Ty myslíš asi cestu pod horou, tá je súbežná. Tadiaľ nejazdím ani autom a nie na biku. :whew:
07.05.2013 - 07:44:17
00
Neviem ci to tu uz niekde bolo a ci to patri sem ale: http://www.drsnysvet.cz/ja-ti-tu-hubu-rozbiju-ty-zasranej-cyklisto/

Neviem akurat co viac na zamyslenie ci to co je vo videu alebo vyjadrenia orangutanov v diskusii pod.
07.05.2013 - 12:29:07
00
takyto dedinsky bulo na trambuse v PUKANCI na mna raz takto krical aby som zastal,ze tu bitku som este nevidel,spokojne som zastal,oprel bajk o plot pri cintorine a cakal a cakal a cakal a dilino radsej z toho nakladiaka ani nevysiel,som ho cakal pred dverami :(
07.05.2013 - 13:27:18
00
Aj ja by som sa ťa zľakol.
07.05.2013 - 13:38:21
00
lacike: ale taketo chrapunstva nemam rad ako je na tom videjku
07.05.2013 - 13:42:13
00
http://spravy.pravda.sk/domace/clanok/279836-vlada-schvalila-strategiu-rozvoja-cyklistickej-dopravy-a-c2-a0cykloturistiky/
07.05.2013 - 14:21:06
00
Neviem ci to tu uz niekde bolo a ci to patri sem ale: http://www.drsnysvet.cz/ja-ti-tu-hubu-rozbiju-ty-zasranej-cyklisto/

To co spravil ten sofer v dodavke (este o nieco horsie) pravidelne zazivam na bajku, naposledny tusim v piatok pod Kolibou. Obehne a zavrie. Ten poslednykrat + zabocil. nastastie som do kopca siel pomaly. Closek sa vacsinou akurat zmoze na to, ze mu nieco ukaze /a trtkovia sa potom vytocia do vyvrtky/. Pretoze je to fakt niekedy o drzku. Najviac ma u takych soferov vytaca do zurivosti, ze oni si vobec neuvedomuju, ze boli len kusok od tragedie. Napokon, asi kazdy mesiac pribudne sprava o tom, ako niekoho na ceste zabili...
07.05.2013 - 14:42:38
00
Tak pridam cerstvu skusenost cestou z prace na nabrezi Dunaja v BA...sice nie s vodicom ale s chodcom. Asi 200m predo mnou ide pan so psom v doprovode panej, cca 50 rocni, tak som zacengal (mam ten klasicky drnciaci zvoncek na mtb :-)), pan sa otoci, zacne robit pohyby akoze sa mi hadze do cesty a ked okolo neho brzdiac prejdem zakrici nieco ako utekaj, nahanaju ta!...
Nedalo mi, zabrzdil som, otocil som to a spytal som sa o co mu ide. On na to len ze: Ja mozem, som na to dost stary!
LoL, moje deti su dost vyspelejsie ako tento pan. Takze som len pokrutil hlavou a padil prec. Este stale som v podmienke.

edit - vyhodene slovicko naviac v prvej vete
07.05.2013 - 19:31:18
00
http://spravy.pravda.sk/domace/clanok/279836-vlada-schvalila-strategiu-rozvoja-cyklistickej-dopravy-a-c2-a0cykloturistiky/

A na fotke tmax :D
Ale inak dobrá správa, uvidíme, či z toho budú aj nejaké reálne výsledky.
07.05.2013 - 19:34:05
00
JSX9 - a za co mas podmienku?
takym idiotom treba vzdy kludne povedat, ze nabuduce mu kolesom zomelies toho bastarda, na nich su obzvlast citlivi :)
07.05.2013 - 20:07:53
00
iron.hide - podmienku mam za "zomletie bastarda" ale toho na opacnom konci voditka. :( Nie som na to hrdy, az potom mi doslo ze to ja som ten slabsi, hoc nie fyzicky.
07.05.2013 - 20:53:34
00
no toto, takze to mas v registri, ci sa to potom vymaze? a kolko si dostal? a preco to vobec prisili tebe?
(ak nechces tak neodpovedaj, alebo cez ss)
07.05.2013 - 20:57:33
00
kludne sem, nech sa ludia poucia :-)
Nic mi neprisili, priznal som sa, volal som hliadku sam. Dostal som rok.


