Tak ked dostanes ako prezent... Nieco treba aj do varenia mat. 😉
12.07.2023 - 13:13:09
00
najlepší chlast z Lidlu je Pilos, teraz je akcia liter za 99 centov a k tomu C kilo aktuálne 12,99 e


Naposledy upravil Hosť dňa 12.07.2023 - 13:30:46, celkovo upravené 1 krát.

12.07.2023 - 13:30:25
00
lubor1 napísal:
Banka je nenazrana lebo ja ucet vobec nepotrebujem ale musim ho mat lebo som zivnostnik a za firemne ucty sa plati viac ako za osobne. Trzbu vkladam cez bankomat co je bez poplatkov a vsetko riesim cez IB teda nepotrebujem ani zamestnancov banky, staci len ten ITckar co spravuje chod IB.


ako živnostník nemusíš mať podnikateľský účet, ako živnostník môžeš mať len ďalší bežný účet a kľudne ho môžeš mať aj zadarmo :)

dokonca ak máš živnosť popri zamestnaní ani nemusíš mať zvlášť účet na živnosť...len je lepšie mať zvlášť účet aby to bolo prehľadnejšie.. :)
12.07.2023 - 13:30:32
00
Požáry elektrokol se vymykají kontrole, jsou už nebezpečnější než požáry elektromobilů
12.07.2023 - 13:42:22
02
ešte že som na e-bike zatial nesedel, tam treba nie len prilbu ale aj suspenzor :D

,,S podobnými statistikami jsou spojena prakticky všechna větší města po celém světě, třeba hasiči v Londýně vyjíždějí likvidovat požár elektrokola či e-koloběžky každý druhý den. Jejich kolegové z Plzně pak mají na paměti případ z konce dubna, kdy elektrické kolo začalo hořet během jízdy. Jeho majitel naštěstí ještě stihl zastavit a vzdálit se od něj, neboť baterie explodovala a rozletěla se do širokého okolí. ,,
12.07.2023 - 13:58:02
00
ja chapem aj banky s tymi poplatkam, zvoz hotovosti z bank teda Loomis a podobne spolocnosti to stoji kopu prachov, aj prevadzka doplnovanie ATM, udrzba a rozvoj IT bezpecnostnych systemov, ale toto pozadie nik za tym nevidi.
12.07.2023 - 14:03:41
01
ja osobne nemam problem zaplatit banke cca 3,50 mesacne za to ze si viem vsetko zaplatit a vyriesit co potrebujem z domu cez appku. trvale prikazy, inkasa, prevody, platby, platba online a rozne ine sluzby mi za tych 3,50€ mesacne stoja. ucetri mi to hodne casu a v konecnom dosledku aj peniaze. hotovost by podla mna mohli kludne zrusit, naco mi je ked existuje platba kartou. A ak ma podnikatel problem platit 1% z trzby za platby kartou a pisete uz asi aj menej tak ma zjavne zle nastaveny biznis. na konci dna urobim uzavierku v terminali a nemusim nic pocitat ani nosit do banky.
k samo obsluznym pokladniam poviem len tolko ze nic lepsie pre mna nie je. alkohol kupujem vacsinou v miestnom alkohol shope a bezny nakup si nablokujem sam za okamih toho co by som cakal v rade. ked aj niekedy idem na pokladnu tak sa na 90% vzdy nieco p0serie predo mnou.
12.07.2023 - 14:19:50
01
Rozumiem tomu, ze maju svoju reziu, ale na to by im malo stacit tych 9 EURO za vedenie uctu, ved ich maju dost. To, ze zarabaju aj na urokoch a poplatkoch za kazdu blbost beriem ako ich pracu ale 1% z kazdej transakcie cez terminal je podla mna zlodejina. Banka si vymyslela karty pre pohodlie klientov co je OK ale preco ma ponuku banky platit predajca ktory s tym celym ma len vydaje naviac za terminal.
Problem nieje v tom 1% pre banku ale v tom, ze ak mam z doterajsej trzby odviest banke priklad 100 EUR , tak upravim cennik aby som pokril vsetky vydaje a este mi aspon raz tolko ostalo ked uz sa stym musim babrat. Potom ludia vravia ake su sluzby drahe ale nevedia, ze viac ako 60% tej sumy ide prec na rozne poplatky.
12.07.2023 - 14:34:48
01
vlastne si sa usvedcil, ze nevies planovat LOL
12.07.2023 - 14:45:35
00
pocitat vies a teda vies ze 1% zo 100% je jedno euro, teda neviem ake sluzby robis no ak aj by sluzba stala 1000% tak za platbu kartou das 10eur. Podla mna to je adakvatne za to co ti banka poskytuje. "svokra" ma maly obchod s textilom a za vklad hotovosti v banke platila 3eura, ak davala do banky trzbu kazdy den tak to je 15€ tyzdenne, co je 60eur mesacne. toto mi pride ako zdieranie. pri prepocte na platbu kartou by tolko platila z trzby 60000€ mesacne a take trzby nema ani z daleka. plus platila aj faktury za tovar cez banku, kazda faktura dalsie 3 eura. zriadila si appku a kartu k uctu a vklada si peniaze zadarmo cez bankomat a faktury si plati sama tiez za co neplati. plati len poplatok za vedenie uctu, v ktorom ma kopec sluzieb ktore doteraz nevyuzivala. To je samozrejme len moj pohlad, no mne to pride ok mat terminal a vyuzivat sluzby banky.
12.07.2023 - 14:50:13
01
Nie zdieranie, ale prostriedok banky, ako pri svojej snahe usetrit motivovali zaroven klientov, aby usetril aj oni. V tomto pripade zjavne uspesne. Na strane banky je stale riziko, ze klienta premotivuju :) a ten potom zmeni nielen sposob komunikacie, ale aj banku.
12.07.2023 - 15:20:58
00
Izzy68 napísal:
ze tu este nikto nespomenul tie bilboardy, ze -hotovost si nedame- ci tak nejak, neviem, kto to je, ale par volicov nazenie, ako tak pozeram :-D

Videl som bilbord olano kde matovic hovori ze mafii vas nedame ci tak nejak, slubuje nam niekto kto si do koalicie pozval kollara
12.07.2023 - 16:30:19
00
Neviem ci sa rozumieme, Trzbu co mam od zakaznikov mam pri hotovosti celu. Vkladam na ucet cez bankomat bezplatne, stale mi zostava to iste ale ak pojde platba cez terminal uz mam vydaje za proviziu. Vysledok pri plateni cez terminal je nutne navysit a nakoniec to plati zakaznik. Vy mozno nemate problem zaplatit par eur naviac, no ku mne chodia aj zakaznici co maju problem zaplatit 3 EURO a rozhodne radsej zaplatia v hotovosti ak by mali platit viac. A nevidim dovod preco by som mal tu proviziu platit ja z mojho zisku.
12.07.2023 - 16:40:26
01
Odporúčam prečítať si rozprávku o chudobnom krajcirikovi ...
12.07.2023 - 17:21:38
00
lubor1 ale ved nemusis platit proviziu, vykasli sa na terminal, a ber len hotovost…a nasledne zabijaj cas nosenim hotovosti do bankomatu…

Ale na supu ti hovorim ze o mna ako zakaznika by si prisiel… hotovost nenosim a ak niekde nemozem zaplatit kartou nenakupim tam…alebo nie viac ako len jeden krat…

Takze tebe sice vadi 1% z trzby ale neuvedomujes si ze ak by si ho nemusel platit a nevyuzival sluzbu terminalu od banky.. pripravil by si sa o daleko viac penazi…
12.07.2023 - 17:55:05
03

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up