nie je to síce o rýchlosti ale keď si tu už dal jedno tak ja pridám ďalšie notoricky známe. priznávam, pred jeho zhliadnutím som občas zhrešil aj ja, potom - ani bohovy!
http://www.youtube.com/watch?v=R0LCmStIw9E
29.11.2011 - 17:22:52
00
V UK mali celu seriu takychto videomaterialov, ktore vznikli ako odstrasujuci priklad, co sa stane kvoli chvilkovej nepozornosti. V CR mali zasa relaciu STOP, nic by to nepomohlo ani keby sa to premietalo v autoskolach, mlady clvoek si to neuvedomi, ze sa to moze stat aj jemu, pokial sa mu to nestane, potom uz byva neskoro
29.11.2011 - 17:43:34
00
Možno sa to do tejto témy úplne nehodí, ale keď už sa rieši rýchla jazda ... Martinčan počas rýchlej jazdy usmrtil cyklistu.
Vraj "hrozba" trestu odňatia slobody na dva až päť rokov :x
Pokiaľ nebudú drakonické tresty, bude sa rýchlou/bezohľadnou jazdou aj zabíjať, či možno presnejšie vraždiť.
29.11.2011 - 18:21:12
00
jj, ako vravíš, v UK natočili celú sériu, veľmi dobré. Češi mali zase "Nemyslíš, zaplatíš", tiež dobré
29.11.2011 - 18:39:53
00
Ako tak citam, tak zrazu zistujem, ze vsetci tu jazdia len 110 km/h. Asi ma preto skoro vsetci vzdy obiehaju zlava nie predpisovou rychlostou ked tych 110 idem ja. :lol: Ale k veci - rychlost 180 mi nepride na urcitych usekoch dialnice a za urcitej dopravnej a poveternostnej situacie ako vrazedna. Podciarkujem tu situaciu a tie useky, aby zas niekto nezacal moralizovat. Viezol som tak par krat ako spolujazdec v kvalitnom aute na prazdnej dialnici a nebolo to urcite ziadne riskovanie (a to sa citim nesvoj ked soferuje niekto iny, takze to vnimam dost). Velmi vela robi auto, ale to snad ani netreba pisat. To, ze je 180 km/h velmi neekonomicka rychlost a ze je tam zvysene riziko je jasne, ale zvysene riziko je aj zadrzane kychnutie ak mate v mozgu skrytu aneuryzmu, alebo jazda na bicykli v jesennom listi a skryty koren, alebo aj cigareta. Takze serte na to. Btw. 90 km/h na bajku mi prislo o dost vrazednejsie, ako 180 km/h v kvalitnom aute. To len tak na okraj.
29.11.2011 - 19:22:10
00
Záleží od toho, kto má tých 180 kmh na tachometri... Ale aj kedy a kde. A na čom.

Pre telefonujúceho vraha Žitného bolo 130 kmh na trochu užšej ceste so zákrutami na dobrom aute príliš veľa.
Asi tak pred 10-timi rokmi som o 10 minút šesť vyrážal z Ilavy (od obchodu Dolfiho Tomáška - ak ho tam nad Ilavou ešte má) a 5 minút po siedmej som už sedel v bývalom bratislavskom Presscentre. Na dvoch či troch miestach tachometer atakoval 220 kmh (reálne to bolo tak 205-210 kmh) a spolujazdec spokojne podriemkával. Bola to pohodovka, diaľnica relatívne prázdna, policajti ešte tak často nemerali a už vôbec nie z áut, dobré auto, predtým som zodral tri autá, toto bolo štvrté, ročne som vtedy najazdil okolo 30 tis. km. Teraz by som si už na to netrúfol - nemám také auto, aj menej jazdím, aj na tej diaľnici je viac áut. O policajtoch a výškach pokút ani nehovorím.
29.11.2011 - 19:51:15
00
no ten 20-rocny ***** mal asi viac testosteronu v hlave ako skusenosti. Smutne :-(
29.11.2011 - 20:25:21
00
http://www.youtube.com/watch?v=jVjm6I9xi3U&feature=related
29.11.2011 - 20:27:51
00
X3, 20 rokov a 16rocna spolujazdkyna. dobra kombinacia na pruser.


