Na tej prvej dam ruku do ohna, ze tiez predbiehali (a prave sa stihli zaradit) tak ako v druhom pripade...
A ano, bola to zasahovecka.

A ak sa budeme bavit o tom, ze vodici nevedeli, co maju robit, tak si teda povedzme, co maju vodici robit v tuneli, ked sa za nimi dozenie komando s majakmi? Pridat alebo zastavit na krajnicu? A co ma robit auto v protismere, ked vidi v dialke pred sebou majaky?
28.08.2016 - 21:18:33
00
V tuneli - asi priložiť a čo najskôr vypadnúť, samozrejme ak tunel je len jedna rúra s obojstrannou premávkou.
Auto idúce oproti majáku má uhnúť čo najviac doprava, prípadne aj zastaviť - doštuduj si zákon.

V kolóne s majákmi sa jazdí cik-cak, t. j. prvý čo najviac vľavo, druhý vpravo, tretí opäť vľavo atď. Tí jazdiaci vľavo musia ísť tak vľavo, že v prípade nečakaného intenzívneho brzdenia má možnosť auto idúce za ním dobrzdiť veľa neho.
28.08.2016 - 23:03:06
01
JoKo napísal:
V tuneli - asi priložiť a čo najskôr vypadnúť, samozrejme ak tunel je len jedna rúra s obojstrannou premávkou.
Auto idúce oproti majáku má uhnúť čo najviac doprava, prípadne aj zastaviť - doštuduj si zákon.

V kolóne s majákmi sa jazdí cik-cak, t. j. prvý čo najviac vľavo, druhý vpravo, tretí opäť vľavo atď. Tí jazdiaci vľavo musia ísť tak vľavo, že v prípade nečakaného intenzívneho brzdenia má možnosť auto idúce za ním dobrzdiť veľa neho.

a ked je kolona aj v protismere??
29.08.2016 - 07:40:01
00
JoKo napísal:
V tuneli - asi priložiť a čo najskôr vypadnúť, samozrejme ak tunel je len jedna rúra s obojstrannou premávkou.
Auto idúce oproti majáku má uhnúť čo najviac doprava, prípadne aj zastaviť - doštuduj si zákon.

V kolóne s majákmi sa jazdí cik-cak, t. j. prvý čo najviac vľavo, druhý vpravo, tretí opäť vľavo atď. Tí jazdiaci vľavo musia ísť tak vľavo, že v prípade nečakaného intenzívneho brzdenia má možnosť auto idúce za ním dobrzdiť veľa neho.

Ja nezvyknem v takych pripadoch zastavovat. Len sa odpracem co najviac doprava. Prípadne ešte umožním sanitke čo najrýchlejšie zaradenie do pruhu predo mna (spomalim) ak ide mojim smerom. Ked autom zastavis, zastavis aj ostatnych. A ked vsetci stoja, tak sa dost blbo vyhyba sanitke. Stale je lepsie sa hybat ako stat. Mas moznost manevrovania.
29.08.2016 - 09:08:01
04
Hosť napísal:
a ked je kolona aj v protismere??

Snad budes mat stastie a vyhnes sa....
Cik cak cez ciaru jazdia ako ***** aj v neprehladnych/nebezpecnych miestach. Spomenul som si na tento pripad z medii. Pri dvoch mrtvych zjavne uz nie je take jednoduche hodit vinu na civilov.
http://www.webnoviny.sk/slovensko/clanok/289126-odsudili-policajta-za-smrtelnu-dopravnu-nehodu/
29.08.2016 - 10:21:28
01
Ja uz vazne neviem co sa to s tymi deje, plno z nich nema stipku sudnosti a potom sa len stazuje. Tymto nehovorin len o vodicoch ale aj chodcoch alebo cyklistoch. Aby ste vedeli co myslim pripojim par skusenosti.
-idem autom cez zahorie, uzke rozbite cesty a tam idu 4 cyklisti vedla seba
-s favoritom idem po meste, na tachometri mam 45kmh a primitiv na astre 1.9 ma s kudolom dymu predbehne a nasledne dupe na brzdy lebo je tam radar, to predbehnutie by mi az tak nevadilo kebyze mi necha aspon pol metra priestoru
- pod devinom je cesta rozdelena na chodnik a cyklocestu, je to jasne oznacene a preto nechapem preco ludia stale chodia len po cyklotrase, ale to nieje najhorsie, najhosie je ked ide 6 ludi vedla seba a zabera celu sirku a ked sa potom s usmevom posunie a povie: "a co sa hovori ked sa posunieme?" Tak ma vazne nikdy nenapadlo povedat nic ine ako: "vypadni s cyklotrasy"
A preto vsetkych co to precitali az sem prosim o trocha tolerancie
30.08.2016 - 12:40:21
09
Elgringo napísal:
-s favoritom idem po meste, na tachometri mam 45kmh a primitiv na astre 1.9 ma s kudolom dymu predbehne a nasledne dupe na brzdy lebo je tam radar, to predbehnutie by mi az tak nevadilo kebyze mi necha aspon pol metra priestoru

