neviem, ci vhodny priklad, ale bol som s kolegom na pracovnej ceste Tokaj. Vyrazali sme z KE, tak cca po Dargov to svihal, potom normalka 80-90km/h velmi defenzivna jazda. Cestou spat po tabulu KE na Furči 80-90km/h, ale v meste, uplne ako drak, mysicky, vyrazne ozil. Tak reku co sa stalo sa ho pytam, tak ze tu je uz zvyknuty. Niekomu vyhovuje aj plne mesto viac, ako poloprazdne okresky, ked je na to zvyknuty :-)
28.07.2022 - 11:45:45
00
Jano1987 napísal:
. Tak isto ako je nemožné porovnávať šoférov už len v rámci Slovenska. Inak na tom bude človek, čo celý život jazdí medzi Stakčínom a Novou Sedlicou, inak človek, čo jazdí prevažne v BA.


Ale ručím ti za to, väčšina šoférov, ktorí celý život jazdia medzi Stakčínom a Sninou presne tak isto, ako väčšina šoférov, ktorí prevažne jazdia v BA, v tridsiatke nepôjde tridsiatkou. Zatiaľ čo väčšina šoférov v Rakúsku, Nemecku, Holandsku, Švédsku, Francúzsku, Nórsku, Belgicku dnes už v tridsiatke pôjde tridsiatkou a ak to oponuješ, tak máš prd najazdené a napozerané v tridsiatkach západnej Európy.
Ty tu onanuješ na internetových diskusiach svoje dojmy, ja sa téme venujem už takmer 20 rokov.
28.07.2022 - 12:23:47
03
Jaroh napísal:
Ale ručím ti za to, väčšina šoférov, ktorí celý život jazdia medzi Stakčínom a Sninou presne tak isto, ako väčšina šoférov, ktorí prevažne jazdia v BA, v tridsiatke nepôjde tridsiatkou. Zatiaľ čo väčšina šoférov v Rakúsku, Nemecku, Holandsku, Švédsku, Francúzsku, Nórsku, Belgicku dnes už v tridsiatke pôjde tridsiatkou a ak to oponuješ, tak máš prd najazdené a napozerané v tridsiatkach západnej Európy.
Ty tu onanuješ na internetových diskusiach svoje dojmy, ja sa téme venujem už takmer 20 rokov.

Ja si týchto šoférov priam vychutnávam, keď idem autom. Prejdeme za sebou spolu tabuľu zóna 30 a ja si preradím do trojky a idem tak 35. On pochopí samozrejme tridsiatku po prvú križovatku a potom sa začne tlačiť na zadok a donútim ma aby so zrýchlil. No o to viac ma to zabáva. Po nejakej dobe ho to prestane baviť a rezignovane spomalí tiež a už ide aj s odstupom. Potom príde značka koniec Zóny 30 a ja plynulo zrýchlim na 50. Za mnou potom diera a on niekde v diaľke zabudnutý na tridsiatke. Neviem, ale mám dojem, že nechápu významu slova Zóna v znení dopravných predpisov.
28.07.2022 - 12:45:26
00
ja sa zase zabavam na tych, co cakaju ze na Moste SNP (z Petrzalky do mesta) sa im mam uhnut do praveho pruhu lebo oni idu rychlejsie... ja idem z mosta vzdy rovno, takze idem cely cas v lavom pruhu. A ked sa tam na mna zacne nejaky blb tlacit, dam nohu dole z plynu a zacnem dodrziavat maximalnu povolenu rychlost :D
28.07.2022 - 13:06:53
00
No ale v realite býva často iba "30" + práca na ceste, ale ukončenie nikde.
28.07.2022 - 13:08:57
00
Jaroh takou istou 30tkou ako sa jazdí v zahraničí sa jazdí aj na Slovensku. Cez víkend som dal niečo cez 500km v Rakúsku. Všetko cez dedinky a po okreskách. Napriek tomu, že som dodržiaval MPR, tak ma pravidelne predbiehali autá. Bol som tam jediný idiot, ktorý tam na okreske brzdil na 70tku pred križovatkou. A nehovor mi, že všetko to boli Slováci v autách s rakúskymi EČV čo porušovali MPR. Pred mesiacom som bol v Nemecku. Práce ma diaľnici, rýchlosť 60km/h, všetky pruhy zvedené na 1 vetvu diaľnice. 60 tam nikto nešiel, všetci medzi 80-90. Dokonca aj policajná hliadka a nikoho ani nenapadlo pribrzdiť, čo by na Slovensku už všetci skákali na brzdu. 30tku v obci tam dodržiavali len na úsekoch, kde bol radar, inak všetci išli cca 35-40km/h. Šiel som 50km/h v obci a bol som jeden z najpomalších. Tam tiež to určite bolo všetko Slováci s nemeckými EČV. Či to hodíme na Turkov? Alebo Poliakov? Ešte sú na výber aj Češi a Ukrajinci. Neviem, či vieš, ale 400m predtým ako človek schádza z diaľnice má mať zapnutý blinker a celý čas, žiaden trojblik. Nikto to tam nedodržiaval. Nikto.

