Zoidberg napísal:
Vedel by si mi objasnit tvrdenie, ze (asi) minister zdravotnictva "vie o pandemii, kovide a medicíne tiež kkt", pretoze je obvodak?


Videl si jeho “ verbálny prejav “ v televízii , počul si jeho prudko “zorientované “ či skôr dezorientované odpovede na otazky od novinárov ? Poznaš trosku jeho “pozadie “ a kariérny životopis ? Ak nie , tak sa trošku zorientuj a potom môžeme dať vecnú dišputu ... pokial si to nenaštuduješ, nemá zmysel moje úsilie týmto smerom .
14.04.2021 - 10:53:16
00
lapaloma napísal:
prosím vás, vy tu viete všetko. Brutálne ma bolí hlava a potrebujem pracovať, rozmýšľať .... čím sa mám na dopovať, bo nie som na to zvyknutý nezvykne ma bolievať vôbec? Zvažoval som alkohol, ale to by som toho asi veľa nespravil :D

Napi sa vody, vacsinou boli hlava z dehydratacie. Dalsia najpravdepodobnejsia pricina, ze si nevyspaty. A Ibalgin pomaha.
14.04.2021 - 10:56:34
01
Ramon1, ja sa normalne pytam, neobhajujem ho. Neviem o nom prakticky nic, len som prelistoval jeho strukturovany zivotopis. Nechcem ho studovat, len ma to tvrdenie zaujalo- odhliadnuc od akehosi skatulkovania obvodakov, znie to, ze o nom co-to vies, tak som sa chcel tiez dozvediet od cloveka z fachu.
14.04.2021 - 11:01:21
00
lapaloma napísal:
prosím vás, vy tu viete všetko. Brutálne ma bolí hlava a potrebujem pracovať, rozmýšľať .... čím sa mám na dopovať, bo nie som na to zvyknutý nezvykne ma bolievať vôbec? Zvažoval som alkohol, ale to by som toho asi veľa nespravil :D

Bolesť hlavy môže byť aj znakom dehydratácie. Daj si pohár vody, možno pomôže.
Edit: pozerám, že sesulak to iste napisal :)


Naposledy upravil exot dňa 14.04.2021 - 11:05:38, celkovo upravené 1 krát.

14.04.2021 - 11:04:13
00
ibalgin som skúšal ráno, aj som potom ešte zaspal ... ale zobudila ma najskôr vedúca a potom riaditeľ a od tedy musím myslieť :P .. skúsim teda ešte jeden. A tá voda, tiež mi to ako prvé napadlo, ale pil som včera celkom dosť a dnes od rána to možno aj trochu preháňam. Inak si nechcem ani predstaviť tých čo mávajú migrény keď mňa dostalo na kolená toto
14.04.2021 - 11:04:20
00
Hlava moze boliet aj z krcnej chrbitce, stuhnuty krk a pod.
14.04.2021 - 11:08:00
00
Hlava ma bolieva celkom casto, ibalgin, brufen, mig400, je toho spusta... Alebo aj taky sumivy panadol. Inac pirule od bolesti sa aj doporocuju zapit napr. sumivym magneskom, mal by sa urychlit nastup. Inac ako pisu obcas sa staci napit vody, ak nie tak necakat na silnejsiu bolest ale hned dat pirulu. Tiez sa mi stava ze nezabere, vtedy vie pomoct ponatahovat krk, popripade masaz krku pokial ju ma kto dat ;-) Naposledy som mal chut vyskocit z okna co mi tak vystrelila bolest hlavy, ked po hodine a pol nezaberali pirule ani nic... Nic prijemne to teda neni.
14.04.2021 - 11:17:48
00
dal som si ešte aj Cčko askorbát do vody :) keď to robí dobre Ivanovi tak aj mne musí. Najlepšie by bolo vypnúť pc a vypadnúť von ... by hneď bolo po bolestiach
14.04.2021 - 11:20:26
00
a ist aspon 7 hodin v Z4, nakopnut trosku organizmus :)
14.04.2021 - 11:23:31
02
Zoidberg napísal:
Ramon1, ja sa normalne pytam, neobhajujem ho. Neviem o nom prakticky nic, len som prelistoval jeho strukturovany zivotopis. Nechcem ho studovat, len ma to tvrdenie zaujalo- odhliadnuc od akehosi skatulkovania obvodakov, znie to, ze o nom co-to vies, tak som sa chcel tiez dozvediet od cloveka z fachu.


