tak inak...
PRECO sa v skolach pouziva a vyucuje na wine ked linux je zadarmo a licencia na win stoji tazke prachy?
PRECO je v ucebnych osnovach napisane, ze vyucba microsoft office ked openoffice je zadramo a office stoji tazke prachy?
PRECO sa v statnych uradoch pouziva vyhradne win a office ked linux a openoffice su zadarmo?
akoto, ze statny zamestnanci dostavaju na svoje SUKROMNE pouzitie zadarmo office (samozrejme stat za to plati a zaseraz nie male peniaze).

potom sa cudujme, ze nikto s linuxom nevie robit a pc bez winu si nevie ani predstavit.

a len tak pre vrtakov nie som zaujaty nakolko linux nepouzivam
26.02.2009 - 21:29:58
00
Na prečo treba odpovedať preto...
PRETO, lebo MS dodáva produkty pre vládu, štátne orgány, verejnú správu, školstvo a možno aj inde na základe uzatvorených zmlúv skoro zadarmo...
26.02.2009 - 21:54:35
00
skoro zadarmo...
:lol:
aj keby co je podla mna sprostost ale tak budis

preco mam vyuzivat nieco za co musim platit (aj ked podla teba malo (s cim nesuhlasim)) ked mozem vyuzivat nieco co je zadarmo?
26.02.2009 - 22:09:33
00
Tak, tak. MS podporuje takéto podozrivé organizácie a dáva im zdarma softy. A čo sa týka chýbného systému. Problém v Linuxe je ten, že veľmi málo ľudí vyvýja programy pre Linux, pretože je tam takmer všetko free a opensource. A je málo pánov inžinierov, ktorí robia prácu bez výplaty :roll:
26.02.2009 - 22:14:01
00
Lenže tým úradníkom nikto neukáže alternatívu :?

Ja som teraz mal tiež problém s tým, že ľudia berú MS Office ako samozrejmosť, nakoľko som mal prezentáciu v natívnom OpenOffice formáte.
26.02.2009 - 22:16:31
00
bubu:
ale tu je ten omyl...microsoft nedava nic zadarmo...to sa len zda, ze to je zadarmo...to ze za to niaka skola nezaplati neznamena, ze to je zadarmo
26.02.2009 - 22:17:40
00
tak...Ono to ide v podstate z penazi tých ľudí, čo si to kupujú. Ale MS, to školám dáva zdarma. Školy nič neplatia.
26.02.2009 - 22:19:18
00
ale zaplati za to stat
26.02.2009 - 22:23:37
00
vobec neide o to kto co zaplati. aj stat aj skoly mozu dostat na vsetky pc zadarmo windowsy i office. ide o to, aby ste boli nuteni ako zo skoly, tak i zo statu a uradov byt "kompatibilni" a co je najdolezitejsie, aby sa deti ucili robit s windowsom.

ak by sa totiz zaciatocnici zacali ucit robit s dnesnymi modernymi distribuciami linuxu, tak sa naucia mnoho veci skor ako s winom. dovolim si povedat, ze na Mac OS by to mali ovela skor, ale zase Macy nie su najlacnejsie.

Mnoho zahranicnych vladnych uradov preslo na open source tj. vacsina na linux, okrem ineho restrukturalizacia prebieha vdaka Obamovi i v bielom dome a robia prieskumy o prechode na open source.

Microsoft sa snazi zo vsetkych sil si drzat monopol i za cenu spinavych praktik a odhovarania napr. vyrobcov notebookov od distribucie naozaj funkcnych notebookov s OS zadarmo.
26.02.2009 - 22:32:26
00
Problém v Linuxe je ten, že veľmi málo ľudí vyvýja programy pre Linux, pretože je tam takmer všetko free a opensource. A je málo pánov inžinierov, ktorí robia prácu bez výplaty :roll:

Ja si myslim, ze tych ludi zaoberajucich sa vyvojom sw pre linux nie je az tak malo. Win ma vyhodu najma v tom, ze za nim stoji velka marketingova firma, ktora ma nahodou aj softwarove oddelenie.
Ti pani inzinieri nemusia vyvijat aplikacie pre linux iba zadarmo. Sam jeden vynikajuci komercny sw pre linux v praci pouzivam. Akurat aby sa im to oplatilo, musia mat pre svoje produkty dostatocny odbyt. Preto ak bude popularita a pocet pouzivatelov linuxu nadalej rast, tak bude snad aj viac uzitocneho softwaru.
27.02.2009 - 00:28:59
00
v robote mam traz toto ale pravidelne obmienam ,podla toho co nove nafotim

Prílohy:

DSC00987.JPG
DSC00987.JPG 196.57 KiB thumb_up0thumb_down

27.02.2009 - 08:28:47
00
pocul si uz o tlacidle "PrintScreen"? ulozi ti to aktualnu obrazovku do schranky - potom staci uz len otvorit napr skicar a ulozit ako jpg.
27.02.2009 - 08:42:28
00
po dlhom case nieco co som sam nefotil .. no ale nie je chutnucka?

Prílohy:

desktop.jpg
desktop.jpg 59.27 KiB thumb_up0thumb_down

27.02.2009 - 08:43:06
00
po dlhom case nieco co som sam nefotil .. no ale nie je chutnucka?


som si naprv myslel, ze to je paradajka :D asi v poslednom case privela bicyklujem :oops:
27.02.2009 - 08:58:35
00
palo: nie je to chutnučké, je to otrasné. mám teraz na mysli tie nechty. a aj o prsiach pochybujem... :mrgreen:
27.02.2009 - 10:44:39
00
keyboard_arrow_up