Len taký malý kvíz.

Aký je priemerný počet narodených detí na jednu ženu na tejto planéte?
Koľko sa v súčasnosti narodí v priemere jednej žene detí v moslimskej krajine ako je Bangladéš?
Ako súvisí vzdelanie, zníženie detskej úmrtnosti, hospodársky rozmach a znižovanie chudoby s pôrodnosťou?
Podľa trendu pôrodnosti na planéte - kde sa asi zastaví jej celková populácia (neuvažujeme o svetových vojnách ani pandémiách)?

Skúste najprv odpovedať bez ňúrania sa v Googli, je to test znalostí či predsudkov, volajte to ako chcete. Po 15:00 sem zavesím odpovede.
16.11.2015 - 13:23:26
00
jedna vec je kolko sa narodi a kolko umrie deti koli vyspelosti , dostupnost mediciny v dajnej krajne a otazne je co napokon figuruje v danej statistike.

ja som narazil na takyto clanok - kopirujem sem:
Prírastok pôvodných Francúzov na jednu rodinu je 1,8 dieťaťa. Prírastok moslimov žijúcich vo Francúzsku je však 8,1 dieťaťa na jednu rodinu. V roku 2027 jeden z piatich Francúzov bude moslim. Do 39 rokov sa Francúzsko stane islamskou krajinou. V minulých 30 rokoch islamská populácia v Spojenom kráľovstve vzrástla z 82 tisíc na 2,5 milióna, čo je viac, ako 30 násobný prírastok. Je tam 1 000 mešít, pričom mnohé z nich boli pôvodne kresťanskými kostolmi. V Holandsku 50% všetkých novorodencov tvoria moslimovia a behom 15 rokov polovicu populácie Holandska budú tvoriť moslimovia. V Belgicku 25% z celkovej populácie a 50% novorodencov sú moslimovia. Belgická vláda uviedla, že v roku 2025 sa 1/3 všetkých európskych detí narodí v moslimských rodinách. Podľa nemeckej vlády úpadok nemeckej populácie nemožno zastaviť. Nemecko sa stane moslimským štátom v roku 2050.

zdroj:
http://www.pansu.sk/rozne/vyhlasenia/215-k-hrozbe-islamizacie-europy

ano, otazna je hodnovernost. ale ak aj nie su tieto udaje napresnejsie, budu sa rozchadzat s realitou o desatiny, jednotky, desiatky percent ?
16.11.2015 - 14:19:26
00
Ja ako vyštudírovaný štatistik k danému článku vyššie poviem, že máme tri druhy lží:
1. malá lož;
2. veľká lož;
3. štatistika.

Mi to až príliš pripomína predvolebné Ficové chválenie sa číslami, čo on úžasné urobil pre túto krajinu - ako klesla nezamenstanosť, ako stúpla priemerná mzda, ako za zvyšovali dôchodku, a pod.
16.11.2015 - 14:31:53
00
lenze otazne je akou formou nam ovplyvnia zivot tieto cisla, tie ficove vs. utecenecke....hm ? viete ?

jasne, usudok si MUSI urobit kazdy sam. ludia povacsine si zelaju byt klamaní, obzvlast ak sa s klamstvom stotoznuju alebo sa k nemu priklanaju aj oni. alebo je to len proste pohodlnejsie. ista forma stotoznenia s klamstvom je aj ta, ked vlozis celozivotne uspory do nejakeho penazneho "projektu" s tym, ze ti on slubuje 30% vynos p.a.
ako to povedal ten viky cabadaj ? odbornik žasne, laik se diví....

ja som v berline, parizi aj amsterdame bol, videl som co som videl a pocul som tam co som pocul. tvrdit, ze moslimov je tam malo by bolo jednoducho nepravdive.
doteraz som koketoval s myslienkou, ze s dcerkou pojdem do disneylandu. ja by som to este ako jednotlivec mozno riskol ale zivot svojej dcery po tamtom masakre riskovat rozhodne nemienim.
16.11.2015 - 15:00:52
00
sasulnik
a niečo konkrétnejšie K VECI ...
(napríklad, ako vyštudovaný štatistik) ???
16.11.2015 - 15:02:25
00
Možno sú tu niektorí "nepraktizujúci" štatistici... :lol:

