Tak dnešná skúsenosť s ,,istými" vodičmi v PD :lol: (foto len prebrate z FB)

Prílohy:

floydi.jpg
floydi.jpg 103 KiB thumb_up0thumb_down

31.01.2014 - 22:59:00
08
tak tento vodic to dotiahol az k spravodlivosti. gratulujem. asi si spominate
http://podkapotou.zoznam.sk/cl/1000612/1377784/Pomsta--mocnych--ma-rozuzlenie--Policajti-svoju--pravdu--nemali-
13.02.2014 - 09:47:45
02
Ja by som sa s vami tiež rád podelil o svoj zážitok s vodičmi, ktorý sa mi stal pred cca týždňom v Trnave na Trstínskej ulici. Išiel som na svojom staršom bicykli, ktorý používam na dochádzanie. Na ulici je kruhový objazd, pred ním som si pribrzdil, lebo v ňom práve išlo auto. Keď bol objazd prázdny, vošiel som doňho a pohyboval sa rýchlosťou asi 15km/h. Prešiel som okolo prvého výjazdu a skôr, ako som stihol opustiť objazd druhým výjazdom, zrazu som zacítil náraz do zadnej časti bicykla, periférne pred pádom som si stihol ešte všimnúť auto a už som skončil aj s bicyklom na asfalte. Vodič jednoducho vošiel do objazdu, nedal mi prednosť. Išiel pomerne pomaly, no i tak ma to i s bicyklom celkom slušne odhodilo. Vodič z miesta nehody neušiel, zostal na mieste.

Vyjadrenie vodiča, prečo mi nedal prednosť, bolo, že „vraj“ ma nevidel. Tu by som sa rád trochu rozpísal...Vzhľadom na to, že som si vedomý, že ako cyklista, som najslabším článkom cestnej premávky (s výnimkou chodcov), vždy jazdím tak, aby som bol viditeľný z každého uhla a na niekoľko desiatok/stoviek metrov. Nehoda sa stala v čase cca o 19:00, čiže už bola tma, avšak stala sa v meste, kde spomínaný kruhový objazd i všetky do neho ústiace ulice sú súvisle osvetlené verejným osvetlením, ktoré v daný čas fungovalo bezchybne. Dovolím si tvrdiť, že v týchto podmienkach by ma vodič musel vidieť bez akýchkoľvek problémov, i keby som bol celý v čiernom. To ale nebol tento prípad...

Tu uvádzam, čo všetko som mal na sebe v tom čase z dôvodu viditeľnosti. Vpredu na riadidlách som mal čínske svetlo Ultrafire WF-501b a XML T6 diódou, ktoré malo v sebe čerstvo nabitú baterku a pustené bola na plný výkon, takže svetelný tok mohol byť minimálne 500lumenov. Okrem neho som mal na riadidlách bielu 6-led blikačku, nastavenú na blikanie. Na sebe som mal reflexnú vestu. Na rukách v oblasti lakťov som mal reflexné LED pásiky s červenými diódami, nastavené na blikanie. V oblasti členkov som mal ešte pasívne reflexné pásiky. Na prilbe vzadu mám pripevnenú 6-led červenú blikačku, ktoré bola nastavená na blikanie. Na chrbte som mal ruksak, na ktorom som mal umiestnené dve červené 6-led blikačky nastavené na blikanie. Pod sedlovkou som mal jednu 6-led blikačku a ešte jednu SMART blikačku a 0,5W diódou a dvoma led diódami, oboje nastavené na blikanie. Plus ešte červená odrazka vzadu, odrazky v pedáloch, kolesách... Napriek tomuto všetkému som bol „vraj“ pre vodiča neviditeľný. Otázka do pléna: „Čo ešte by mal nosiť cyklista, aby ho videli?!“ Osobne nepoznám nikoho, kto by v meste pod verejnom osvetlení používal viac ako jednu blikačku vzadu....

