ja si myslim ze 150 alebo taketo velke pokuty len tak policajti nedavaju kazdemu na bajku komu daju fukat a trocha nafuka po dvoch pivach ..pokial ten clovek nie je naozaj velmi opitý a je to nanom vidiet alebo nesposobi nehodu alebo nema styl jazdy ohrozujuci premavku alebo nieco podobne alebo pre podobne extremnejsie pripady su pripravene tie pokuty..ale ja si myslim ze bezne policajti take pokuty ludom co jazdia na bajkoch nedávajú.. iba vynimocne ked je to nutné..mam vela kamaratov policajtov a ked sa otomto s nimi bavim tak ich priorita vobec nie je cyklistov zastavovat pokial nemaju (par krat rocne) dopravnobezpecnostnu akciu alebo pokial ten clovek na bajku neohrozuje premavku alebo nie je osvetlený alebo ho nevideli ist z podniku aby mu cielene dali fukat tak sa zhoduju natom ze cyklistov zastavuju len velmi, velmi minimálne a len 1-2x rocne daju cyklistovi pokutu ked sposobi dopravnu nehodu na bajku.
20.01.2014 - 21:29:40
00
Ak by nafukal dostal by pokutu podla § 22 ods.2 pism. c, od 150 do 800 eur a zakaz cinnosti do troch rokov, ak je vlastnikom VP.

Nemas pravdu. Alkohol pri vedeni nemotoroveho vozidla nespajaj s VP. Vsetko najdes na strankach ministerstva vnutra. Trosku viac studuj, pozornejsie citaj aj pokutove bloky a az potom argumentuj.

Este doplnim, ze za alkohol na bicykli do jedneho promile je pokuta 50€ a nad jedno promile do 650€

Jazda na bicykli pod vplyvom alkoholu je kvalifikovaná ako priestupok proti bezpečnosti a plynulosti cestnej premávky podľa § 22 ods. 1 písm. e) zákona SNR č. 372/1990 Zb. o priestupkoch v znení neskorších predpisov. Podľa citovaného ustanovenia sa priestupku dopustí ten, kto ako vodič počas vedenia vozidla požije alkohol alebo vedie vozidlo v takom čase po jeho požití, keď sa na základe vykonaného vyšetrenia podľa osobitného predpisu alkohol ešte nachádza v jeho organizme bezprostredne po požití alkoholu alebo užití inej návykovej látky, alebo v čase, keď by mohol byť pod ich vplyvom.

Sankcie za priestupky proti bezpečnosti a plynulosti cestnej premávky podľa § 22 ods. 1 zákona SNR č. 372/1990 Zb. o priestupkoch v znení neskorších predpisov sú ustanovené v § 22 ods. 2 citovaného zákona. V takomto prípade sa vodičský preukaz nezadržiava, ako aj pri prejednávaní takéhoto priestupku sa neukladá sankcia zákazu činnosti riadenia vozidiel, nakoľko k vedeniu bicykla nie je potrebné vodičské oprávnenie, ani žiadne iné povolenie štátneho orgánu.
21.01.2014 - 07:17:15
00
dnes napriklad dostal nas firemny sofer 16tonoveho auta na Roznavskej ulici v BA pokutu 20€ ze nema snehove retaze (rozvaza stavebny material len v ramci BA). pravdupovediac neviem ci ma zo zakona mat vo vybave retaze ale uz sa mi zda ze velke pokuty im ludia neplatia pretoze nemaju z coho tak zvolili strategiu mensich pokut aby sa aspon nejake :cash: do statnej kasy dostali. ak vas na slovensku neokradne zlodej okradne vas stat. najlepsie je zrusit firmu predat auto a nemat radsej nic okrem stareho bicykla a par reflexnych pasikov. popripade sa vystahovat. len neviem kam :)
21.01.2014 - 09:42:16
00
to zas dostaneš pokutu že bicykel je moc starý, neprešiel STK, EK alebo že ohrozuje okolie, niečo si vymyslia
21.01.2014 - 09:46:02
00
Tak to vyzera, ze mu chceli nieco najst silou mocou a zistili, ze nema retaze. Je to pekna buzeracia. Slusnych vodicov pokutuju a otravuju a tych, co porusuju predpisy si malokedy vsimnu.
21.01.2014 - 10:02:46
01
dnes napriklad dostal nas firemny sofer 16tonoveho auta na Roznavskej ulici v BA pokutu 20€ ze nema snehove retaze...

