Neviem ako sa robi ten odkaz na maps.google ale je to tu: 48.147581,17.126178
Proste auto ktore ide v opacnom smere z jednosmerky a ty vidis pred krizovatkou len oznacenie modrou sipkou vpravo ze je to jednosmerka. Ja som jej sice nedal prednost ale keby ma zrazila v krizovatke tak by mala problem ze vysla z protismeru.
07.03.2014 - 13:53:43
00
Odkonzultované: bez ohľadu na to či ide z jednosmerky opačne alebo nie, či tým porušuje PCP alebo nie musíš dať vozidlu prichádzajúcemu sprava prednosť (v križovatke, v ktorej nie je prednosť upravená dopravnými značkami). Ak by došlo k dopravnej nehode mali by ste "po puči" obaja.
07.03.2014 - 14:01:12
00
Nerozumiem. Ona šla po jednosmerke v protismere? Domáci to poznajú. Ja som z toho obrázku zmätený, nepoznám to tam. astro ma predbehol. ;-)
07.03.2014 - 14:04:50
00
Lord Klaymen ty si ma predbehol už na predchádzajúcej strane ;)
07.03.2014 - 14:08:55
00
Pobijeme sa? :D ;) Idem von, lebo už ma omína prdel zo stoličky.
07.03.2014 - 14:12:44
01
Ja len zasnem kolko ludi tu neovlada elementarne zaklady predpisov a ide sa hadzanim bidonov, pluvancami, odkopavanim zpetakov a mlatenim vodicov pumpickou hrat na vychovavatelov v doprave. A este ma plno reci, ako ich niekto strasne ohrozuje. A pritom jazdia ako hovada.
07.03.2014 - 14:15:38
00
fuu priznam sa ze by som ju tiez poslal do ritpaloviec :D
asi dobrovolne odovzdam vodicak :lol:
07.03.2014 - 14:58:06
00
Jaj cize ked ja odtial vybehnem niekomu na bajku a zrazi ma tak je to jeho vina :D parada.
07.03.2014 - 17:02:05
00
Ak je v jednosmerke povolene bajkerom jazdit v protismere, tak ano, je to iba jeho vina...
07.03.2014 - 19:53:17
00
Dnes som si dal prvy tohtorocny vyjazd do Hainburgu. Cestou tam to bola pohodicka, ale cestou nazad som natrafil na polovodicov. V tom stupani od pristavu v Hainburgu smerom do BA som mal za chrbatom auto. Myslel som si, ze pocka a predbehne ma na useku, kde na to bude mat lepsie podmienky. Rozhodol sa ma predbehnut akurat v tej zakrute (FOTO 1), ked navyse oproti islo auto. Potom ma dalsi tesne predbehli na tej uzkej ceste, kde je povolena max. 30 km/h, ktora sa napaja na cestu veducu ku golfovemu ihrisku (FOTO 2). V poradi to boli ECV PK, SC, DS (za volantom nemusel sediet Slovak) a zahranicne (spanielske ECV - FOTO 3).

Ze ma auta obiehaju natesno som si uz "zvykol", ale korunu tomu vsetkemu nasadil pan polovodic pred Liscim udolim v smere do Dubravky.

Pan polovodic sa zjavil za mnou v mieste, kde sa predbieha tazko, nakolko je tam uzka komunikacia. Isiel som pred vozidlom, chcel som sa vyhnut kanalu a potom reklamnemu putacu (FOTO 4), ktory bol postaveny dost v ceste. Polovodic sa rozhodol, ze ma predbehne a vytlacil ma ten putac, musel som takmer zastat, pricom medzi rajdami a jeho autom bola medzera iba par cm. Mohol ist tak 30-40 km/h. Mal som v plane obist prekazky a potom sa mu uhnut a pustit ho pred seba. Vypustil som z ust par stavnatych nadavok, zakrutil som hlavou a isiel dalej. Ako si tak idem, vidim, ze parkuje auto pred domom (FOTO 5-niektora z tych vil vlavo), tak som zasiel k jeho autu a pockal som, kym vystupi. Slusne som sa pozdravil a spytal som sa ho, preco ma vytlacil na reklamny putac. On mi povedal, ze ten reklamny putac bola prekazka v mojom pruhu a ze ja som mal zastat (je tam pruh na jedno auto, lebo tam vacsinou parkuju auta). Navyse hned vedel o aky putac islo, takze bol si vedomy toho, co urobil. Povedal som mu, ci by ho ta sekunda zabila, kym dokoncim manever, na to mi oponoval, ze som tu sekundu mohol pockat aj ja (co je teoreticky pravda-lebo ohladuplnost). Dalej som oponoval, ze som zranitelnejsi ucastnik cestnej premavky a ze pri nejakej kolizii si plechy vyklepat nemozem. Stale riesil iba to, ze prekazku som mal ja v smere jazdy. Ale to, ze mi neumoznil prekazku obist, zablokoval ma, ho uz nezaujimalo. Vystupoval arogantne a nebola s nim rozumna rec. Vulgarizmy nepadli ziadne (nemusel som sa ani krotit, bol som uz kludny, zanadaval som si uz predtym), snazil som sa diskutovat vecne, ale ked som videl, ze to nema vyznam, mavol som rukou a isiel domov.

