No ale ako krasne tam je :)
29.09.2022 - 09:06:49
00
Krásu si človek až tak nevyhnutná keď chce bicykel využívať ako dopravný prostriedok na dochádzanie do práce.
29.09.2022 - 09:38:22
01
Nazgul napísal:
Vždy si myslím, že už nemôžeš viac prekvapiť, ale nakoniec zakaždým prerazíš dno ešte hlbšie... Že medzi kamiónmi sa nejazdí, prípadne im má uhnúť... No tak to si zase raz zadelil... Skús mi to prísť ukázať do BB, cesta cez m. č. Jakub... 2,5 km úsek, cez ktorý kým prejdeš (podotýkam, že obísť sa nedá a chodník zjazdný nie je), tak Ťa strihne 5 -10 kamiónov... Je to jediná spojnica medzi BB a Harmancom, kde bývam... Tak príď, rád sa nechám poučiť, ako tade mám jazdiť...


Tak vidis sam si na to prisiel, nemas tam jazdit na biku, ak si cenis vlastny zivot.
Proste cast cyklistov nedokaze pochopit, ze ak sa stretne kamion a bicykel na ceste je velmi pravdepodobne, ze to dopadne zle. Nejestvuje pravna uprava, ktora by zabranila kamionu nevsimnut si bicykel. Ale ved OK nech si kazdy robi co chce, darvinova cena je dostupna pre vsetkych, viera ze ho kamion obide je rovnako dobra, ako aspiracia za akykoplvek iny vykon. Len sem potom nedavjte pohorsene videa, ked sa stane nevyhnutne.
29.09.2022 - 10:35:58
00
Marli napísal:
3. Kedy doslo ku kontaktu s kamionom ? Vyzeralo to ze najskor trafil lampu az ta mu hodila zadok pod kamion.

- toto sa snad nepytas vazne, vytlacil/zavrel ho a je uplne jedno, egal, ci najskor trafil lampu alebo ci/kedy bol alebo nebol kontakt s kamionom


Pytam sa z uplne ineho dovodu ako si myslis. Totiz som ten manever som nie celkom pochopil. Ani pomerne neskore brzdenie. Recumbenty brzdia neuveritelne. Maju brzdu drahu asi 1/3 z bicykla, totiz sa nevedia prekotit a maju pri berzdeni lepsiu distribuciu vahy a nizsie tazisko. Preto som rozmyslal ci ho ten kamion nepostrcil do tej lapmy. Ak nie, tak neviem preco to nedobrzdil, lebo aspon z videa sa zda ze miesta bol odost.

Ja by som kazdopadne bol kdekolvek len nie pred kamionom a to ovela skor nez by bol tak blizko. Ked o nom viem 30 sec mam 30 sec na vyriesenie situacie, skor ako eskaluje. Problem je ak clovek veri ze sa nic nestane. Je to trocha ako s prednostou chodcov na prechode. Kazdy zrazeny chodec povie isiel som, lebo som si myslel, ze ma vidi a mam prednost. Keby prednost nemal proste by tam nevliezol ked nieco ide. Videl som ako kamion zosrotoval osobak presne takto. Auto sa zaradilo z prava mediz dva kamiony a islo mozno 100m na tom mieste, az kym prvy kamion nemusel zastavit (premvaka). Osobak ostal stat tiez ale druhy kamion v klude dotiahol na 2m od prveho ako by tam nic nebolo.... Krokom mozno 8km za hod. Vznikla harmonika na pockanie. Este aj po tom co sa prvy kamion znova pohol par metrov to pomackane auto tlacil, kym zisitl ze nieco nejde ako ma. Je na klazdom, ci chce byt v prave, alebo zivy.

thumb_up0thumb_down
29.09.2022 - 11:04:13
00
Kenai napísal:
Tak vidis sam si na to prisiel, nemas tam jazdit na biku, ak si cenis vlastny zivot.
Proste cast cyklistov nedokaze pochopit, ze ak sa stretne kamion a bicykel na ceste je velmi pravdepodobne, ze to dopadne zle. Nejestvuje pravna uprava, ktora by zabranila kamionu nevsimnut si bicykel. Ale ved OK nech si kazdy robi co chce, darvinova cena je dostupna pre vsetkych, viera ze ho kamion obide je rovnako dobra, ako aspiracia za akykoplvek iny vykon. Len sem potom nedavjte pohorsene videa, ked sa stane nevyhnutne.