Bicykel dopadol tak, že je na ňom ohnutá zadná stavba, predná vidla, zničený zadný ráfik. V podstate je na odpis. Išlo o šrotokolo na dochádzanie, takže nejakú veľkú škodu som neutrpel.
Výrazne horšie som dopadol ja. I keď pád bol v malej rýchlosti, pri dopade bolo telo v nejakej zlej polohe a skončilo sa to kompresívnou zlomeninou prvého driekového stavce L1. Nasledovala operácia, teraz mám železá v chrbte, tie mi vytiahnu, ak všetko dobre pôjde po cca roku. Najbližšie tri mesiace môžem iba ležať, stáť môžem len s korzetom. Sadnúť si budem môcť až po troch mesiacoch, i to len s korzetom. Nejaký šport bude možný až po polroku....Každopádne tohtoročná sezóna je stratená....
02.03.2014 - 09:43:38
00
policajti predpokladám zavolaný a všetko spísané.. sezóna nesezóna hlavne že to rozchodíš..
možno ťa blbeček fakt nevidel, lebo zrovna telefonoval, smskoval, ladil rádio :punch: na vodičáky by mali začať robiť poriadne psychotesty :swear:
02.03.2014 - 10:05:11
02
Fúúha, tu už neviem čo si mohol urobiť lepšie, čo sa týka osvetlania a svojej viditeľnosti. Blbé je, že si tak sprosto dopadol, prajem skoré uzdravenie. Ja som mal trochu viac šťastia asi 5 rokov dozadu, keď som išiel po hlavnej a z vedľajšej cesty mi nedal prednosť automobil vychádzajúci z takého toho klasického sídliskového parkoviska. Išiel teda tiež pomaly relatívne, našťastie sa mi podarilo keď sa predo mňa nasúkal pribrzdiť a odraziť sa od jeho boku nohou a ramenom (proste bokom tela, že som spadol vedľa neho). Nič sa mi našťastie nestalo, len som sa natiahol na vozovku a ani som veľmi nemusel ho posielať niekam ..sedel úplne vyplašený na sedadle vodiča a vrieskala na neho spolujazdkyňa, zrejme mama. Bol to taký mladý asi 18 ročný chalan. A príčina nehody, nevidel ma, lebo boli prvé mrazy a pán šikovný si oškrabal na prednom skle priezor ako pre vodiča tanku a bočné okná veľmi neriešil. Dúfam, že sa poučil, ja si dávam odvtedy pozor aj na autá z bočných ciest. Vtedy bolo cca 7 hodín ráno, už takmer úplne vidno, používal som v meste led predné svetlo na klikanie a zadnú klasickú blikačku ...
02.03.2014 - 10:42:05
00
ywi myslím, že pre svoju viditeľnosť si urobil maximum ( a to som si doteraz myslel, že ja chodím ako vianočný stromček), jediné čo mi napadá pridať by bol už len policajný maják na hlavu. Držím prsty pri uzdravení a dúfam, že polícia nehodu rieši a úspešne vyrieši.
02.03.2014 - 10:52:36
01
Vdaka za podporu. Policia to riesi, ale bol som do stvrtka v nemocnici, tak mi len domov prislo oznamenie o zacati trestneho stihania. Predpokladam, ze ma este vypocuju...Som zvedavy, ako to dopadne, pretoze podla vsetkeho vodic, co ma zrazil, je policajt,...Kazdopadne bol v civile a civilnom aute.
02.03.2014 - 11:01:58
00
Ak bol vodič policajt tak moc by som sa nesmial ani keby teba obvinili že si vinník nehody ty, sme predsa na slovensku...
02.03.2014 - 11:12:26
00
ywi Skore uzdravenie Ti zelam. Hlavne, nech sa vsetko poriadne vysetri v Tvoj prospech. Stret s polovodicom nikdy nie je prijemny...
03.03.2014 - 21:03:04
02
[quote=""]Ja by som sa s vami tiež rád podelil o svoj zážitok s vodičmi, ktorý sa mi stal pred cca týždňom v Trnave na Trstínskej ulici. Išiel som na svojom staršom bicykli, ktorý používam na dochádzanie. Na ulici je kruhový objazd, pred ním som si pribrzdil, lebo v ňom práve išlo auto. Keď bol objazd prázdny, vošiel som doňho a pohyboval sa rýchlosťou asi 15km/h. Prešiel som okolo prvého výjazdu a skôr, ako som stihol opustiť objazd druhým výjazdom, zrazu som zacítil náraz do zadnej časti bicykla, periférne pred pádom som si stihol ešte všimnúť auto a už som skončil aj s bicyklom na asfalte. Vodič jednoducho vošiel do objazdu, nedal mi prednosť. Išiel pomerne pomaly, no i tak ma to i s bicyklom celkom slušne odhodilo. Vodič z miesta nehody neušiel, zostal na mieste....

podľa mňa si ho oslepil :D
04.03.2014 - 12:08:25
00
Možno si myslel, že si terč.
04.03.2014 - 12:25:39
00
Ak nevidí = zhoršený zdravotný stav. A vtedy je podľa zákona, zakázané šoférovať. Takže výhovorka "nevidel som", je podľa mňa prejavom idiotizmu polovodiča alebo nepozornosti = v oboch prípadoch jasná vina polovodiča. Alebo že by sme tu mali nový živočíšny druh, cyklochameleon, ktorého nikto nevidí? :-)
04.03.2014 - 19:50:45
00
Netreba sa hrat na dokonaleho. Uz sa mi stalo, ze som nevidel objekt, ktory tam bol. Pri soferovani je to dost blba situacia.
04.03.2014 - 21:39:44
00
stava sa, ze niekedy nevidime objekty, ktore mozu byt v nasom zornom poli hoci aj celkom dominantne a moze za to nas mozog :geek:
pekne to bolo objasnene v jednej casti tohto serialu http://www.natgeotv.com/cz/mozek-v-akci
04.03.2014 - 22:04:27
00
jfab a ennio máte pravdu, ale treba byť opatrný a kvôli pár sekundám sa netlačiť ako žid do neba a nezrážať cyklistov či chodcov ako kolky. Potom je namiesto ušetrených smiešných pár sekúnd kopec problémov. Zdravie, či život sa už nikomu nedá vrátiť. Ten pokus o ušetrenie niekoľkých sekúnd za to ozaj nestojí. ;-)
05.03.2014 - 12:11:46
03

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Svetlá)
keyboard_arrow_up