Bolo to uz vecer, ale svietil som a mal som aj reflexne prvky. Myslim, ze predpisy poznam dobre a nemyslim si, ze by som nieco porusil. Podla vyzoru a sposobu reci to bol znamy lekar, ktory vystupuje aj v TV, ale kedze som si nie na 100% isty, jeho meno nespomeniem.

Prílohy:

Foto 5.JPG
Foto 5.JPG 150.04 KiB thumb_up0thumb_down

Foto 2.JPG
Foto 2.JPG 218.08 KiB thumb_up0thumb_down

Foto 4.JPG
Foto 4.JPG 140.54 KiB thumb_up0thumb_down

Foto 3.JPG
Foto 3.JPG 136.78 KiB thumb_up0thumb_down

Foto 1.JPG
Foto 1.JPG 216.58 KiB thumb_up0thumb_down

07.03.2014 - 20:49:32
01
Vies co milos hento v liscom keby urobil mne a zadrel to co tebe tak ho zmalujem jak kindervajco.
Uz len to ze ta predbiehal s vedomim ze mas pred sebou prekazku. Vedome ta ohrozil na zivote a este ta bude presviedcat?


Naposledy upravil palo1707 dňa 07.03.2014 - 21:08:07, celkovo upravené 1 krát.

07.03.2014 - 21:03:37
00
Poznam presne to miesto..ja aby som nezavadzal autám tak idem vzdy po lavej strane po tom uzskom chodinku a pomalsie presne v tom useku..pokial tam mam nalozene cca 25km/h+ tak idem normalne ako chodia autá aj ked ide zamnou niekto...ak ale ide predomnou niekto (vzdy berem v uvahu ze to je noob) tak sa snazim vzdy uhnut alebo spomalit a dat mu volnu cestu atd...inak da sa tam zbalit pekna studentka co chodia tam do tej čajovne a robia tam paradny caj. Dnes som zbalil jednu (kusok odtial) co chodila aj na zakladnu aj na strednu na cirkevnu skolu..velmi ma to pritahuje mala hlas ako anijel a oblecena bola ako predavacka v roku 1990 ale stihla pekna. No treba sa uhnut ja som toho nazoru lebo na bajku som zranitelnejsi a chcem si davat pozor a mam rad ked dam niekomu prednost je to pekne velmi sa mi to paci.
07.03.2014 - 21:05:58
00
Poznam presne to miesto..ja aby som nezavadzal autám tak idem vzdy po lavej strane po tom uzskom chodinku a pomalsie presne v tom useku..pokial tam mam nalozene cca 25km/h+ tak idem normalne ako chodia autá aj ked ide zamnou niekto...ak ale ide predomnou niekto (vzdy berem v uvahu ze to je noob) tak sa snazim vzdy uhnut alebo spomalit a dat mu volnu cestu atd...inak da sa tam zbalit pekna studentka co chodia tam do tej čajovne a robia tam paradny caj. Dnes som zbalil jednu (kusok odtial) co chodila aj na zakladnu aj na strednu na cirkevnu skolu..velmi ma to pritahuje mala hlas ako anijel a oblecena bola ako predavacka v roku 1990 ale stihla pekna. No treba sa uhnut ja som toho nazoru lebo na bajku som zranitelnejsi a chcem si davat pozor a mam rad ked dam niekomu prednost je to pekne velmi sa mi to paci.

????????
07.03.2014 - 21:10:58
00
????????
???????????
07.03.2014 - 21:12:34
00
Na tie tvoje prispevky si asi treba zvyknut... Lebo citam od zaciatku a zrazu otvorena huba a wo co go?
07.03.2014 - 21:14:16
07

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Svetlá)
keyboard_arrow_up