No neviem s tým by som na cestu do premávky nešiel už vôbec.
28.09.2022 - 10:40:43
00
Dôvod? V čom zásadnom sa podľa teba líši od ,,bežných´´ bicyklov?
Nakoniec bude na vine ten chudák že si dovolil ísť na cestu a zavadzať tomu hovädu na nákladiaku.
28.09.2022 - 10:46:57
04
Som presvedceny, ze ho ten kamion nevidel. Nie ze by to bolo ospravedlnenie, len konstatujem. Pisem ako clovek co ma s podobnymi zazrakmi nejake skusenosti. Bez vlajky by som s tym na cestu nevysiel, schova sa to ja za kapotu osobaku. Podla videa vlajku nemal, ale v tomto pripade by mu aj tak asi nepomohla. Co ma ale zaujalo:
1. ako sa ocitol medzi dvoma kamionmi ? To je uz znacna otrlost tam nechcem byt ani autom.
2. Preco zacal uhybat na krajnicu a spomalovat pred kontaktom az trafil lampu?
3. Kedy doslo ku kontaktu s kamionom ? Vyzeralo to ze najskor trafil lampu az ta mu hodila zadok pod kamion.
4. To ze kamin nezastavil je podla mna len o tom ze ho fakt nevidel.
Smutne
Podla toho ako to na tej ceste vyzera, by ma tam nedoostali na nicom co nema vacsiu rychlost ako kamion.

Ps: vlajka npar: https://www.mtbiker.sk/bikeri/kenai/bike-17229-performer-custom-x26-trike
28.09.2022 - 11:38:04
00
Daval som tomu hodinu kym nabehne Kenai, horlivy advokat arogantnych plechovkarov.
Videl si ten bicykel na konci videa? Zda sa ti maly?
Podla mna ma zhruba aj velkost aj vysku klasickeho bicykla. Ak ho naozaj nevidel, potom takemu d.bilovi nepatri vodicak.

K tvojim nelogickym otazkam:

1. ze by kvoli premavke? Ked dobehnes jeden kamion a za tebou je druhy tak spachas ritualnu samovrazdu?
2. Ked zboku vidis ze ta vytlaca kamion, radsej vyjdes na krajnicu, alebo sa nechas prejst kolesami 30t kamiona?
Cyklista konal naprosto logicky a rovnako by som to riesil aj sam.
3. vyplyva z odpovede na 2. otazku
4. uz na teba nemam nervy.
28.09.2022 - 11:49:11
011
Tak sorry ze meskam, nabuduce posli link skor.
K velkosti recumbentu, vobec nevies o com hovoris. Nie len ze som ho videl ja som na takom jazdil. Bol som v Azub a testoval som prekticky vsetko co mali v ponuke.
Ak sa ti moje otazky zdaju nelogicke ako nazyvvas tvoje ?
Upresnim pre prudovie lietadla.
Medzi kamionami sa nejazdi, ak sa tam ocitnem, lebo idem na cestu kde je tranzitna doprava tak si dam sakra zalezat, aby som sa kvoli doprave medzi ne nezaradil. Ak sa to uz stane tak vyuzijem akekolvek miesto na uhnutie sa kamionu, tak aby ma nemohol zachytit a pocitam ze ma nevidi. Celkom by ma zaujimalo kedy sa ten kamion za nim objavil a ako dlho o nom vedel. Ale samozrejeme, je moze ze sa s tym nic robit nedalo a kamion sa proste zaradil z vedlajsieho pruhu do pruhu kde isiel recumbent. To je uz to riziko podnikania na hentakej ceste kde je este aj mur, ani do kanala sa neda ist.... Ma stastie ze to prezil.

Mozete tu vsetci hadazt kamenom do kamionistu ale nic sa tym nevyriesi, kamion sa nescvrkne, lespi vyhlad z neho neube, cyklista sa nestane nesmrtelny. Skor sa z toho treba poucit a necakat ze 1.5m vo vyhlasek vyskoci a postavi sa mediz kamion a cyklistu a tym mu zachrani zivot. To je na darvinovu cenu.

https://azub.eu/cs/project/bezpecnostni-vlajecka/
28.09.2022 - 12:04:46
00
Vždy si myslím, že už nemôžeš viac prekvapiť, ale nakoniec zakaždým prerazíš dno ešte hlbšie... Že medzi kamiónmi sa nejazdí, prípadne im má uhnúť... No tak to si zase raz zadelil... Skús mi to prísť ukázať do BB, cesta cez m. č. Jakub... 2,5 km úsek, cez ktorý kým prejdeš (podotýkam, že obísť sa nedá a chodník zjazdný nie je), tak Ťa strihne 5 -10 kamiónov... Je to jediná spojnica medzi BB a Harmancom, kde bývam... Tak príď, rád sa nechám poučiť, ako tade mám jazdiť...
28.09.2022 - 12:15:34
03
Kenai napísal:
Tak sorry ze meskam, nabuduce posli link skor.


