tiez nie, len ma stve ze sa to zapne same, same si to zapne prehliadac a stale po zapnuti pc :/
30.10.2019 - 17:58:28
00
petrik: sak si nainstaluj daky debian, alebo tak.
martinellili: windows ma asi tak 10 moznosti, kde sa taketo automaticke veci schovavaju .. od adresarov, registry, tasky. A ked sa to dobre uhniezdi /ako napr. taky chrome/, tak aby sa cloek z toho zdivel :D .. idealny sposob ako sa tomu vyhnut je bud virtualka /na 99.9%/, alebo sa prelogovat cez ineho uzivatela, co nema ziadne prava a po takomto incidente zmazat a zalozit. Len komu by sa to chcelo.
30.10.2019 - 18:14:01
00
Martinelli, zažil som podobné. Vyskúšaj iný prehliadač, ak to bude okey, tak vymazať cookies a všetko, čo sa dá z toho internet exploreru. Osobne používam chrome, aj keď je to riadny žrút ramky. Kontroverzné odporúčanie, ale odinštaluj AVG a nechaj to na windows defendera, keď už tam je. Mne sa podarilo zavírovať pc s Avastom a defender to odchytil. A keď všetko toto vyradíš, tak v mojom prípade bol na vine starý router, ktorý mal asi nejakú bezpečnostnú dieru. Keby som to neriešiel, tak by som tomu nikdy neuveril.

petrik, obľúbený mám Mint, nainštaluješ a nič neriešiš. Všetko fičí, predinštalované všetko od officu až po sťahovať torrentov.
30.10.2019 - 18:36:48
00
Noldo napísal:
petrik, obľúbený mám Mint, nainštaluješ a nič neriešiš. Všetko fičí, predinštalované všetko od officu až po sťahovať torrentov.


jj dik jasne poznam aj toto aj mam vyskusane je to skoro ako win vzhladovo. chcel som vyskusat toto. no proste win, ovladac par klikov. tu ak nepoznas problematiku co nepoznam tak si v srackach :D
akoze takto zase ono nieje problem najst navod a vyklikat podla neho no samozrejme ak to podla navodu nejde tak potom zacina zabava.
30.10.2019 - 18:42:15
00
Martinelli
toto si skusal? mne vzdy pomoze
https://www.malwarebytes.com/

ak nezabere tak skus este toto
https://www.malwarebytes.com/adwcleaner/

ak nezaberie,tak
https://forum.viry.cz/
30.10.2019 - 20:08:48
00
ak prehliadac spustas cez odkaz, skontroluj si v tom odkaze cestu k spustitelnemu suboru. skus vymazat vsetky parametre ak tam nejake su
31.10.2019 - 13:21:37
00
nic nepomoha, ani eset, ani eset live scan, ani housecall, ani malwarebytes, ani adw cleaner ani sam win defender a uz som tak zufaly ze asi preinstalujem windows aj ked som to najmenej chcel :/
viem len ze je niekde medzi system 32 ale ani to si niesom isty lebo kym som si vsimol to upozornenie tak zmizlo a neviem to uz najst :/
02.11.2019 - 13:16:02
00
skus to forum
02.11.2019 - 13:22:00
00
Martinelli napísal:
nic nepomoha, ani eset, ani eset live scan, ani housecall, ani malwarebytes, ani adw cleaner ani sam win defender a uz som tak zufaly ze asi preinstalujem windows aj ked som to najmenej chcel :/
viem len ze je niekde medzi system 32 ale ani to si niesom isty lebo kym som si vsimol to upozornenie tak zmizlo a neviem to uz najst :/

Ked tak pohladaj na nete "larati.net" a k tomu virus/problem/atd., pripadne
https://forum.viry.cz/viewtopic.php?f=13&t=156465
https://forum.viry.cz/viewtopic.php?f=13&t=156411
Nie je to vec browsera... robi to kdekade. Ak nemas default prava admina, tak si zaloz ineho uzivatela, prepni sa tam a poriesis to odtial. Schovane je to kdekade, casto ako task, takze sa to furt objavi. Co a kde treba hladat a odmazat tazko radit, lebo vo windows je to poschovavane v asi tak 10-20tich miestach, preto su dobre tie antimlware tooly, co uz vedia kde sa to schovava. A najucinnejsia obrana je sandboxing/zaloha image/mac :lol: .. ale zbavis sa toho urcite neni problem, netreba reinstalovat.
02.11.2019 - 15:03:18
00
petrik napísal:
jj dik jasne poznam aj toto aj mam vyskusane je to skoro ako win vzhladovo. chcel som vyskusat toto. no proste win, ovladac par klikov. tu ak nepoznas problematiku co nepoznam tak si v srackach :D
akoze takto zase ono nieje problem najst navod a vyklikat podla neho no samozrejme ak to podla navodu nejde tak potom zacina zabava.


Inac s tym pureOS som sa v zivote nestretol. Najlepsie je pouzivat nieco s vacsou uzivatelskou zakladnou. K tomu pouzivaniu Linuxu asi tolko:

Prílohy:

when-someone-asks-if-you.png
when-someone-asks-if-you.png 248.33 KiB thumb_up0thumb_down

03.11.2019 - 00:45:07
01
Martinelli preinstaluj windows. To je lahke a ciste riesenie. Ked tam mas 10, len ho drbni do tovarenskych nsstaveni, malo by to stacit.

Jo a mam podobny nazor na Linux. Daval som ho na jednu starsiu serverovu masinu. Instalacia bol strasny porod. Asi na 5x som to robil. Ani za boha som mu nevedel vysvetlit, ze ma pouzit druhy disk. Raz si zmyslel ze tento je prvy a hotovo. Bootloader na SSD nenahodi. A ked som ho konecne nainstaloval tak 2 dni googlenia co kde treba stiahnut a akymi prepinacmi spustat. Ach boze.
03.11.2019 - 06:00:03
00
Ako je dobrým zvykom, problémy treba hľadať všade inde, len nie u seba... :P

Prílohy:

Komentár súboru: Fuj ten hnusný Linux... :-)
Linux-PS.jpg
Linux-PS.jpg 218.26 KiB thumb_up0thumb_down

03.11.2019 - 06:30:37
01
Ten photoshop vyzerá, že nebude silne aktuálna verzia :D
03.11.2019 - 08:30:46
01
Hlavne je dobre povedat, ked sa hovori v dobrom, alebo zlom .. ake linuxove distro. Lebo linux, presnejsie gnu/linux je len kernel+par gnu nastrojov. A ten, za to, ze nieco nefunguje ako ma, nemoze :lol: .. od toho su ovladace a podpora hw. No, ale je tu potom systemd, to je fakt :(
03.11.2019 - 08:32:45
01
Toto konkrétne je Ubuntu 17.10, teda aj so systemd, funguje viacmenej bez problémov. A Photoshop je verzia CS z roku tuším 2003, lebo je posledná, ktorú som ešte kúpil a vie v podstate všetko, čo od nej potrebujem. A bez problémov beží (aj) pod Linuxom. :-)
03.11.2019 - 09:00:18
02

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up