Tak ale ani ten vo Focuse nebol úplne v poriadku, keď pridal počas toho, ako bol obiehaný.

Nepridal, to ja som ubral, ked som videl, ze sa "nieco" chysta.
14.05.2013 - 09:07:23
00
Musel. Alebo myslíš, že ubral ten nákladiak, keď zrazu mu akosi "došlo"?
14.05.2013 - 09:10:00
00
Ten nakladiak sa spraval uz aj predtym dost necitatelne. Nedokazal som sa ho zbavit, lebo obmedzenu rychlost som chcel dodrzat, on nie. Kde to bolo nad 100, som obiehal ja jeho, kde pod 80 on mna. To bol prvy usek, kde pri 60-tke spomalil. Neviem, co ho osvietilo, ale hned mu aj zhaslo, ked sa zacal preradovat do praveho pruhu. Ale mas pravdu, ford napokon zrychlil, ale az na konci incidentu. Skoncila krizovatka, tak znova platila max. rychlost 130.
14.05.2013 - 09:27:07
00
Tak s osobným autom mal dve možnosti keď sa naň náklaďák na drzovku tlačil. Prudko brzdiť, alebo zrýchliť. Tak sa to z videa zdalo mne.
14.05.2013 - 11:11:40
00
Do mna dnes drbla jedna zena autom. Mne sa dohromady nic nestalo (koleno som rozhybal, odrate lakte, osmicka na prednom ale da sa na tom jazdit) na jej aute odthnute spatne zrkadlo.
Ja nervy nehorazne, rozveselilo ma ked som videl v akej polohe je bicykel - bol v tzv. servisnej polohe - hore kolesami pekne... Nastastie nic vazne sa nestalo, osmicku vycentrujem, zbytok sa zahoji do tyzdna a zenska si bude dufam davat vacsi pozor (a pouzivat smerovky a zrkadla)
14.05.2013 - 12:30:37
00
To si sa s ňou akože rozlúčil týmito slovami?
Nastastie nic vazne sa nestalo, osmicku vycentrujem, zbytok sa zahoji do tyzdna a zenska si bude dufam davat vacsi pozor

No to by ju vyšlo nejako moc lacno.
14.05.2013 - 12:34:44
00
Asi tak. Pokial to nejakym sposobom nepociti (napr. aj financne) tak zide z oci, zide z mysle...a ako najvacsi hlupak zostanes ty. Mas zdravotne komplikacie a aj financnu skodu (vycentrovat koleso, prip. oderky na vybave).
14.05.2013 - 13:11:36
00
Dnes "klasika ciest žilinských" sa vracia. :devil: 2x nedanie prednosti v jazdea a do tretice natlačenie autobusu do pruhu.

1x to "vyriešila" mišička do protismeru, aby som sa polovodičovi stihol vyhnúť. Pacienta ani len nenapadlo pozrieť vľavo na hlavnú. Na začiatku manévru som videl jeho otočenú hlavu doprava. Ani Titanik na kolesách by nevidel z môjho smeru.

Potom profesionálny polovodič diaľkového autobusu z "MI" sa rozhodol, že sa natlačí do priebežného pruhu až na konci pripájacieho pruhu, polovicou busu išiel tesne popri zvodidiel po krajnici, ale musel sa natlačiť. Musel som uhnúť cca o meter do vozovky. Našťastie ma zo zadu nemal kto zoťať.

A do tretice hňup z vedľajšej išiel pomaly, čumel mojím smerom, ale akosi zabudol zastaviť. Aby som mu nezaparkoval v pravých dverách musel som si pocvičiť šmyk. Keby som hodnú chvíľu neukazoval ľavou rukou že odbočujem a keby som dobrých 50 m nešiel pri stredovej čiare, tak sa nečudujem. Na môj krásny slovenský slovník vulgarizmov zakýval rukou a pokrčil plecami.
:fubar:

Keby som bol nesmrteľný tak to do každého z nich opriem čo to dá, kurňa! Polícia by nestíhala na toľko výjazdov.