foobar sám potom porušuješ zákon, resp. predpisy. Lebo zákon hovorí, že v meste síce môže človek využiť všetky pruhy, ale zároveň vodič jazdiaci v ľavom pruhu je povinný uvoľniť ľavý pruh rýchlejšiemu vozidlu.
28.07.2022 - 13:25:39
03
nic mu nebrani predbehnut ma sprava, nehovorim o blokovani subeznou jazdou

Ak by vozidlá idúce v obci súčasne vo všetkých jazdných pruhoch bránili v jazde rýchlejšie idúcemu vozidlu, vodič, ktorý jazdí v ľavom jazdnom pruhu, je povinný ho čo najskôr uvoľniť; to neplatí, ak vodič používa ľavý jazdný pruh na obchádzanie, odbočovanie, otáčanie alebo predchádzanie.
28.07.2022 - 13:30:58
00
Nie je na Novom moste v smere do mesta pravý náhodou bus-pruh?
28.07.2022 - 13:45:58
00
Cely nie, az pred zjazdom k dunaju
28.07.2022 - 13:51:58
00
foobar napísal:
nic mu nebrani predbehnut ma sprava, nehovorim o blokovani subeznou jazdou


ale ty si aj v meste povinný uhnúť sa rýchlejšiemu do prava hne'd ako to bude možné, tj. ak je pravý pruh voľný, načo zbytočne hrotíš situáciu?

Fakt tomu nerozumiem, kde je problém proste ťuknúť do blinkra a uhnúť sa do prava? nič ťa to nestojí, nemusíš meniť rýchlosť...

PS: nemáš náhodou šedú SUV mazdu? :D
28.07.2022 - 14:13:18
00
Náš Jano nám tu plače, že v Nemecku nedodržujú rýchlosť na dialnici 60km/h ako keby sa na stavbe pri vjazde do BA dodržovala. A v DE je aj rozdiel kde jazdíš V bavorsku sú velmi slušní vodiči a si píš, že som tam niečo najazdil. Skús sa niekedy previesť TO NR to je takmer celé dedina v kuse. a uvidíš čo je dodržiavanie MPR a la Slovakia. Ty najskúsenejší vodič na fore a možno aj inde.
Obrázok čo dal Srsen v téme politika ťa presne vystihuje
28.07.2022 - 14:15:30
01
Zipsik napísal:
ale ty si aj v meste povinný uhnúť sa rýchlejšiemu do prava hne'd ako to bude možné, tj. ak je pravý pruh voľný, načo zbytočne hrotíš situáciu?

Fakt tomu nerozumiem, kde je problém proste ťuknúť do blinkra a uhnúť sa do prava? nič ťa to nestojí, nemusíš meniť rýchlosť...

PS: nemáš náhodou šedú SUV mazdu? :D


No nie som, pokial ho neblokujem subeznou jazdou.
A kedze pojdem rovno, nebudem sa uhybat len aby som sa vzapati vracal nazad kedze na konci mosta pravy pruh konci a vacsina vodicov sa tak ci tak preraduje do laveho.
A nemam ;)
28.07.2022 - 14:43:27
03
ako si pamata este Srsen v 90tych sa uhybalo istym ludom v KE z lavoho pruhu, lebo inak si bol o hlávku kapusty kratsi :-D
28.07.2022 - 14:48:11
00
vikino1 skús mi tu nájsť ten plač. Len som skonštatoval jasné fakty. Však Jaroh a ostatný tvrdia, že prasatá na autách jazdia len na Slovensku a v zahraničí idú všetci podľa pravidiel, hotový anjeli a svätý ľudia. Nikoho ani nepadne niečo porušiť.

Moment, moment. Takže len Bavorsku sa jazdí správne? A v ostatnom Nemecku nie? Však mi tu bolo tvrdené, že Nemci sú predsa náš vzor ako jazdiť. Zrazu to neplatí?

foobar vidím, že si ešte hrdý na svoje porušovanie predpisov. Gratulujem.
28.07.2022 - 14:52:43
01
foobar nič neporušuje, cituj zákon ak tvrdíš že áno
28.07.2022 - 15:01:21
01

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Svetlá)
keyboard_arrow_up