nie,v komunite ktorá bude zas fňukať,že nové ženy sú diskriminované.
14.07.2023 - 18:54:18
00
Konecne. To im teda trvalo.
14.07.2023 - 19:34:22
00
Treba volit republiku a minimalne sutazit budete ferovo:)
14.07.2023 - 20:27:19
00
asi aj v uci volia tú tvoju republiku.sa z nej v noci aj pomočuješ?
14.07.2023 - 22:43:30
00
triki napísal:
nie,v komunite ktorá bude zas fňukať,že nové ženy sú diskriminované.


myslim ze oni riesia podstatne dolezitejsie veci - ako fakt ze celozivotni partneri nemaju narok ani na poyebane dedenie a pristup k informaciam o zdravotnom stave
14.07.2023 - 23:57:44
07
Okrem prípadu, ak poručiteľ nezanechal žiadny závet, k dedeniu zo zákona dochádza aj vtedy, ak poručiteľ síce zanechal závet, ale opomenul v ňom neopomenuteľných dedičov. V minulom článku sme písali ako je to s dedením dlhov po manželke, rodičoch či bratovi. Neopomenuteľnými dedičmi sú:

maloletí potomkovi poručiteľa, ktorí musia dostať z dedičstva po poručiteľovi aspoň toľko, koľko predstavuje ich dedičský podiel zo zákona
plnoletí potomkovia, ktorí musia dostať z dedičstva aspoň toľko, koľko by predstavovala polovica ich podielu, keby malo dôjsť k dedeniu zo zákona

Pokiaľ by závet bol v rozpore s uvedeným, bol by v tej časti neplatný, ak by neopomenuteľný dedič túto neplatnosť uplatnil.
Dedenie zo zákona nastane aj vtedy, ak:

predmetom závetu nie je rozdelenie celého majetku poručiteľa, alebo
ustanovený dedič bude v čase smrti poručiteľa nespôsobilým dediť, odmietne dedičstvo alebo zomrie skôr ako poručiteľ

Myslel som ze byt spolu s niekym je hlavne z lasky, nie z dovodu majetkov. Zavet dokaze riesit majetkove veci.
pristup k informaciam o zdravotnom stave
sa da riesit cez "písomné plnomocenstvo s osvedčeným podpisom ".

Hetero manzelstvo ma osobitne postavenie, lebo dokaze "vyrobit potomkov" co ine pary nedokazu.
Tvorba deti je stavebny kamen spolocnosti, lebo nezijeme naveky. (niekto musi makat na dochodky)
Take pravne vyhody nema ani druh a druzka, co je velmi pribuzna vec. Ale nepamatam ze by sa stazovali v mediach ako je im ublizene.

Prílohy:

Screen Shot 07-15-23 at 07.43 AM.PNG
Screen Shot 07-15-23 at 07.43 AM.PNG 91.83 KiB thumb_up0thumb_down

15.07.2023 - 08:00:10
01
“Hetero manzelstvo ma osobitne postavenie, lebo dokaze "vyrobit potomkov" co ine pary nedokazu.“

Cize napriklad lesbicky par, ktory podstupi umele oplodnenie “nevyrobil potomkov”?
15.07.2023 - 09:25:39
12
aj druhovia a druzky sa uz stazovali. Par rokov dozadu sa to riesilo. Ignorovali ich, aj ked maju deti a pod. Najdes na nete viac.
Teraz si myslim, ze sa problem spojil s lgbt a riesia to ako celok, kedze sa nik s nimi bavit nechcel lebo druhovia a druzky nemaju ziadny spolok na komunikaciu.

peter120 napísal:
sa da riesit cez "písomné plnomocenstvo s osvedčeným podpisom ".

Hetero manzelstvo ma osobitne postavenie, lebo dokaze "vyrobit potomkov" co ine pary nedokazu.
Tvorba deti je stavebny kamen spolocnosti, lebo nezijeme naveky. (niekto musi makat na dochodky)
Take pravne vyhody nema ani druh a druzka, co je velmi pribuzna vec. Ale nepamatam ze by sa stazovali v mediach ako je im ublizene.
15.07.2023 - 10:00:46
00
martinkluckask napísal:
“Hetero manzelstvo ma osobitne postavenie, lebo dokaze "vyrobit potomkov" co ine pary nedokazu.“

Cize napriklad lesbicky par, ktory podstupi umele oplodnenie “nevyrobil potomkov”?


Ak sa bavime len o samotnej vyrobe a nie o povyrobnom programovani a ladeni, technicky by to taky lesbicky par mohol dosiahnut len tak, ze jedna osoba z paru je zena po tranzicii z chlapa, ktory si nechal zamrazit biologicky material. :-P
15.07.2023 - 11:26:56
01
martinkluckask napísal:
“Hetero manzelstvo ma osobitne postavenie, lebo dokaze "vyrobit potomkov" co ine pary nedokazu.“

Cize napriklad lesbicky par, ktory podstupi umele oplodnenie “nevyrobil potomkov”?

nie, "nevyrobil". Potrebovali k tomu muza.
15.07.2023 - 16:10:45
03
Som uplne zabudol. Sex je len kvoli robeniu deti. Pravdaze az po svadbe, dovtedy je kazdy pannic/panna. A vlastne deti sa robia tak, ze ked sa maminka a otecko maju radi tak si daju pusinku a je dietatko. A deti nosi bocian. A iba do manzelstiev bocian nosi
15.07.2023 - 16:56:17
04
Na to aby lesbopár ženského pohlavia mal dieťa nepotrebuje technicky muža … objedná , zabezpečí si len jeho geneticky materiál a buď zo zahraničnej spermobanky dorazí komplet v dusiku aj s aplikatormi a potrebným návodom , alebo navštívia niektorú “kliniku “ pre asistovanú reprodukciu a oni už “ zariadia “ . Viem , poznám , robím ??‍♂️ .
15.07.2023 - 17:51:17
00
na to aby ju umelo oplodnili zo zákona potrebuje mať partnera pri sebe.
15.07.2023 - 17:57:25
00
Heh, nech sa páči. Progresívne kabuki divadlo.

1:01:14 - "Aký postoj máte k účasti transrodových osôb v ženskom športe?"

Uhýbať, zahmlievať, vykrúcať sa. Neodpovedať. A na vine je extrémna pravica, samozrejme, nie dúhová revolúcia z večera na ráno. :facepalm:

thumb_up0thumb_down
15.07.2023 - 18:30:43
01
športovci a zväzy tieto progresívne sračičky vyriešia za nich tak ako UCI.
15.07.2023 - 18:45:33
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up