Takže keď sa na ceste objaví kamión a cyklista, je nevyhnutné, že ho kamión rozmašíruje... Dosť dobré :-) Zmysluplná reakcia nikde, len opätovné obhajovanie neobhájiteľného... Ale čo som vlastne iné čakal? Niveau baisse...
29.09.2022 - 11:19:36
03
pravdepodobný príd.
1. o ktorom možno predpokladať, že bude, že sa uskutoční: pravdepodobný víťaz, pravdepodobný úspech, je pravdepodobné, že ...
2. blízky pravde, skutočnosti: pravdepodobný odhad, pravdepodobná domnienka;

nevyhnutný príd.
1. bezpodmienečne potrebný, naliehavý, nutný: nevyhnutný predpoklad, nevyhnutné životné potreby, náprava je nevyhnutná
2. neodvratný: nevyhnutná strata, smrť je nevyhnutná;

Vidis rozdiel ?
Slovicko ktore ta zrejme poplietlo sa viazalo k vete pred tym. To jest, ked aspirant na darvina dostane darvina. To znamena jeho zranienie, alebo smrt je nevyhnutne pre udelenie danej ceny.
29.09.2022 - 11:32:19
00
..."Len sem potom nedavjte pohorsene videa, ked sa stane nevyhnutne"... Takže kedy sa stane to nevyhnutné?
29.09.2022 - 11:44:46
00
Nazgul ked Ta to este bavi, tak dobre, go on, len necituj prosim Ta :-D
29.09.2022 - 12:18:37
00
Nazgul napísal:
..."Len sem potom nedavjte pohorsene videa, ked sa stane nevyhnutne"... Takže kedy sa stane to nevyhnutné?


Iba zbytočne kŕmiš trolla :)

Prílohy:

giphy.gif
giphy.gif 417.04 KiB thumb_up0thumb_down

29.09.2022 - 12:46:58
01
Ja viem, len chápeš - občas to človek fakt nevydrží... :-(
29.09.2022 - 12:52:06
01
Nazgul napísal:
..."Len sem potom nedavjte pohorsene videa, ked sa stane nevyhnutne"... Takže kedy sa stane to nevyhnutné?

Slovicko ktore ta zrejme poplietlo sa viazalo k vete pred tym. To jest, ked aspirant na darvina dostane darvina. To znamena jeho zranienie, alebo smrt je nevyhnutne pre udelenie danej ceny.

Slovicko = nevyhnutne. |(

Uz to napisem fakt po lopate:
moznost 1. = vodic kamionu je kkt, podme sa stazovat a nariekat vysledok ziaden
moznost 2. = poucme sa z toho, pridme na to co sa stalo a ako sa tomu dalo predist. Snazme sa aby sme nedopadli podobne. Moze zachranit zivot.
Volba je na kazdom, have fun.
29.09.2022 - 17:09:40
00
1. je spravna moznost

2. nemoze byt spravna moznost, lebo poucit sa maju vodici, ze aj nemotorove vozidla su ucastnikom cestnej premavky
30.09.2022 - 16:05:55
01
:rofl: OK, vela uspechov prajem. Vsetci ti budeme za tovoju obetu na cestach vdacny. :bow:

edit: preklep


Naposledy upravil Kenai dňa 01.10.2022 - 23:14:08, celkovo upravené 1 krát.

30.09.2022 - 23:08:14
00
Celý tento topic je podľa mňa užitočný
ale udivuje ma ako sa Non stop môžete hádať s kenaiom

proste čokoľvek čo napíše nečítam automaticky dávam nepáčik(snažím sa, sem tam ma nachytá)
je to rovnako automatická reakcia ako keď vykonám potrebu, proste to spláchnem, nebudem nad tým lamentovať, fotiť, merať ani porovnávať ani sa o tom rozprávať, je to exkrement a proste to len spláchnem

častokrát mám chuť otvoriť tie zatvorené príspevky, keď vidím ako sa čertíte a reagujete, ale proste len pridám nepáčiky a listujem fórum ďalej, či nenájdem niečo zaujímavé
01.10.2022 - 00:34:54
35
obäť .... :D tak pri tomto sa nedá vyhovoriť ani na dyslexiu na ani na klávesnicu a ani na automatické dopĺňanie.
Slovänské semä.
01.10.2022 - 06:42:50
04

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Svetlá)
keyboard_arrow_up