Nechcem aby to vyznelo “drzo “ smerom k tebe , no tu na to nie je priestor . Zabralo by mi to velo času . A ešte jedno ... dať za ministra zdravotníctva takého človeka a nie skutočného odborníka, kvalitného a známeho lekára, človeka ktorý ma s pandemiou osobne skúsenosti / ktoré mimochodom už dokázal / , človeka ktorý svojou odbornosťou zastrešil toho pošahaneho Matoviča a bol od začiatku “ tvárou “ boja proti kovidu a odbornou autoritou , môže len bezcharakterný a psychiatrickou diagnózou známy “ minister financií “ 🤮 . Ja na Jarčuškovom mieste sa mu vjbem na celé šaškovanie pred obrazovkami a nastavovanie krku a svojej reputácie v zvrátený a už len osobný prospech IM . Áno ... morálne, odborne, komunikačne, tu nemáme veľa adeptov na post ministra zdravotníctva . No určite by som osobne zvolil profesora Jarcusku skôr, ako “ neznámeho generála “ . Tobôž nie v mierových časoch, a už vôbec nie lekára so špecializáciou “ všeobecný lekar “ . Je to o5 výsmech celej odbornej obci všetkých lekárov, hlavne však v “prvej línii “ .

Ešte raz , skús si pozrieť jeho tlačovku ... teda Matovičovu , Hegerovu/ teda Matovičovu/ a generálovu . Stal tam ako blb , zmohol sa na hapkanie, pokašliavanie a zaklincoval to slovami “ že už nemá čo k tomu povedat a nemajú sy pýtať “ ... velky omyl toto


Naposledy upravil Ramon1 dňa 14.04.2021 - 11:32:40, celkovo upravené 1 krát.

14.04.2021 - 11:27:48
11
A pan profesor Jarcuska aj bol v tejto veci osloveny? Mozno nemal chut stat sa ministrom.
14.04.2021 - 11:30:19
01
Ked sa tam clovek pozrie na ten zoznam tak vela ludi je tam co sa tyka odbornosti naozaj len nahodou.. sa tam objavili ludia ktori si len vytiahli papierik z klobuka asi
14.04.2021 - 11:37:20
00
Ramon1 taka pani kalavska bola lepsia? ona bola vedkyna ci co to bola. nehladiac na pozadie prislusnosti. tiez ju nepoznam len co som s nou pozeral jeden rozhovor tak vyzerala ze vie. ale tak to zase vacsina asi len vyzera.
14.04.2021 - 12:16:03
00
Ramon1 napísal:
... dať za ministra zdravotníctva takého človeka a nie skutočného odborníka, kvalitného a známeho lekára..
Neviem prečo si všetci dochtori myslia, že ministrom zdravotníctva musí byť lekár. Je síce pravda, že naše zdravotníctvo potrebuje vyliečiť, ale takého lekára u nás nenájdeš, všetci chcú len liečiť a žiadny vyliečiť... Jedno či pacienta, alebo zdravotníctvo. A to sme už mali za ministrov snáď všetky medicínske odbornosti - od posudkára cez zubára až po kundológa.

P.S. - dr. Kalavská pracuje na infekčnej klinike UNB. Jej výhodou bolo, že sa obklopila schopnými ľuďmi a dokázala počúvať. Jej nevýhodou bolo, že chcela šťať proti vetru - birmovanému...
14.04.2021 - 12:30:34
08
S Jokom suhlasim v tom, ze u ministra zdravotnictva nie je medicinska odbornost na prvom mieste. Minister ma byt v prvom rade schopny manazer s moralnymi cnostami. Ani top odbornik v niektorej oblasti mediciny nie je odbornikom aj v ostatnych- na to si ma zostavit tim poradcov, poznat schopnych ludi, s ktorymi sa ma radit. Pokial ide o Jarcusku, myslim, ze by ho bola na ministra skoda. Stacilo by, aby jeho radami minister, nech uz akykolvek, radil. To by panovi profesorovi ostal cas aj na inu uzitocnu cinnost. Ako minister by zabil kopec casu podpisovanim veci, pocuvanim inych, rokovaniami, tlacovkami...
Ramon1, vdaka za vysvetlenie. Aj tlacovku som kukol. Tiez ma nepresvedcil zatial. Ale nie preto, ze by bol "len obvodak".
14.04.2021 - 12:48:14
02

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up