P.S. Trochu som to opravil, lebo ešte stále mám nervy...a štylizácia mi nejde.
14.05.2013 - 19:34:20
00
Pocuj, nerad ti kazim rozhorcenie ale do priebezneho pruhu sa na konci pripajacieho pruhu pripajaju naozaj len taki, ktori vedia soferovat. Vsetci ostatni mantaci to robia tak rychlo ako sa len da. Kludne aj cez plnu ciaru.
Ani zips nezapina na troch-styroch miestach naraz ale len na jednom jedinom mieste, tam kde sa to spaja.
14.05.2013 - 20:08:19
00
Nieje podmienka ísť v priebežnom pruhu až na samý koniec, v celej dĺžke bol oddelený prerušovanou čiarou. Zaradíš sa, keď je miesto kľudne aj na začiatku. Lenže on sa doslova natlačil na jeho konci, kde sa pruh výrazne zužoval a končil = na konci. Potom už bola len cca polmetrová krajnica po ktorej ešte išiel. Už sa nezmestil medzi zvodidlá a už výrazne zúžený priebežný jazdný pruh, tak sa drzo natlačil. Nemohol som všetko rozpísať dopodrobna. Nechceš aj foto? ;-)

Bol vedľa mňa, zhruba prednou nápravou a vytlačil ma, lebo zvodidlá ho "nepustili". Pritom mal dosť času zaradiť sa či už poza mňa alebo trošku zrýchliť a bezpečne popred mňa. Je to v miernom stúpaní a išiel som len okolo 25 km/h.
14.05.2013 - 21:21:32
00
Tuším to v okolí Žiliny, máte ešte adrenalinovejšie než v BA.
Ale zase je to dobré, veď keď sa vyplavuje adrenalín do krvy, je to zo zdravotného hľadiska pre organizmus liek. Či? :lol:
14.05.2013 - 21:38:07
00
Mne sa tiež zdá. Keby bola kolóna áut nepoviem, ale takmer prázdna cesta a drb ho z vedľajšej.... Veď cyklista uhne, preletí, zmizne...

Taký adrenalín nepotrebujem. Min. rok mi "cestu" znechutili teda poriadne. :whew: Zlaté 90te roky, keď som začínal.
14.05.2013 - 21:55:33
00
preto jazdím po lese, je tam menej divej zvery ako na cestách :)
14.05.2013 - 22:22:00
00
Chalani tak pome jazdiť s BVpéčkami. :D hádam nás nevytlačia s cesty. :clap: img.blesk.cz a bude jedno či Žilina či BA len nestretnuť Slotu :lol:
14.05.2013 - 22:37:13
00
Nastastie nic vazne sa nestalo, osmicku vycentrujem, zbytok sa zahoji do tyzdna a zenska si bude dufam davat vacsi pozor (a pouzivat smerovky a zrkadla)
Neuveriteľné...
Bol si zranený, takže bolo treba volať policajtov. Zaplatila by peknú pokutu.

Po ich príchode zavolať sanitku, pretože ruka ťa strašne bolí... Síce na RTG by zistili, že zlomená nie je, ale mal by si papier, že si musel ísť na RTG.

Na druhý deň ísť do jej poisťovne - ráfik určite nemá len osmičku, ale je seknutý,resp. pri niploch sú na ráfiku praskliny. Ten ráfik by ti hociktorý mechanik patrične upravil za 5 minút. Kolesá sa zásadne predávajú v pároch, takže treba obidve, to pokrivené aj dobré, nech si nechá poisťovňa alebo tá ženská!

Okrem toho by mechanik zistil, že rám je trochu načatý, vyrovnať sa to nedá, treba nový rám. Nikto nemá také dobré oko, aby ťa presvedčil o opaku a na dvojstopom bicykli sa jazdiť nedá.

A potom si tá ženská určite bude dávať väčší pozor...
14.05.2013 - 23:39:57
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Svetlá)
keyboard_arrow_up