To že politicky riadia aj vedu, nie je novinka, nechce sa mi to teraz ani hľadať, ale od stalina politicky regulovaná veda obsahuje kopec totálnych nezmyslov.
a keďže politicky regulujú aj históriu, tak reálne sa z nej nevedia poučiť - viď aktuálna vojenská stratégia po vzore prvá svetová.
27.04.2022 - 23:14:54
04
S tým plynom je to šaškáreň na oboch stranách. Rusi žiadnu platbu v rubľoch nechcú. EU neustále omieľa, že v rubľoch nezaplatí. Poliaci a Bulhari nezaplatili teraz vôbec. Tak Peskov dnes zopakoval, že stále je to platba v eurách, firmy zaplatia podľa platných kontraktov, peniaze sa prevedú na ruble a pošlú Gazpromu. Firmy to nebude stáť nič navyše. Okrem otvorenia rubľového účtu sa nič nemení.
Načo je dobré toto divadlo? Tu súhlasím so Šulinom. Pokiaľ to bude takáto platba "v rubľoch", tak by som ten jeden účet v Gazprombanke otvoril. Minimálne pokým nebudeme mať garantované, že nám západ pošle nejaký plyn, keďže sme závislí od Ruska.
Niekto tu písal, že nie je pravda, že cez Jamal netečie plyn etc. On tečie, na západ, ale nie do Poľska. Česi už špekulujú, že pšonci si budú ucuciavať ako to robili svojho času Ukrajinci.
Minulý rok bola panika, ako Rusi zastavili plyn. Ale plyn nikomu nechýbal. Kto si čo objednal, to dostal. Keď tiekol dokonca naopak, tak to tak asi malo byť. Keby niekto nedostal objednaný plyn, tak by sa asi o tom písalo. Ale nič také nebolo. Nečítal som, že by Rusi poslali nejakej krajine menej plynu, ako si objednala.
Novinári vyvolávajú zbytočnú paniku a politici tiež. Buď tomu nerozumejú alebo majú nejaký skrytý plán ktorý nám snáď vysvetlia.
27.04.2022 - 23:17:25
00
Nie je to ziadna saskaren z oboch stran, cele toto je klasicka taktika Moskvy. Plyn "zastavil" Gazprom. Oficialne stanovisko Gazpromu je, ze zastavuju plyn pre Polsko a Bulharsko , lebo tieto krajiny odmietaju platit v rubloch. Takze neviem, kde si nabral to, ze Poliaci a Bulhari nezaplatili vobec. Putin hovori nieco, Peskov ine a Gazprom kona uplne inaksie. Je to klasicka Moskovska "maskirovka" Cielom je len rozhadat EU, prinutit najzranitelnejsie clanky na ich taktiku. Kvoli tomu si vyberaju ciele, na ktore pouziju bic a ciele na ktore pouziju cukor. Jedina obrana je konat spolocne. To, ze ide len o nejaky "kvazi" ucet je samozrejme loz, ide totiz len o prvy krok z klasickej ruskej salamovej taktiky. Ja len stale zasnem, ze ludia stale nepochopili, vobec netreba pocuvat, co Putin, Pesko, ci Lavrov povedia. Ale treba sa velmi pozorne divat, co ich podriadeny robia. Ak si zoberieme Putinove verejne vyhlasenia za posledny mesiac, bude tam velmi velky problem najst jedine pravdive vyhlasenie.
28.04.2022 - 01:56:32
017
ako svojho času povedal už nebohý John McCain.Ruzko je len lacná benzínka s jadrovými hlavicami.Inak nič.
poliaci dokončia plynovod z Nor. a bude vybavené.Nemci majú spustiť už budúci rok dva terminály.
28.04.2022 - 04:08:33
02
Joe70 napísal:
S tým plynom je to šaškáreň na oboch stranách. Rusi žiadnu platbu v rubľoch nechcú. EU neustále omieľa, že v rubľoch nezaplatí. Poliaci a Bulhari nezaplatili teraz vôbec. Tak Peskov dnes zopakoval, že stále je to platba v eurách, firmy zaplatia podľa platných kontraktov, peniaze sa prevedú na ruble a pošlú Gazpromu. Firmy to nebude stáť nič navyše. Okrem otvorenia rubľového účtu sa nič nemení.
Načo je dobré toto divadlo? Tu súhlasím so Šulinom. Pokiaľ to bude takáto platba "v rubľoch", tak by som ten jeden účet v Gazprombanke otvoril. Minimálne pokým nebudeme mať garantované, že nám západ pošle nejaký plyn, keďže sme závislí od Ruska.
Niekto tu písal, že nie je pravda, že cez Jamal netečie plyn etc. On tečie, na západ, ale nie do Poľska. Česi už špekulujú, že pšonci si budú ucuciavať ako to robili svojho času Ukrajinci.
Minulý rok bola panika, ako Rusi zastavili plyn. Ale plyn nikomu nechýbal. Kto si čo objednal, to dostal. Keď tiekol dokonca naopak, tak to tak asi malo byť. Keby niekto nedostal objednaný plyn, tak by sa asi o tom písalo. Ale nič také nebolo. Nečítal som, že by Rusi poslali nejakej krajine menej plynu, ako si objednala.
Novinári vyvolávajú zbytočnú paniku a politici tiež. Buď tomu nerozumejú alebo majú nejaký skrytý plán ktorý nám snáď vysvetlia.


