Hosť napísal:
Pri kazdom skenovani ti odstrekuje farbu...


to mas odkial?
28.11.2015 - 17:23:28
00
Mam jeden taky Canonacky smejd. Ono to nestrieka konkretne pri skenovani, ale pri kazdom zapnuti zariadenia - akoze aby sa precistili trysky.

orlovecsk - toto si stiahni a spusti, odstrani to vsetky spyware-acke aktualizacie windoozov:

https://gitlab.com/windowslies/blockwindows

..tych aktualizacii je uz podstatne viac ako tie uvodne 4-5 - pozri BlockWindows.bat z horeuvedenej stranky

Tie ostatne nastroje ktore su sucastou toho balicka som nepouzil - su tam este blocklisty konkretnych microsoftacky IP adries cez aliasy do hosts suboru, zrusenie nejakeho reportovania wifi sieti a podobne veci, to uz som neriesil - staci ten BlockWindows.bat (a nejaky VB script) na to, aby odinstaloval a skryl vsetky otravne aktualizacie.
28.11.2015 - 17:56:08
01
hustee , precitam si aj o tych dalsich :) zatial spustena a zda sa ze ma plne ruky prace :D
28.11.2015 - 18:14:39
00
nezabudni si potom vypnut vo windows update tie "recommended" aktualizacie, aby instaloval len kriticke (bezpecnostne opravy), a restartuj komp po odinstalovani tychto spyware-ackych
28.11.2015 - 18:22:16
01
komp uz je restartovany teraz dam vyhladat aktualizacie a vsetky tie co vyhodil idem bloknut :) fakt dobra appka , mas od mna pacik :D

tak vyhladalo aktualizacie a zaskrtol som skusobne jednu 9kb co to spravi a po odkliknuti nainstalovat zase naskocilo stahovani windows 10 , no nainstalovalo iba tu jednu je to normalne ?


Naposledy upravil orlovecsk dňa 28.11.2015 - 19:04:58, celkovo upravené 1 krát.

28.11.2015 - 18:31:11
00
mne to tiež už natlačilo ten win 10 v podstate nasilu, tak som si to dal a docela spokojný, čakal som katastrofu a graficky sa mi to celkom pozdáva, ale už mi to raz vyhodilo obrazovku smrti :D
28.11.2015 - 19:04:55
00
orlovecsk napísal:
tak vyhladalo aktualizacie a zaskrtol som skusobne jednu 9kb co to spravi a po odkliknuti nainstalovat zase naskocilo stahovani windows 10 , no nainstalovalo iba tu jednu je to normalne ?


ja vsetky "recommended" aktualizacie odmietam a zaskrtavam ich schovanie, instalujem len kriticke aktualizacie, nic ine.

Ak si nainstaloval nejaku "recommended" aktualizaciu a po nej ta zacal znovu spamovat s Windooze 10, odporucam znovu spustit ten BlockWindows.bat, a neinstalovat nic co nema uroven "critical".
29.11.2015 - 00:12:58
00
ludia potrebujem pomoc "znalca". skusam spotify a mam problem s prepojemi mojich zariadeni vramci domacej siete. stav siete vid obrazok. potrebujem prepojit:

zariadenie A - ktore je "main" a je pripojene cez wifi resp da sa pripojit len cez wifi
so zariadenim B - ktore je "vystupom" a da sa pripojit len cez kabel.

problem je ze A nevidi B. pochopil som, ze problem je v tom ze medzi hlavnym routerom a A je este jeden router.
skusal som:
- zapojit B priamo cez kabel do wifi routera a tak to ide, no nemozem tam mat pevne kabel.
- po skuske c.1 som kabel odpojil a nechal zapojene podla schemy na obr a zazracne to islo (akoby si A zapamatalo niekde v sieti B), no po restarte zariadeni opat nic
- predpokladam ze ak by som zapojil A priamo kablom na main router, tak by to islo tiez, no nieje to mozne

proste ako oklamat wifi router, aby "pustil" viditelnost B pre A.
dufam ze som to vysvetlil zrozumitelne.
moje riesenie - bridge pre zariadenie B aby sa dalo pripojit k wifi, no chcelo by to "jednoduchsie" riesenie bez nutnosti dalsieho zariadenia.
poradte
30.11.2015 - 10:47:03
00
Spotify (connect) potrebuje multicast - na to, aby si sa so spotify dostal zo zariadenia A na zariadenie B mas 2 moznosti:

