miesta atd. a je moznost vyhnut sa na taku vzdialenost ze majitel staci reagovat a psa udrzat na vodzke z dosahu ,ale navolno uz naopak kosik musi mat... kosiky u civav a pod. je problem aby nejaky maly na hlave drzal tvar hlavy atd. dalo by sa vseobecne podla vahy a pripadne nejake hranicne plemeno posudit dodatkom ... a na spagatovom voditku je to zvladnutelny pes a dokaze sa nej aj vybehat ,takze napr. na uzkom frekventovanom chodniku a pod. by malo skor vyznam dat ho na ruky alebo do kabelky-tasky ,odstrani sa moznost jeho utoku ale aj naopak zasliapnutia :lol:
no a este pred tymto vsetkym ,nepopularne sankcie: za psa zodpoveda majitel -momentalny drzitel ,za napadnutie a ublizenie psom ich tvrdo postihovat ako pri zbraniach NO-KN -pri ochrane majetku , "nedbanlivost" az "ublizenie na zdravi"- to uz by sa muselo podrobne rozpracovat...


Naposledy upravil kvakob dňa 29.12.2014 - 18:05:16, celkovo upravené 2 krát.

29.12.2014 - 17:21:48
00
to ze pes ma byt na voditku je hadam jasne...ale nahubok povinny nieje!!!!! a nevidim dovod aby bol povinny pre velke rasy....ked ovela agresivnejsie su prave male rasy...uz len koli svojej vyske....

Farmaceut - a to akoze chodis po svete so zatvorenymi ocami?? alebo ako je mozne ze nedokazes rozlysit psa ktory je ocividne podrazdeny a utoci..od psa ktory uteka len zo zabavy?? sposob akym pes bezi, pohyb chvosta, najezenie srsti, to ako brese popri behu....


je velky rozdiel ked ta kusne maly pes alebo velky pes s papulou jak vrata od stodoly. preto je jedno, ze tie male rasy su casto agresivnejsie, ked ich hryznutie spravi menej skody - ok, vynimka je to pri malych detoch, tam aj maly pes moze spravit velmi velke skody, hlavne na tvaricke dietata :/
ale vseobecne je to tak, ze cim vacsia papula, tym vacsia skoda na tele, no nie?

dalsia vec - nemozes cakat od ludi, ze maju nastudovane spravanie psov, to je uplne absurdne toto ocakavat. aj ja som o psoch nevedel vobec nic, az pokym ma neuhryzol, az potom som si zacal citat vselijake materialy na danu temu.
29.12.2014 - 17:26:06
00
iron.hide a o diviakoch si si uz cital ? :lol: :D
29.12.2014 - 17:40:20
00
tie uz mam zmaknute davno ;) je to moja druha rodinka :P
ale inak mam radsej macky nez psov. macka ti nespravi dieru do nohy :)

ak si narazal na to, ze nemam so psami prakticke skusenosti, tak to je pravda. ale tiez je pravda to, ze odkedy aspon zhruba poznam psiu rec tela, tak som nemal problem. ak vidim ze je pes v pohode, a moze to byt aj rotvajler, tak okolo neho v pohode prejdem a vobec si ho nevsimam - ignoracia je najlepsi recept. urcite sa mu netreba so strachom pozerat do oci.


Naposledy upravil iron.hide dňa 29.12.2014 - 17:46:17, celkovo upravené 1 krát.

29.12.2014 - 17:42:24
00
Do riti, teraz si To posral. Ďalších 5 strán bude flame o mackach :tmi:
29.12.2014 - 17:43:40
04
:D tak aspon mame temu na zajtra. flamewar macky versus psy, to je casto este horsie ako 26 vs 29 :)

Prílohy:

cats-versus-dogs.jpg
cats-versus-dogs.jpg 54.09 KiB thumb_up0thumb_down


Naposledy upravil iron.hide dňa 29.12.2014 - 18:01:52, celkovo upravené 1 krát.

29.12.2014 - 17:48:46
01
no a tu zacina premyslanie ....nie je to dodrziavanie pouzitia vodzky a kosika na verejnom priestranstve najlahsie najjednoduchsie a najefektivnejsie riesenie pre vsetkych?

Je! A preto by to mal robiť každý a kto to nerobí, má možnosť sa nad sebou zamyslieť a niečo zlepšiť a minimalizovať riziko stretu, nehody, úrazu (a ak bude capulo nablízku, tak zapichnutiu nožíka do lebky psa) a svet bude hneď veselší ;)
A poďme teraz hejtovať mačky :rofl:
29.12.2014 - 17:59:48
01
pardon, este som doplnil moje fantasmagorie aby boli pokope...tak prosim dostudovat ,pripadne doplnit ;) :P
vyzera to ze som proti psom ale je to naopak a celkovo mam rad zvierata ale "odtal potal" a toto je skor o ludoch a ich pristupe ,keby sa chovali zodpovednejsie...potom sa ale cuduju ked sa to zacne riesit a pritom maju svoj podiel
29.12.2014 - 18:14:18
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up