Doporucujem ti “ vyčistiť si optiku “ a prestať tu šíriť svoje fabulácie …

https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/clanek/kreml-rusko-nevydira-jsme-spolehlivy-dodavalatel-40395137
28.04.2022 - 05:30:30
00
Srsen napísal:
To že politicky riadia aj vedu, nie je novinka, nechce sa mi to teraz ani hľadať, ale od stalina politicky regulovaná veda obsahuje kopec totálnych nezmyslov.

v tom článku sa píše: "Podle šéfa Komise pro boj proti pseudovědě ruské akademie věd Jevgenije Alexandrova není nic výjimečného na tom, že lidé zasílají návrhy na patent svých strojů s nekonečným pohybem, nečekané je však jeho skutečné uznání, uvedl ruský akademik pro Gazeta.ru. Alexandrov si to vysvětluje selháním procesu schvalování vynálezů."

Vedci medzi prvými odsúdili aj inváziu na Ukrajinu.

A ešte reakcie Rusov na (možný) vstup Fínska do NATO - celkom pekne vidieť rozdelenie spoločnosti, starí strašia, mladí sú v pohode. Len by asi mali byť aktívnejší a prevziať veci verejné do vlastných rúk...
thumb_up0thumb_down
28.04.2022 - 06:01:54
01
Krajina, kde zajtra znamená už dnes.
Ešte 5 mužikov k tomu, čo s tym budú hýbať.

https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/perpetuum-mobile-rusko-patent-rospatent-vynalez.A220426_101924_zahranicni_hend
28.04.2022 - 08:30:58
00
Rusi chceli naucit kozu, aby nemusel zrat. A ked uz to skoro vedela, tak zdochla od hladu.
28.04.2022 - 08:43:08
15
Holodomor 2 ?

Webová stránka oblastného parlamentu v ruskom Krasnojarsku zverejnila správu o plánoch „vyvlastniť prebytočnú úrodu farmárov“ v okupovanom Chersonskom regióne na Ukrajine. Správu si všimol bieloruský spravodajský web Nexta.

„Tento prístup bude ekonomicky opodstatnený vzhľadom na stiahnutie mnohých dodávateľov semien a hnojív z ruského trhu, ako aj značné náklady na teplo a elektrinu na pestovanie vlastnej zeleniny a ovocia,“ uvádza sa v správe. (guardian)
28.04.2022 - 09:45:05
00
pekný cirkus v parlamente,k vydaniu Fica na trestné stíhanie,neskutočné ako Smeráci vyvádzajú:
https://www.rtvs.sk/televizia/live-nr-sr
28.04.2022 - 10:21:57
00
Príloha:
v0g3ngl5ti8.jpg
v0g3ngl5ti8.jpg 107.02 KiB thumb_up0thumb_down

28.04.2022 - 10:24:23
022
Tak pozor!!! prudko sa znasobila inteligencia v ruskej armade.
Cital som o niakych delfinoch co nasadili
28.04.2022 - 11:36:41
010
iron.hide napísal:
Príloha:
v0g3ngl5ti8.jpg

Začal som čítat knihu Romanovci. Pila aj šlachta. Aj car. Tam to bol národný šport.
https://www.knihydobrovsky.cz/e-kniha/romanovci-1613-1918-227844880
28.04.2022 - 11:58:52
00
ďalší sa priznal:
https://www.aktuality.sk/clanok/DgsfK32/zoroslav-kollar-prehovoril-priznal-sa-k-uplatku-v-kauze-exsefa-sis-pcolinskeho/
28.04.2022 - 12:45:12
03
duves napísal:
Začal som čítat knihu Romanovci. Pila aj šlachta. Aj car. Tam to bol národný šport.
https://www.knihydobrovsky.cz/e-kniha/romanovci-1613-1918-227844880

Myslim, ze v stredoveku a ranom novoveku pil (alkohol) kazdy, kto na to mal, lebo zdroje zdravotne nezavadnej vody boli obmedzene.
28.04.2022 - 12:50:57
02

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up