ale to ci sa pustit s malym dietatom na okresku by som uz nemal zvazit? ci tam ani netreba dospiet? ved trocha objektivnosti, oto sa tu snazim..

Pan Zilavy s detmi na ceste nikoho neohrozovali, isli podla predpisu po spravnej strane cesty, kde ich nezodpovedny Žitny zroloval. Tak aka objektivnost. Kto tam porusil predpisy ? Mohol si tam byt kludne aj ty alebo aj ja, co by to na veci menilo ? Nic. Miesto maleho chlapceka by bol mrtvy niekto iny. Žitny si svoj trest zasluzi, a ci je adekvatny, to je len a len v rukach justicie.
10.01.2010 - 21:52:20
00
Neviem sice kto je ten zitny, oproti mohla ist felicia ale aj tatrovka.
Fakt staci malo, unava, ospalost, spomalene reflexy. Ale na to su experti ktori to urcia.
Ked nieco sposobis tak si to natvrdo vyzeries s ohladom na okolnosti samozrejme. funguje to tak vonku a mohlo by zacat aj u nas.
Nikoho sa nezastavam ani nikoho nechcem vidiet visiet len ma nastvali tie reci typu nemali tam co hladat alebo ze predpokladam v zatacke nic nebude. Urcite by som svoje deti nevodil po okresnej ceste ale to nijak neznizuje vinu vodica.
10.01.2010 - 22:23:33
00
Nikdy som sice nesoferoval na aute nejaku trasu, ale ved uz len ked mam v hlave rozum, tak rozmyslam, ze co ak nieco za zakrutou je, aj ked idem predpisanou rychlostou a predo mnou je zakruta, do ktorej nevidno. Aj keby som po danej trase presiel xkrat. Ten Zitny to vtedy pocas jazdy asi nemal v hlave v poriadku. Chodit medzi obcami takou vysokou rychlostou je blaznovstvo a dokaz, ze este nedozrel do stadia, ked si bude vazit svoj zivot a bude pocitovat zodpovednost voci sebe a ostatnym ucastnikom cestnej premavky.
10.01.2010 - 22:33:29
00
Dodo, ale sme dopadli čo? :lol: Zas až také tragické to nie je, ako si možno myslíte, no každopadne súhlasím s Jfab-om. No sú aj takí a nie je ich málo, ktorých to ani v dospelosti nepustí. Azda ešte dodám, že ísť rýchlo neznamená vždy ísť nebezpečne.

No som zvedavý čím sa chce ten žitný obhájiť :rofl:
10.01.2010 - 22:55:30
00
Tým že Audi má ako slogan "Náskok vďaka technike" a jemu to aj tak prd pomohlo
10.01.2010 - 22:57:00
00
ale to ci sa pustit s malym dietatom na okresku by som uz nemal zvazit? ci tam ani netreba dospiet?

Preco si myslis, ze tam deti nemali byt? Mohol tam byt ktokolvek: dedko, babka, ujko, teta, mamka, ocko, kopa deti... Dospiet treba aj tam.
11.01.2010 - 08:43:42
00
Ja k tejto téme len toľko, že v ten deň 29.6.2008 okolo tej 13:00 som sa vracal na bicykli z Rohožníka domov. Tam som išiel som cez les, kto to pozná: Somár-Baba-Čmeľok-Čermák-Hubalová-obchvat Taricových skál zľava a návrat hore na Skalku-po červenej a žltej do Sološnice. Odtiaľ som išiel po ceste do Bratislavy. V Rohožníku som sa rozhodoval, či pôjdem cez Malacky alebo cez Kuchyňu-Pernek-Lozorno. Rozhodol som sa pre variant cez Malacky. Keď som bol medzi Malackami a Rohožníkom oproti mne išla húkajúca sanitka, tuším neskôr aj hasiči. Až doma som sa dozvedel, čo sa vtedy stalo.

Nechcem tým povedať, že keby som išiel druhou trasou, že by sa mi niečo stalo, ale ten debil z markizy by ma "určite" obiehal.
Vtedy bol pekný letný deň, teplota okolo 28°C, jasno (podľa mojich záznamov). Ten otec sa vracal s deckami z vodnej nádrže Vývrat http://mapy.hiking.sk/?x=17.16757536617&y=48.433130129002 , domov do Rohožníka to mali kúsok, bola nedeľa na obed, taký pokojný deň. A ako to dopadlo...
V tom úseku medzi Kuchyňou a Rohožníkom sú aj dopravné značky pozor dobytok (či ako sa to volá), keďže po obidvoch stranách cesty sú rozsiahle pasienky. Už aj to by malo vodičov prinútiť ísť pomalšie. Keďže náraz do takej objemnej kravy môže pre vodiča skončiť dosť vážne.
K tomu trestu : to je stav celého súdnictva, že sa vraždu/zabitie dostaneš toľko ako za ukradnutie pár korún (napr. z banky, na daniach a pod)
Len toľko som chcel.
11.01.2010 - 10:41:05
00
Keď vyberieš banku alebo oje..... na daniach tak v tomto štáte dostaneš minimálne 2x toľko ako keď zabiješ človeka :shake: Škoda rečí. Čo sa stalo nemôže sa vrátiť späť ;( A dúfam len , že ako rodičovi sa mi nič také nestane a nič podobné neprajem ani najhoršiemu nepriateľovi. Čo môže byť pre rodiča horšie ako sa pozerať do hrobu vlastného dieťaťa :!:
11.01.2010 - 18:24:10
00
http://www.youtube.com/watch?v=mA4YeMzwguE
13.02.2010 - 21:25:42
00
Tak ten hajzlík sa dnes na súde vyhováral, že pred nehodou na 2 sekundy stratil vedomie...
Kua, nech mi to niekto vysvetlí, ako môže mať vodičák človek, čo stráca vedomie???? Taký si do smrti nesmie sadnúť za volant!!!!!
01.03.2010 - 19:45:55
00
tiez som pozeral spravy a je mi z neho na :puke: . Vykruca sa ako had, nema kuska cti.
01.03.2010 - 19:57:01
00
Ten nestratil vedomie,ale svedomie hajzel jeden...
01.03.2010 - 20:05:54
00
za stratil vedomie je nova taktika vymyslena po prvom rozsudku tusim.. odvolavaju (resp spominaju) sa na podobny pripad tusim v anglicku kde nejaka teta stratila vedomie a tiez niekoho zabila a "preslo" jej to
kazdopadne je to zmrd ked s tym teraz vyrukoval.. inak ten telefon neviem, mam pocit ze operator to vyvratil, ze nemal vedeny hovor v tom case..
01.03.2010 - 20:20:03
00
Kua je mi z neho špatne.Nemá v sebe kúska chochmesu!!!
01.03.2010 - 20:39:17
00
Nema zmysel sa trapit nad tym, ze pachatel je amoralny. Pachatel je taky obvykle. Mna trapi ta spravodlivost. Uz sa ani nehanbia to vyvesit na Ustavny sud. Na priecelie umiestnili velku gebulu so zaviazanymi ocami. K obvyklemu symbolu spravodlivosti chybaju vahy. Takze slepa a nevyvazena. Co dodat?

PS Doplnam par mien na zamyslenie - Moric, Skrucany, Martinak, Carnogursky(teda jeho sofer, ktory by sa urcite nevzpriecil ak by dostal pokyn spomalit), Smerekova jr. ...
01.03.2010 - 21:50:11
00
keyboard_arrow_up