- zmenit konfiguraciu Wifi routra na AP mod - aby fungoval len ako access point - o pridelovanie IPciek sa bude nadalej starat hlavny router a vsetky zariadenia budu na jedinej spolocnej sieti - wifi router bude teda len "blbe" zariadenie ktore nerobi nic ine, ako len pripaja klientov

i.imgur.com

- druha moznost - ovela komplikovanejsia - ak naozaj potrebujes mat 2 samostatne siete - je doinstalovat a nakonfigurovat na wifi router tzv mDNS reflector - avahi-daemon - co nie je sanca pokial tam nemas nejaky otvoreny linuxovy firmware (openwrt, dd-wrt a pod)
30.11.2015 - 11:11:32
00
vdaka, skusim 1. moznost. nepotrebujem 2 samostatne siete. wifi router tam mam len kvoli wifi.
vdaka za radu
30.11.2015 - 11:17:31
00
Hosť napísal:
Spotify (connect) potrebuje multicast - na to, aby si sa so spotify dostal zo zariadenia A na zariadenie B mas 2 moznosti:

- zmenit konfiguraciu Wifi routra na AP mod - aby fungoval len ako access point - o pridelovanie IPciek sa bude nadalej starat hlavny router a vsetky zariadenia budu na jedinej spolocnej sieti - wifi router bude teda len "blbe" zariadenie ktore nerobi nic ine, ako len pripaja klientov


toto mu samozrejme nepomoze, pretoze ten wifi router uz je v AP mode (nemozes to porovnavat s NS). takze jedine co treba urobit, je vypnut dhcp server na wifi routri a kabel z portu wan prehodit do portu lan - urobis z neho switch - tak bude zariadenie A a zariadenie B v jednej fyzickej sieti riadenou hlavnym routrom.
30.11.2015 - 12:12:13
02
stale budem mat pristup na wifi zaheslovane? pretoze ak nie, tak to musim riesit inak
30.11.2015 - 12:17:46
00
GeorgeWH napísal:
...takze jedine co treba urobit, je vypnut dhcp server na wifi routri a kabel z portu wan prehodit do portu lan - urobis z neho switch - tak bude zariadenie A a zariadenie B v jednej fyzickej sieti riadenou hlavnym routrom.

no este ze som to skusal tu na pracovnom routri v kancli. vypol som dhcp (dal som disabled), ulozil som nastavenia, prehodil kabel a ... bum - uz sa neviem dostat ani na 192.168.1.1 . ani ked prehodim kabel do wan ani cet lan port... vyzera to na reset routra
30.11.2015 - 12:33:17
00
Ano budes to mat zaheslovane, akurat sa mi s tym robilo potom trochu horsie, kedze router nedava IP a tym padom s tym trochu bojujes,

GeorgeWH: ako vies, ze ho ma ako AP? AP samo o sebe nema DHCP a ani nerobi ziadnu logiku, iba vytvori novu wifi siet.
To iste s prehadzovanim WAN/LAN portov - niektore routre to podporuju, niekde musis priamo v nastaveniach povedat ako sa ma spravat. Pokial nemas konkretny model, alebo aspon znacku routru by som za toto ruku do ohna nedaval.
30.11.2015 - 12:39:05
00
GeorgeWH napísal:
toto mu samozrejme nepomoze, pretoze ten wifi router uz je v AP mode (nemozes to porovnavat s NS). takze jedine co treba urobit, je vypnut dhcp server na wifi routri a kabel z portu wan prehodit do portu lan - urobis z neho switch - tak bude zariadenie A a zariadenie B v jednej fyzickej sieti riadenou hlavnym routrom.


:lol: uz som zabudol na bezne consumer zariadenia, jasne, teraz jak to pises tak som si spomenul na stary tplink ktory som mal takto zapojeny...

teraz uz mam doma len Edgerouter PoE a ***** ako AP :)

matko001 consumer zariadenia maju AP mod defaultne, to je ale rezim len samotneho wifi (dalsie mody su client, bridge atd) a nic to nehovori o samotnom routovani - tam sa to riesilo presne ako pise - pichnut do LAN portu a funguje ako switch

ja_michalko napis uz konecne co to je za router :)
30.11.2015 - 12:43:42
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up