Zase priznajme si, že tí 30km/h chodci, resp. bežci (bez korčúl) sú viac-menej len taký vykonštruovaný prípad, i keď teoreticky nastať môže.

Na korčuliach sa sa tých 30 km/h dá dosiahnuť jednoduchšie, no pochybujem, že niekde na obyčajnom chodníku v meste. No napriek tomu by som tiež u korčuliarov zrušil štatút chodca.
30.04.2013 - 10:22:11
00
tak utekači na autobus aj keď nebežia síce 30 sú extra prasačina..
vidíš dav ludí ísť chodzou, z tej odhadom vypočítaš že máš 10s na prejazd, ale niekto behom je pri tebe za 3-4s..

jasné že ako vodič musíš dávať pozor, ale chodec by mal v prvom rade uvedomiť si svoju zranitelnosť a nespoliehať sa na "veď mám prednosť" alebo "veď ma určite vidí"
30.04.2013 - 10:39:08
00
ako sa to tu rozbehlo ;)
30.04.2013 - 10:51:11
00
jasné že ako vodič musíš dávať pozor, ale chodec by mal v prvom rade uvedomiť si svoju zranitelnosť a nespoliehať sa na "veď mám prednosť" alebo "veď ma určite vidí"


Presne tak. Ako stale tvrdim, dolezita je ohladuplnost ludi zo vsetkych stran....chodci, bezci, korculiari, cyklisti, motorkari, vodici (aut), zasobovaci, kamionisti... Napriklad v takom Manchestri je dost (mozno polovica) krizovatiek, kde jednoducho nie je semafor pre chodcov, ale je viac semaforov pre vodicov, aby aj chodci videli kedy maju vodici cervenu. A jednodudcho sa chodi cez cestu vtedy, ked vodicom svieti cervena. ked som prisiel po 2 tyzdnoch odtial, mal som u nas dost problem ostat stat na cervenej na prechode :-)
30.04.2013 - 10:59:23
00
Dnes okrem 2 slepých majiteľov motorových vozidiel opäť raz situácia, kedy zastavím, pustím chodcov na priechode a autá za mnou (v druhom, no aj mojom pruhu) si idú veselo ďalej. Asi si myslia, že zastavujem len tak zo srandy... A to som stál už pár sekúnd, kým preleteli.
30.04.2013 - 14:38:53
00
tmax to je bezna realita, lebo debil keby toho chodcu zrazil povie ze ho nevidel, jemu sa nic nestane v tom aute. X krat som pustal chodcov, vyslovene som uz hodnu chvilu stal, dokonca v lavom pruhu. A zrazu debil spoza mna zrychli a preleti popri mne mozno 80, no keby ten chodec neuskocil tak ho zabije. Tam nebola ziadna sanca na zareagovanie keby mu vbehol pod auto, ani sekunda, nič. A veselo si isiel dalej- bolo mu to uplne jedno.


Naposledy upravil palo1707 dňa 30.04.2013 - 14:58:19, celkovo upravené 1 krát.

30.04.2013 - 14:57:06
00
Mňa naserie keď takto okolo mňa prefrčí cyklista, keď stojím na semafóre na červenú, najmä pred priechodom pre chodcov. Naposledy tak na Kramároch pred nemocnicou, hneď by som ho pumpičkou po krížoch pretiahol :shake:
30.04.2013 - 14:57:58
00
Kedze zrusili povinnost zastavit soferom pred priechodom pre chodcov, ak na nom stoji chodec s umyslom prejst, tak tu je dosledok. Povinnostou teraz je zastavit, ak chodec vkroci na vozovku. Ale toto sa veselo ignoruje...slovenski chrapuni ta budu na autach minat aj ked stojis v polovici priechodu! X-krat overene na vlastnej kozi.
30.04.2013 - 15:08:32
00
romanx :y:
30.04.2013 - 15:17:22
00
tak mna najviac seru panicky/maminky,ktore prechadzaju cez cestu,i ked maju 10-20m dalej priechody.... najlepsie na tom je,ze sa rutim cez cestu a ona mobil v paprci,naznak otocenie gebule dolava-doprava-dolava ani za toho boha... potom revem jak taky pavian :D .. ale na to som si uz pomaly zvykol,ale na co si neviem zvyknut a ani nezvyknem je kamion s privesom,ktory vas zatlaci ku krajnici,nedajboze do jarku :D
30.04.2013 - 15:45:32
00
mna minule poriadne nastval sofer vo favorite...vracali sme sa so spoluziakmy po obede naspet do skoly...pred skolou mame prechod..uz sme nanho stupili ked tu zrazu pozeram ze ***** ten vodic sa stale priblizuje.... uskocili sme naspet ku chodniku (100 metrov za prechodom je semafor a na cervenej cakala rada skoro az po ten prechod) takze pan isiel pomaly ale stale sa priblizoval a ked lepsie pozriem do auta tak vidim ze cumi do mobilu a vobec nepozeral na cestu ani raz sa nekukol pred seba...mal stiahnute okienko spolujazdca tak som mu tleskol rukami a zanadaval nech sa pozera pred seba...dost sa zlakol ked nas zbadal a pravdepodobne mu doplo ze nas takmer zotal... :fubar:
30.04.2013 - 18:26:13
00
misopetrovic toto sa stáva docela často u nás v HC na Hlohovej. čo viem tak tam zabil jednu starenku čo prechádzala cez cestu lebo telefonoval... TÝM ĽUĎOM DNES TOTÁLNE *****... :fubar: :swear: :worried:
30.04.2013 - 21:52:48
00
Mnohe je nemozne dat do zakonov a vyhlasok tak, aby to vyhovovalo kazdemu. Korculiar ak nema byt chodec, tak vodic? Podla dnes platnych pravidiel sme my bicykloch vodici a na chodnikoch nemame co robit, aj ked sa tam citime ovela bezpecnejsie. A co chodci, tiez maju ten pocit? Aj medzi bikermi je plno neohladuplnych hnupov. Ked sedim za volantom, snazim sa k slabsim pristupovat asi takto (vcerajsia jazda):

youtube.com/watch?v=fqrZD8lxqIw&t=

01.05.2013 - 09:28:36
00
jfab na tom videu si sa tym padom dopustil priestupku, nakolko si obiehal cyklistov na mieste kde je plna ciara (asi z nejakeho dovodu tam je). Po spravnosti by si mal ist za nimi az na koniec a potom obiehat. Ale zase musim chvalit, lebo takto sa ma obiehat cyklistov, robim to rovnako.
01.05.2013 - 09:53:09
00
Suhlasim, dopustil som sa priestupku, ale radsej nech plna ciara pukne pod mojimi kolesami, ako obchadzany cyklista.
Nieco k tomu:
http://automix.atlas.sk/na-cestach/237271/pozor-pri-predchadzani-cyklistov
01.05.2013 - 10:12:19
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Svetlá)
keyboard_arrow_up