Velmi rad, pretoze takto prekvapit vies len ty. Ty si typ cloveka ktory by nasiel ospravedlnenie pre ten kamion aj keby este cuvol a presiel ho.
Nebudem to dalej komentovat, len dodam ze vina je 100% na strane vodica, ci uz z nedbanlivosti, alebo umyselne nebezpecnej jazdy.
Bicykel aj recumbent su riadnou sucastou cestnej premavky rovnako ako motorka, skuter, moped a ako k slabsim clankom premavky k nim tak aj pristupujem ked jazdim na aute.
28.09.2022 - 12:34:30
03
Som inak zvedavý, koľko dostal kolobežkár pokutu a či skontrolovali , či to je e-kolobežka na ktorú netreba vodičák.
28.09.2022 - 15:23:13
10
Kenai, na vela tvojich vystrelenych otazok su odpovede lriamo vo videu alebo ak nie tam, tak v diskusii, user bara2, napriklad toto:

Auto jelo za cyklistou od semaforu, cca 30 sekund, za tu dobu by si na zcela přehledné silnici měl všimnout, co je mezi ním a náklaďákem vepředu.
28.09.2022 - 20:19:03
10
Hadzes hrach na stenu...
28.09.2022 - 20:30:15
01
Auto jelo za cyklistou od semaforu, cca 30 sekund, za tu dobu by si na zcela přehledné silnici měl všimnout, co je mezi ním a náklaďákem vepředu.

bara2 asi nepozeral to video....
Neslo. Je to tak naznacene aj v 3D rekonstrukcii na konci videa. Nakladiak isiel v lavom pruhu (uz pred krizovatkou su 2 pruhy), zrejme dost rychlo. Mozno obiehal nieco vacsie, co islo pomalsie za cyklistom, to nevieme. A pri zaradovani do pravehu pruhu cyklistu zjavne prehliadol a vytlacil rovno do lampy so znackou o ukonceni toho laveho pruhu. Shit happens. Vodic nakladiaku vinny je, to je jasne. Ale nemusel to byt zrovna opity bezcitny vrah cyklistov a o cyklistovi realne ani nemusel tusit.
28.09.2022 - 20:53:23
00
Suhlas, az na to, ze bara2 vie dost presne od zdroja, ako sa to stalo. A ak by boli nejake otazky, poskodeny Jerry iste zodpovie na youtube. (Zo svojho pohladu,samozrejme - lebo netusime, co sofer videl, ci mohol vidiet, navyse by bol uplny blbec, ak by aj s odstupom casu priznal, ze nieco videl. Privodil by si trestne stihanie)

2. Preco zacal uhybat na krajnicu a spomalovat pred kontaktom az trafil lampu?

- Kenai precitaj si Jerryho odpoved na youtube (neda sa mi kopirovat to), v skratke, myslel si, ze ho sofer vidi, ale ked sa naraznik blizil k zadnemu kolesu,zacal hladat unik

3. Kedy doslo ku kontaktu s kamionom ? Vyzeralo to ze najskor trafil lampu az ta mu hodila zadok pod kamion.

- toto sa snad nepytas vazne, vytlacil/zavrel ho a je uplne jedno, egal, ci najskor trafil lampu alebo ci/kedy bol alebo nebol kontakt s kamionom

A uz len dodam, ze po pade a pohlade na odchadzajuce 2 kamiony za nimi neslo ziadne ine auto (ok, nejake ine mohlo odbocit na predchadzajucej križovatke, nejake ine ine pomale mohlo stihnut zastavit za nehodou)
28.09.2022 - 21:54:42
10
Pardon, nevsimol som si odpovede od Leony, specialne na to 2 a 3.

Takto formulovane otazky su naozaj velmi nestastne (= umenie, ako si popudiť okolie).

Ok, sofer ho ASI nevidel, ale tie 2 a 3 Kenai boli fakt zbytocne.
28.09.2022 - 22:09:23
00
Nazgul napísal:
Vždy si myslím, že už nemôžeš viac prekvapiť, ale nakoniec zakaždým prerazíš dno ešte hlbšie... Že medzi kamiónmi sa nejazdí, prípadne im má uhnúť... No tak to si zase raz zadelil... Skús mi to prísť ukázať do BB, cesta cez m. č. Jakub... 2,5 km úsek, cez ktorý kým prejdeš (podotýkam, že obísť sa nedá a chodník zjazdný nie je), tak Ťa strihne 5 -10 kamiónov... Je to jediná spojnica medzi BB a Harmancom, kde bývam... Tak príď, rád sa nechám poučiť, ako tade mám jazdiť...


mozes chodit cez Kordiky :-)
28.09.2022 - 23:15:03
00
To áno, ale mal som na mysli aspoň trochu konštruktívny nápad (ale beriem to ako fór) :-) To je, ako keď som sa prostredníctvom Zákruty pýtal Policajtov, kadiaľ majú cesťáci jazdiť smerom na Brezno, keď od cementárky je na krátkom úseku diaľnica, a popod horu na určitých úsekoch nie je asfalt, tak tí navrhli obchádzku cez Priechod a Podkonice, to tiež bol dobrý záder... :-(
29.09.2022 - 08:29:24
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Svetlá)
keyboard_arrow_up