Sranda, že nikto pre istotu ako odpoveď na konkrétne otázky nenapísal nijaké číslo. Ale je to pochopiteľné, veď na takéto otázky dá správnu odpoveď iba 8% absolventov prestížnych britských univerzít. Tak dúfam, že si ľudia pokúsili dať odpoveď aspoň v duchu...

Priemer na jednu ženu na planéte je cca. 2,2 dieťaťa.

V Bangladéši je to momentálne 2,5 dieťaťa. (Šokujúce, však?)

Znižovanie počtu detí veľmi ovplyvňuje nárast vzdelania a to najmä žien. Zlepšovanie zdravotníctva znižuje úmrtnosť detí a to spolu s vzdelaním znižuje túžbu mať veľa detí, ešte viac je to v krajine, kde rastie blahobyt. Najmenšia pôrodnosť je v dobre situovaných vrstvách so slušným vzdelaním. (To trochu vysvetľuje, prečo tí bastardi - islamisti tak zúrivo prenasledujú myšlienku vzdelávania dievčat...). Tie tvrdenia o 8 deťoch na priemernú európsku moslimskú rodinu by som asi zaradil k legendám.

Momentálne je na Zemi cca. 2 miliardy detí a pôrodnosť sa blíži k situácii, kedy nebude už detí veľmi pribúdať a s postupom rokov budú tieto deti dospievať, nahrádzať ich bude už len podobný počet novonarodených detí, a ak zarátame priemerný vek, ktorého sa ľudia dožívajú, dá sa predpokladať, že celková populácia narastie ešte na úroveň približne 11 miliárd a tam sa to zastaví. Z tohto počtu bude mať severná Amerika a Európa len 2 miliardy.

Skvelé dáta nájdete napr. tu:

16.11.2015 - 15:40:59
00
Konkretne k veci.Sú ešte Merkel a Junker vo svojích funkciach? Ak sú,tak je to mlatenie prazdnej slamy
16.11.2015 - 15:44:03
00
Pali - myslel som najprv ze v tom bude nejaka kuleha; inak kazdy snad vie, ze najviac sa mnozia chudobni ludia, ktori nemaju nic len tie deti. Prejavuje sa to aj v casoch vojny, kde vysoky pocet deti zvysuje sancu, ze vojnu prezije aspon zopar z nich.
16.11.2015 - 16:10:37
00
Nie, žiadna kuleha. To video bolo pre mňa dosť testom pokory, musel som so sklonenou hlavou uznať, že operujem s názormi, predsudkami a nie dátami. Aj keď sa dá povedať, že ani Roslingove dáta nie sú písmo sväté, predsa len to je lekcia o tom, ako často drístame a nepracujeme s faktami.
16.11.2015 - 16:14:36
00
ci sa nam to paci alebo nie, posledny odsek mozeme tesat do kamena...
https://clovekmysliaci.wordpress.com/2015/11/14/pariz-a-bezne-spravy-z-moslimskej-krajiny/

ono staci navstivit aspon nachvilu moslimsku krajinu a bezny clovek hned zisti ze bud bude respektovat ich pravo, kulturu, zvyky, alebo v najlepsom pripade bude obratom vyhosteny. to len Europa ma naivnu predstavu ze treba respektovat vsetkych a vsetko a bude tu raj na zemi...