Len by ma zaujimalo, za co beru tie nenormalne peniaze stanice emisnej kontroly, ked vidim cmudit po cestach taketo storocne vylagrovane diesle. Kontroluje vobec niekto tieto cmudiace auta? Alebo sa mam na to vysrat aj ja a na emisnu kontrolu uz nechodit?
30.08.2016 - 13:22:46
00
strasne daleko letela :( a este jej aj odletela helma http://www.navratdoreality.com/index.php?p=view&id=23480
30.08.2016 - 17:46:53
00
Hosť napísal:
Len by ma zaujimalo, za co beru tie nenormalne peniaze stanice emisnej kontroly, ked vidim cmudit po cestach taketo storocne vylagrovane diesle. Kontroluje vobec niekto tieto cmudiace auta? Alebo sa mam na to vysrat aj ja a na emisnu kontrolu uz nechodit?

Chodí, akurát ho to stojí viac... Zaplatí v pokladnici a potom druhý raz technikovi do vrecka.
30.08.2016 - 18:13:21
01
alebo to meria ine parametre ako viditelny dym
30.08.2016 - 19:35:57
01
dnes som mal zaujímavú skúsenosť:
po defekte som tlačil (ako chodec, po ľavej strane, v protismere išli autá) asi jeden kilometer do civilizácie po ceste 2. triedy
a VŠETKY ma obchádzali dosť veľkým oblúkom - na moje prekvapenie
02.09.2016 - 09:08:33
01
Ja som včera mohol dopadnúť veľmi zle, za Stupavou smer Lozorno v protismere strieborná Fabia predbiehala autobus, no keby som sa neuhol úplne na trávu, toto by som už asi ani nepísal. Treba pozerať všade a stále...
02.09.2016 - 11:14:59
00
http://www.cas.sk/clanok/444232/tragedia-na-zapade-slovenska-cyklistka-sa-zrazila-s-nakladiakom-tinedzerka-16-na-mieste-zomrela/#
02.09.2016 - 11:31:25
00
cripo napísal:
Ja som včera mohol dopadnúť veľmi zle, za Stupavou smer Lozorno v protismere strieborná Fabia predbiehala autobus, no keby som sa neuhol úplne na trávu, toto by som už asi ani nepísal. Treba pozerať všade a stále...

Ja mam paradoxne vacsi strach, ked je malo aut mojim smerom. Vacsia sanca, ze niekto zacne predbiehat nehladiac na to, ze idem na biku v protismere.
Inak co pozeram, casto to robia zeny. Pozeraju nanajvys po naraznik predbiehaneho auto. Co je za nim, je uz z ich pohladu otazka buducnosti. Dalej to robia pomerne agresivni vodici. Taki by boli schopni predbiehat aj tak, ze by ta donutili aj autom uhnut za krajnicu.


Naposledy upravil Hosť dňa 02.09.2016 - 15:55:12, celkovo upravené 1 krát.

02.09.2016 - 15:50:40
00
a ja zas vzdy bojim, ked vidim v protismere pred sebou nieco pomalsie, ci uz je to autobus, kamion, kombajn ci traktor, lebo na 100 percent sa za nim zjavi vodic co ho chce obehnut.
02.09.2016 - 15:54:32
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Svetlá)
keyboard_arrow_up