a kde myslis, ze sa vsetky tie ryze v obchode nachadzaju? Ano, v regaloch. Rovnake miesto by zaberali tie sypky. Boli by tam vsetky, ktore si prave spomenul rovnako, ako su tam teraz.

Ja som pisal tam, kde to dava zmysel. Citaj trochu s rozumom ;-)
25.08.2022 - 21:07:05
02
Toto je zatial v plienkach v par bezobalovych obchodoch. V Trencine je na namesti jeden, este som tam nebol, ale sledujem ich na FB. Mne je ten bezobalovy koncept sympaticky.
25.08.2022 - 21:19:10
00
Jeden som videl v BA vo freshmarkete ale vnutri som este nebol. Nemam to velmi po ruke.
25.08.2022 - 21:23:05
00
Tiez sa mi ten koncept paci. V Brne som vedla jedneho byval a chodil som tam casto- vyhovovalo mi, ze som nemusel kupovat “velke” balenia napr. muky ci kakaa, aspon mi v tom mole nezacali zit. Uz funguje piaty rok, tak asi zabehnuty. Mali tam aj “zdrave mlsky”. Akurat ceny vyssie, masovka z toho nebude. Prakticke bolo, ked tam mali od ludi nadobky pre zabudlivcov, ale to im po case zatrhla hygiena.
25.08.2022 - 21:35:27
00
ryza, sosovica a podobne neni problem.. ale napr spominana sunka uz ano.. ved to aj teraz funguje ze kupis si balenu kludne na 2 tyzdne, alebo alternativa krajanu na pulte, ale tu musis ist kupovat tak raz za 2-3 dni
alebo hej este je alternativa nezer sunku vobec, nebude odpad ani problem ziaden :lol:
26.08.2022 - 06:53:24
02
L.Mara odkryla staré asfalty, v Texase objavili stopy dinosaura :)

thumb_up0thumb_down
26.08.2022 - 09:08:26
00
este k tej ryzi, spomenul som si na jednu svoju fotku z Filipin. Tam funguju bezobalovo stale :-) Aj ked v trochu inych hygienickych podmienkach.

Ale dalsia vec, ktora je zaujimava, je napravo ten zasobnik na vodu. Toto maju skoro v kazdom lokalnom obchode. Su dve moznosti, ako si kupit vodu. Bud za 15 pesos 1liter v plastovej flasi, alebo za 3 pesos 1liter nacapovat. Tecie studena ;-) Pre cyklistu skvela vec, lebo studena voda skoro zadarmo je dostupna kazdych par kilometrov. "Tankoval" som do bidona a usetril kopec plastovych flias.

Príloha:
Capture.JPG
Capture.JPG 105.62 KiB thumb_up0thumb_down

26.08.2022 - 20:05:05
05
skorpion napísal:
este k tej ryzi, spomenul som si na jednu svoju fotku z Filipin. Tam funguju bezobalovo stale :-)

Príloha:
Capture.JPG

Tak si môžem bez obáv dat do googla niečo ako "philippines garbage problem"?
26.08.2022 - 20:13:40
01
daj si do googlu co chces, Nepochopil si pointu ;-)
26.08.2022 - 20:22:52
01
Pointa je v tom, ze obal nemusi byt nutne taky problem ako hlupost, sebectvo ludi. Moze sa legislativne tlacit na cokolvek, ale ak budu mat masy v hlavach nas*ate, tak to nepomoze. Pretoze aj teraz, plechovicu sice moze dusevne slabsi zaniest do automatu, ale ak pri prerabke kupelne hodi zachodovu misu do prveho lesa.....
26.08.2022 - 20:31:44
04
skorpion napísal:
este k tej ryzi, spomenul som si na jednu svoju fotku z Filipin. Tam funguju bezobalovo stale :-) Aj ked v trochu inych hygienickych podmienkach.

Ale dalsia vec, ktora je zaujimava, je napravo ten zasobnik na vodu. Toto maju skoro v kazdom lokalnom obchode. Su dve moznosti, ako si kupit vodu. Bud za 15 pesos 1liter v plastovej flasi, alebo za 3 pesos 1liter nacapovat. Tecie studena ;-) Pre cyklistu skvela vec, lebo studena voda skoro zadarmo je dostupna kazdych par kilometrov. "Tankoval" som do bidona a usetril kopec plastovych flias.

Príloha:
Capture.JPG

No neviem ci si dal ako dobry priklad Filipiny, ale ako priklad pre ryzu a tu vodu beriem. Ich je 109 milionov a ziju natlaceny na ostrovoch. Keby mali taku spotrebu obalov ako my, tak su tie mesta zasypane odpadom este viac ako teraz... Ja som v GEO cital clanok aky je tam odpad obrovsky problem, ze ho sypu do mora..., proste ho nemaju kde davat. A su tam plaze plne odpadu, ktore su skryte pred zrakmi turistov. Chalan z organizacie Ocean Cleanup sa moze aj roztrhat.
26.08.2022 - 20:47:24
00
No neviem, po prečítaní jeho príspevku si nedomýšľam, nič také nenapísal
čiže nehodnotil Filipíny ako také, ale konkrétny tradičný bezobalový predaj :)
26.08.2022 - 21:26:04
15
Srsen presne to som tym myslel :y:

Filipiny patria/patrili medzi jednu z krajin, ktora importovala odpad zo zapadu. My sa tvarime ekologicky, ze triedime, zbierame a likvidujeme odpad a pritom jeho cast posielame do takychto krajin, kde ho "spracuvaju" napriklad aj sypanim do mora. Cize kludne v tom mori moze plavat nas obal od keksov, alebo retaze. Lenze aj tieto krajiny uz od takychto nakupov postupne upustaju, takze si budeme musiet s odpadom poradit sami. A za ovela vyssiu cenu, ako bol vyvoz do chudobnych krajin. A to sa prejavi na vyske smetneho.

Samozrejme som mal moznost vidiet, ako to vyzera s odpadom na Filipinach. Aspon co uvidi cykloturista. Jednym slovom katastrofa. Este dve fotky som vyhrabal. Prva "dovolenkova"
Príloha:
01.JPG
01.JPG 80.06 KiB thumb_up0thumb_down



a druha ako to vyzera naozaj
Príloha:
02.JPG
02.JPG 136.12 KiB thumb_up0thumb_down

27.08.2022 - 07:25:35
01
Rýchla rada prosím... Dá sa nejak vylisovať spodný kónus hlavového zloženia z krku vidlice?
27.08.2022 - 09:02:37
00
Máš na mysli ten krúžok čo stačí pozdvihnúť plochým skrutkovačom a potom rukou stiahnuť?
27.08.2022 - 09:20:07
10

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up