Xktorakolvek dava ich vodicom standartne viac sebavedomia ako fyzika odporuca...

anyway tiez som sa citil dost sebavedomo pri soferovani (aj ked ako som tu uz raz pisal 180 som este neskusal) pokym ma neukludnilo brzdenie zo 140 na 0 na dialnici v zakrute pre OMV-kou medzi Trnavou a Nitrou. Siel som v lavom jazdnom a ten som prebrdzil o 2 auta, nastastie pravy jazdny bol o tie 2 auta volnejsi... mne toto ako "skola hrou" uplne stacilo... detto stojaci jelen na krajnici o 10tej vecer v tiahlej zakrute pri zjazde za Piestanmi pred Certovou pecou pri 100km/h(tachometrovych) a 4 dalsimi ludmi v aute bol tiez fasa zazitok. nastastie ostal stat...
bike uplne na nahananie sa staci. tam aspon nehrozi ze ked nieco neodhadnem zabijem par dalsich ludi.
29.11.2011 - 21:11:34
00
dovod brzdenia na tej dialnici bol aky ?
29.11.2011 - 21:37:17
00
havaria pri vyjazde z tej benzinky a nasledna kolona. mal som tu smolu ze som bol prvy na ktoreho to vyslo ze kolona koncila akurat za tou zakrutou. v strede tam je "zivy plot" takze za tu zakrutu nie je vidno. bolo to cestou na Horala, piatok tak 5-6hodin poobede tusim...

pri predstave ze by som mal toto riesit pri 180 - fakt netusim co by sa dialo. este stale by tam bola moznost dobrzdovat v odstavnom. otazka je ci by som sa tam pri tom prudkom brzdeni trafil...
29.11.2011 - 21:46:52
00
s mazdou 6 :-)
29.11.2011 - 21:54:28
00
tak tak. s mazdou 6. ale zas so vsetkymi elektronickymi anjelmi :)
29.11.2011 - 21:56:18
00
Tento vtip je myslím celkom výstižný čo sa tejto nekončiacej diskusie týka:
Sú len 2 typy ľudí. Šialenci, ktorí jazdia rýchlejšie ako ja a idioti, ktorí jazdia pomalšie ako ja.
29.11.2011 - 22:49:28
00
detto stojaci jelen na krajnici o 10tej vecer v tiahlej zakrute pri zjazde za Piestanmi pred Certovou pecou pri 100km/h(tachometrovych)


mne pre istotu minulu jesen pri stovecke v noci na prazdnej ceste skocil jelen z krikov tesne pred auto. skoda za 7tis. vtedy som si povedal ze uz nechcem zazit ten pocit musiet za kazdu cenu udrzat auto na ceste, nakolko ma to stocilo a smykal som sa bokom smerom na druhu stranu cesty do narucia slusnemu jarku a krasnym okrasnym stromom. potom si clovek este povie ze co ak by nieco islo oproti... tak som zacal jazdit po tme o dost opatrnejsie s tym ze treba davat pozor aj na taketo necakane udalosti. dva mesiace dozadu som isiel vecer z BA domov, za Nitrou popod les smerom na PE si este hovorim ze bacha, lesna zver! tak som spomalil, presiel som tak kilometer a v pravotocivej zakrute do ktorej som nevidel si veselo stoji statna srna. samozrejme ako na potvoru auto v protismere tak som mohol iba dupnut na brzdu a cakat co urobi srna. veselo sa este rozbehla proti mne a opat pozdrav za 3tis. odvtedy jazdim po tme ako 70rocny sviatocna jazdec...
29.11.2011 - 23:15:53
00
keyboard_arrow_up