dagger, ono do Disneyland-u sa da ist aj v Azii a vobec by som nevylucoval ze sa tam raz za par rockov aj s nasimi detmi stretneme... ( ono ja som tvrdil uz pred par rokmi a predtym ako sa nam narodil syn, ze Europa ide do prd... . len teraz to clovek s potomkom vnima este viac, ze ak to tu takto bude pokracovat tak Europa uz za par rokov nebude prijemne miesto pre zivot )
16.11.2015 - 16:28:00
01
inak terorizmus nie je len vysada islamu - krestania napr. zo Severneho Irska by o tom vedeli rozpravat, pre mnohych hinduistov to tiez nie je nic cudzie...ale vypatlane hlavy ako vypatlane hlavy...vrazdit a nivocit a ohanat sa pri tom nejakou rozpravkovou knizkou...clovek by myslel ze stredovek uz skoncil...
16.11.2015 - 17:53:09
01
http://www.breitbart.com/london/2015/11/11/watch-anti-migrant-video-going-viral-across-europe/
16.11.2015 - 18:48:15
00
http://www.literarky.cz/blogy/tereza-spencerova/20996-masakr-v-paii-v-kontextu-reality#.VkoRWiiy_8I.facebook
16.11.2015 - 20:25:55
00
ta tucna teta ma sice pekneho psika, ale inak ma v hlave kvalitne nasrate - staci si pozriet napriklad nejake videa na liveleak - hlavy odrezavaju obe strany konfliktu v Syrii, rozdiel medzi siitskym extremistom, sunitskym extrmistom a kurdskym extremistom (katolickym atd...) nie je absolutne ziadny - v Iraku sa totalne rozputalo sektarske nasilie po odchode vojakov USA, Islamsky stat dominoval v Iraku, kde iracki vladni vojaci pozahadzovali zbrane a usli pred bandou bradatych retardov, Kurdi s ISIS uzavreli dohody s tym, ze budu mat pod svojou spravou casti Iraku...neskor ISIS zautocil aj na tieto kurdske drzavy a kurdske milicie vzali nohy na plecia rovnako ako ich iracki "nepriatelia" predtym. Nedavno sitske milice podporovane Iranom, ktore predtym bojovali proti USA vojakom a Irackej vlade zacali bojovat po boku Kurdov s podporou USA aj proti ISIS (medzi Kuradami boli vojaci z USA co vyebrali pozemne ciele na ktore nasledne padali bomby z USA lietadiel). Po oslobedni zopar miest od ISIS sa zacali tieto sitske milicie s Kuradami strielat medzi sebou...preco? Kurdi chcu uzemie pre seba a Iracke milicie chcu velky Irak. :) A Kurdi sa mydlia aj medzi sebou - PKK versus ine skupiny.

A kto bojuje v Syrii? Na strane sekty alawitov (cize akoze vladna strana) su to milice a zlozky z Iranu, Libanonu (napr teroristi z Hizballahu), Iraku, Ruska i Afganistanu, cize ak moslimovia, primarne sitska odnoz. Na druhej je to sunitsky ISIS financovany zo Saudskej Arabie, Kataru atd (bojovnici napr aj z Cecenska) a na strane "tretej" je to mnozstvo mensich skupin od zbehnutych casti Asadovych zloziek az po Alkajdu a rozne klony. K tomu je tam mnozstvo roznych lokalnych kmenovych bojovych skupin, ktore si chrania svoje dediny pred kazdym, respektive uzatvaraju pakty podla potreby a situacie.

A na pozadi je to velky konflikt medz Saudskou Arabiou a Iranom o post regionalej velmoci. Yemen, Syria... Rusku nejde tiez o ziadny ISIS, ide im rovnako ako vsetkym ostatnym o vplyv (USA, Turecko...) a prachy z ropy (zbrane, rekonstrukcie, technologie...). Assad je pre nich rovnako bezvyznamny ako isty Janukovyc...

Svet nie je ciernobiely a vobec nie jedoduchy.
16.11.2015 - 20:57:03
04
a mozno to ma logicke vysvetlenie a mozno nie

Prílohy:

12241333_10153913036051159_2648753752295572572_n.jpg
12241333_10153913036051159_2648753752295572572_n.jpg 56.62 KiB thumb_up-2thumb_down

16.11.2015 - 21:15:33
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up