Neviem ci sa pytas na vypis z registra trestov alebo na odpis z registra trestov. Su to dva rozdielne dokumenty, maju aj rozdielny ucel pouzitia.

O vymaz z registra trestov je potrebne v niektorych pripadoch poziadat sud, ak su splnene zakonne podmienky na taketo zahladenie/vymaz. Uvadzam vycuc zakona na konci tohto prispevku.

Žiadosť o výpis z registra trestov je možné podať na orgánoch prokuratúry, na obciach, ktoré vedú matriku alebo na zastupiteľských úradoch Slovenskej republiky v zahraničí. Žiadosť sa podáva na tlačive, ktoré vám poskytnú v mieste podania žiadosti.

Výpis z registra trestov obsahuje činy ktoré neboli zahladené. Odpis z registra trestov obsahuje všetko, aj činy už zahladené.


*vycuc*
Zahladenie odsúdenia
§ 92
(1) Súd môže zahladiť odsúdenie, ak odsúdený viedol po výkone alebo odpustení trestu, alebo po premlčaní jeho výkonu riadny život nepretržite po dobu najmenej
a) desať rokov, ak ide o odsúdenie na trest odňatia slobody prevyšujúci päť rokov,
b) päť rokov, ak ide o odsúdenie na trest odňatia slobody prevyšujúci jeden rok,
c) tri roky, ak ide o odsúdenie na trest odňatia slobody neprevyšujúci jeden rok.
(2) Ak ide o odsúdenie na tresty uvedené v § 32 písm. b) až k), k zahladeniu dochádza ich vykonaním.
(3) Ak odsúdený preukázal po výkone alebo odpustení trestu alebo premlčaní jeho výkonu svojím vzorným správaním, že sa napravil, môže súd zahladiť odsúdenie na žiadosť odsúdeného i pred uplynutím doby uvedenej v odseku 1.
(4) Doba uvedená v odseku 1 sa v prípade, že sa u podmienečne prepusteného a podmienečne prepusteného s dohľadom má za to, že trest bol vykonaný dňom, keď odsúdený bol podmienečne prepustený, spravuje dĺžkou skutočného výkonu trestu. Ak bol trest zmiernený rozhodnutím prezidenta Slovenskej republiky, spravuje sa dĺžkou trestu takto zmierneného.
(5) Odsúdenie sa zahladzuje, ak to nariadi prezident Slovenskej republiky na základe svojho práva zahládzať odsúdenie formou milosti alebo amnestie.

§ 93
(1) Ak bolo odsúdenie zahladené, hľadí sa na páchateľa, ako keby nebol odsúdený.
(2) Ak sa páchateľovi uložilo viac trestov popri sebe, nemožno odsúdenie zahladiť, kým neuplynie doba na zahladenie trestu odňatia slobody podľa § 92 ods. 1, ak bol uložený.


edit - doplneny text
07.05.2013 - 21:15:29
00
Dnes ma smykla pani (zistil som, az ked som auto dobehol) na Cmaxe s tmavymi skladami na par cm spatakom...kusok ma to rozhodilo lebo som to necakal. Tak som si to pustil za nou, ze toto uz nie je normalne, 50 aut predbehne v pohode a vzdy sa najde jeden *** ktory pokazi pozitivny pocit z jazdy do prace.
Dobehol som ju, chcela ujst ;) riskol som a zablokoval jej cestu. Dnes som to skusil s kludnym hlasom, vysvetlil som jej dopad jej jazdy na cyklistu a odporucil som jej akym sposobom sa ma cyklista bezpecne (nie len pre nu ale aj pre mna) predbiehat....pani sa ospravedlnila, priznala chybu a obaja sme kludne pokracovali dalej. Wow :) Prvy krat s kludom, bez kriku a bez nadavok.... :) mozno preto, ze som v kutiku duse stara skola a kusok este gentleman :)
10.05.2013 - 08:17:04
00
post702798.html#p702798
šogi :y:
10.05.2013 - 08:46:06
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Svetlá)
keyboard_arrow_up