Zaplatil? Tak mu treba. Jemu by som dal pokutu kazdy den za nevedomost. Zoskenuj pokutovy blok, aky rozpor so zakonom policajti uviedli. Ak tam nebola dopravna znacka prikazujuca pouzit retaze, nie je o com.
21.01.2014 - 10:06:29
00
Zaplatil? Tak mu treba. Jemu by som dal pokutu kazdy den za nevedomost. Zoskenuj pokutovy blok, aky rozpor so zakonom policajti uviedli. Ak tam nebola dopravna znacka prikazujuca pouzit retaze, nie je o com.


http://www.telecom.gov.sk/index/index.php?ids=59781
e) protisklzové (snehové) reťaze svojimi rozmermi určené aspoň pre jednu z hnacích náprav v čase od 15. novembra do 31. marca – pre nákladné vozidlá nad 12 t.
21.01.2014 - 10:35:18
00
Vidis, ciat text a chapat mu je dost zlozite. Predstavil som si polisa ukazujuc na kolesa bez retazi. Povinna vybava musi byt, aj keby v zime bolo leto. Nejak mi povinna vybava usla, uz 14 rokov s nakladiakmi nejazdim, tak sa im ani legislativne nevenujem.
21.01.2014 - 10:41:49
00
Príde exekútor, zavolám políciu, že sa mi dobíja do bytu exekútor, ale dožaduje sa niekoho iného. pôjde to na súd a súd s tým čo urobí?


Prax je taka, ze exekutor ti stiahne love z uctu alebo da byt do drazby. Uspokoji veritela a zoberie svoju odmenu. A nasledne sa mozes TY sudit, ze sa pomylil a dozadovat sa svojho majetku nazad. Aby sa ti exekutor dobijal do bytu a odnasal odtial chladnicku a detsku postielku, ktoru potom bude na bazari predavat? Moc sci-fi...
21.01.2014 - 13:16:54
00
ak sa cajt nezmylil aj v rodnom cisle aj cisle obcianky , tak meno mozes mat aj "ferdo mravec" |( ,staci jeden udaj a "organ" si vas najde :D
21.01.2014 - 13:29:36
00
Dnes bolo po BA okolo 16:00 vidiet celkom dost hliadok. Iba od Patronky po odbocku z Lamacskej cesty na Harmincovu boli dve hliadky, kazda mala pristavene po dve auta. Na Harmincovej takmer doslo k nehode vdaka netrpezlivym vodicom, ktori riskantne predbiehali bus MHD, stojaci na zastavke Lipskeho v smere do Dubravky. Jedno auto sa stihlo pred protiiducim tesne zaradit pred autobus, druhe sa takmer celne zrazilo s protiiducim autom vedla autobusu. To naozaj tie 3 sekundy usetreneho casu stoja za to? Takato situacia tam nebola prvykrat.

Dalsi bus MHD sa zrazil s protiiducim autom, ktore predbiehalo cez plnu ciaru. Bus smeroval do DnV, stalo sa to niekde pri Hornbachu.


Naposledy upravil walec dňa 21.01.2014 - 19:34:39, celkovo upravené 1 krát.

21.01.2014 - 19:12:53
00
ked idu za sebou jak ovce :tmi:

youtube.com/watch?v=3JkLP-v6vZU&t=0

21.01.2014 - 19:30:31
04
Keď pokutový blok, tak len za prekročenú rýchlosť na biku :-). Ja osobne za zníženej viditeľnosti pustím takú mini blikačku a reflexné prvky mám na oblečení štandardne. Nosiť cestársku vestu a odrazky mi už príde zbytočné a nepraktické. Ako šofér by som však niektorým dôchodchom a nezodpovedným ,,kopol do peňaženky", nie je nič lepšie ako ujo vracajúci sa potme domov z krčmi v teplom, ale čiernom kabáte. Keby na seba flákol aspoň tú vestu ...
A k tomu pivu a bajku, bajkujem aby som si dal pivo, neviem si predstaviť letný výjazd bez piva, takže keď mám jedno alebo dve piva a hneď vidím hliadku, tak šup do lesa pred nimi a z lesa za nimi, raz som to okolo nich na drzovku pretlačil keď stáli rovno pri ceste zo salaša :D
22.01.2014 - 22:39:59
00
ta 1-2 piva zvladne snad kazdy popri bajkovani, niekedy by sm epodla mna ani nenafukali lebo organizmus to spali po par km. max co som siel na biku bolo po cca 6 pivach a 8 vodkach ale to uz bolo dost na hrane :) este ze bola polnoc a prazdna hradza :D
22.01.2014 - 22:48:19
00
capulo ty tie 2 piva zvladnes jak nic, ale poznam par ludi co by sa na bajku kymacali uz po malom pive, hlavne teda baby
22.01.2014 - 22:52:17
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Svetlá)
keyboard_arrow_up