A este ked je to dodavka, (pravdepodobne firemna) tak nemas sancu dokazat, kto ju soferoval. ECV ti je v tomto pripade fakt nanic. :-(
17.10.2016 - 18:56:52
00
Minikin súhlasím, je tu absurdistan nielen v tomto, kde ťahá za kratší koniec častejšie poškodený. Chybu treba hľadať v ľudoch, ktorí písali tie zákony a schvaľovali. Inak sa treba prispôsobiť podľa nich.
palo1707 nie, nemusí. Píše sa to aj v tom linku odo mňa vyššie.
bobo v prípade firemnej dodávky nemusíš dokázať, kto ju šoféroval. Sú o tom karty vodiča, cesťáky atď. Naviac si škodu môže uplatňovať aj firma ako taká. Čiže je to ešte niečo navyše.
Ako kľudne mu píšte, jak to tam môže nechať, ale pochybujem veľmi o tom, že budete za neho platiť čo i len cent. Skutočne. Nepáči sa mi to tiež, ale je to tak.
17.10.2016 - 19:13:26
00
Sorry ale za to ze niekto porusi vedome zakon si moze on sam. To ze na to niekto poukaze je uz to riziko s ktorym musi ratat. V clanku ktory si sem postol je tiez napisane ze moze uverejnit ecv ak uvedie datum miesto farbu a typ vozidla a okolnosti teda jasne co sa stalo.
A pokial viem ani dotycny co video uverejni nemusi nic poslat policiu lebo ak si takyto dokazovy material nahodou pozrie nejaky organ moze zacat vo veci konat a odovzdat to na prislusne oddelenie kde to presetria.
17.10.2016 - 19:20:12
01
Nemáš sa za čo ospravedlňovať. Súhlasím, že si za to môže sám. Ibaže zároveň ten, kto na to poukáže takýmto spôsobom ako tu, musí si byť vedomý možného postihu.
Tam sa nepíše, že môže, ale že je možné (posudzovať ako porušenie práva fyzickej osoby na ochranu osobných údajov). Čiže skôr nemôže resp. nemal by :) Asi toľko, aby sme sa tu nenaťahovali ešte viac za slovíčka. Nech sa zariadi každý, jak chce :)
17.10.2016 - 19:32:17
00
ok, takze pre buduce treba taketo video zavesit hocikam pod uctom, ktory je nejednoznacne identifikovatelny a nasledne ho mozes linkovat aj na SK stranky formou "nasiel som taketo video" ...
17.10.2016 - 22:11:24
00
Síce zložito, ale dá sa aj tak.
18.10.2016 - 06:28:13
00
mne sa paci, ked maju auta na kapote napisane vlastne telefonne cislo s vyzvou na oznamenie agresivnej jazdy (hrubeho chovania) ...
take nieco samozrejme nema sukromnik, ktory vlastni jednu dodavku :(
18.10.2016 - 11:08:08
00
tak uz je to asi oficialne?

http://domov.sme.sk/c/20360771/cyklisti-budu-moct-obmedzene-jazdit-aj-s-pol-promile-alkoholu.html?ref=trz

"Cyklisti budú mať od januára povolené minimálne množstvo alkoholu do úrovne 0,5 promile, avšak len v zastavanom území obce a na cestičkách pre cyklistov"
19.10.2016 - 12:27:02
00
Dalsi dovod, preco sa treba vyhybat cestickam pre cyklistov ;/
19.10.2016 - 13:01:16
03
ceruzka napísal:
bobo v prípade firemnej dodávky nemusíš dokázať, kto ju šoféroval. Sú o tom karty vodiča, cesťáky atď. Naviac si škodu môže uplatňovať aj firma ako taká. Čiže je to ešte niečo navyše.
Ako kľudne mu píšte, jak to tam môže nechať, ale pochybujem veľmi o tom, že budete za neho platiť čo i len cent. Skutočne. Nepáči sa mi to tiež, ale je to tak.

Dost pochybujem o kartach vodica. Sam som niekolkokrat soferoval takuto firemnu dodavku a nic take ako kartu vodica som nemal. Stacil mi obycajny vodicak a opravnenie zamestnavatela, ze mozem viezt uvedene vozidlo. A tu dodavku mohol pouzivat v podstate hocikto z firmy a aj pouzival. Takze keby sa niekto z policie zaujimal, kto mal toto auto pred 3 mesiacmi o xx:xx hodine tak sa kvoli takejto prkotine akurat tak zasmejeme a ponukneme sa kavou. Ina situacia by bola, keby niekto niekoho zamordoval. To som si isty, ze by tam bola velka ochota spolupracovat.
19.10.2016 - 13:14:14
01
timelapse demolacie mosta Senec-Blatne z tohto vikendu

Demolácia mosta Senec - Blatné thumb_up0thumb_down

---


inak este by ma zaujimalo ako je to s tym povolenym 0,5 promile v lese? Teda mimo zastavaneho uzemia, aj mimo cyklociest.

---
a este dalsia otazka: v pripade nehody je tento alkohol v krvi pritazujuca okolnost alebo nie? Ak takeho cyklistu napriklad zrazi auto.


Naposledy upravil iron.hide dňa 19.10.2016 - 16:45:14, celkovo upravené 1 krát.

19.10.2016 - 13:18:34
02
Už to tu niekde bolo ...
19.10.2016 - 14:21:04
00
iron.hide napísal:
inak este by ma zaujimalo ako je to s tym povolenym 0,5 promile v lese? Teda mimo zastavaneho uzemia, aj mimo cyklociest.

tam nepredpokladám policajnú hliadku |(
20.10.2016 - 06:29:54
01
cyklocesta je vsade, kde je znacka "C" ?
ci to je nieco ine ?
viem, ze sme to uz niekde riesili, ale to nenajdem (pripomeniem chybajuce FAQ) ...
20.10.2016 - 11:06:21
00
nie "C" nie je cyklocesta ... cyklocesta ani "neexistuje" :D :D existuje chodník pre cyklistov označený príslušnou DZ C8 resp C13

to "C" je cyklo trasa, niečo ako turistická trasa vhodná aj pre bicykel
20.10.2016 - 12:07:06
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Svetlá)
keyboard_arrow_up