nu nadherna tema ... tulenik, dufam, ze si ju vymyslel s takou lahkostou s akou som ju ja cital. Neste sa mi vsak uz citat tri strany prispevkov ...
Ja len, ze problem hlistov a potrebnej ochrany susky je snad uz vyrieseny a co ja viem ... presvedcit zenu, aby sa neumyvala denne, ze sak ma ochlpenie, ktore ju ochrani, a dajme tomu pri kazdodennom sexiku ... :-) ... nuz, ak chces najst taku zenu ... fň fň fň ...
Ale ja furt hovorim ... este, ze sme taky vselijaky, panboh zaplat ... ved keby sme boli seci rovnaky, aka nuda by bola ... :-)
31.12.2008 - 08:46:46
00
Tulenik,rozmýšlam nd tým vínom..kamoške,ktorá trpela chudokrvnosťou dokonca aj lekár naordinoval deci červeného denne a to sme chodili ešte do školy.... :wink:
A mojej mame museli vymeniť všetky amalgánové plomby,pretože jej robili paseku v puse,dokonca jej hrozilo,že sa jej to zvrhne na nie práve najlepšie liečitelnú chorobu... :?
31.12.2008 - 09:28:17
00
mna skor zaujalo pivo .. a rakovina ;-] ked mal otec problem s prostatou tak mu lekvar naordinoval pivo
31.12.2008 - 09:30:42
00
Tuleň uz moc trepe a d.rbe mu z tej habitaticilie či z čeho... :lol:
Moj pradedo prežil válku každý den pil slivovicu a dožil sa 92 rokú aj to len tak málo lebo uhorel...
Jedzte a pite čo vám chucí lebo dopadnete jako tuleň.Žádna ho uz nesce lebo tak drístá...
31.12.2008 - 10:02:21
00
bolo len otazkou casu kedy takato tema vznikne :mrgreen:
31.12.2008 - 10:11:37
00
Tuleň uz moc trepe a d.rbe mu z tej habitaticilie či z čeho... :lol:
Moj pradedo prežil válku každý den pil slivovicu a dožil sa 92 rokú aj to len tak málo lebo uhorel...
Jedzte a pite čo vám chucí lebo dopadnete jako tuleň.Žádna ho uz nesce lebo tak drístá...



Triki,Triki... :mrgreen: každý má kúsok pravdy...a z každého si treba niečo zobrať,rozšíri to obzor.. :wink:
Trochu ot,ale keď hovoríš o tom,aby sa jedlo,kto má na čo chuť,tak v BAnovinách písali o vianočných trhoch,aké sú o ničom a ako im,ktorí to písali,bolo zle od klobás... :mrgreen: Bodaj by nebolo,celý rok sa to snaží žiť na šalátikoch,delenej strave,každému už z tej zdravej výživy kape na mozog,Bukovský zahltí celé Teleráno informáciami o zdravej výžive a potom prídú sviatky,každý sa obžere,napchajú sa klobásami,slaninani,vyprážancami a všetkého zakázaného,lebo, však treba si dopriať a potom len blvú... :mrgreen:


Naposledy upravil Ivka dňa 31.12.2008 - 10:28:32, celkovo upravené 1 krát.

31.12.2008 - 10:22:36
00
a ja zase blvem, ked si na dva litre biueho, drbnem pat miesanych ... bohinu .... to boli splechoty .... :twisted:
31.12.2008 - 10:26:08
00
Ušetri nás detailov...čo neznesiem zo všetkých patok,tak to tyčku... :mrgreen:
31.12.2008 - 10:29:21
00
ja by som sa chcel spytat co znamena ta pekna znacka v druhom stlpiku pri tejto teme .. a ake dalsie znacky este su ;-]
31.12.2008 - 10:29:56
00
Horúca téma... :mrgreen:
31.12.2008 - 10:34:14
00
A mojej mame museli vymeniť všetky amalgánové plomby,pretože jej robili paseku v puse,dokonca jej hrozilo,že sa jej to zvrhne na nie práve najlepšie liečitelnú chorobu... :?

Akú?
Problém napr. môže byť ak sa v ústach ocitnú naraz vedľa seba 2 typy kovových výplní a príde ku galvanickej korózii (tá z menej ušľachtilého kovu, teda s nižším redoxným potenciálom - s cenou ani vzhľadom to nemá nič spoločné - sa začne rozpúšťať a je zle. To by sa ale nemalo stať, pokiaľ zubár príliš nechlastá :) no a samozrejme že občas treba niektoré plomby vymeniť, ak sa uvoľní, lebo vtedy naozaj hrozia rôzne zápalové komplikácie ktoré môžu zaliezť rôzne hlboko, ale to je mechanická porucha, nemá to nič s materiálom plomby. Ja mám z mojich amalgámoviek tiež 2 menené. Opäť za amalgám. Väčšina zubárov si búcha amalgám, on má aj ďalšiu výhodu - perfektnú opracovateľnosť.
No a ešte je tu možnosť kontaktnej alergie, ale tá môže byť tiež na všeličo vrátane zlata (zlato je celkom humus... reumatici vedia...).
Mimochodom, kovová ortuť ako rýdza, tak aj v zliatinách (amalgámy) je netoxická. Že sa z nej poserieš, je spôsobené mechanickým dráždením čreva. Zato pary sú vysoko neurotoxické, ale pri izbovej teplote sa prakticky nevyparuje (naopak je vďaka tomu obľúbenou náplňou manometrov a pracovnou kvapalinou plynojemov a vákuových aparatúr).
Že sú ale normy na prácu s Hg také, aké sú, je spôsobené tým, že je tu nejaké "masové povedomie", ktoré nie je celkom pravdivé, a snaživí politici, ktorí sa potrebujú "zviditeľňovať", že niečo robia...
31.12.2008 - 11:04:15
00
lagonda: o neumývaní sa nikto nehovoril, ja len že sa nepotrebuje napatlávať kozmetikou a že na tom či si ju vyšmýka alebo nie mi prd záleží, tých pár chlpov už nejako prekusnem :twisted: medzi nami chlapmi k tomu potom môžem hodiť nejaký 18+ comment niekedy v krčme :)
31.12.2008 - 11:05:40
00
ja by som sa chcel spytat co znamena ta pekna znacka v druhom stlpiku pri tejto teme .. a ake dalsie znacky este su ;-]

ja ziaden druhy stlpik nevidim :-(
31.12.2008 - 11:15:44
00
Ja ešte vidím. Ale stĺpek tiež nie. hehe
31.12.2008 - 11:18:40
00
Toto si myslel?
31.12.2008 - 11:37:50
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Výživa a kozmetika / Kozmetika)
keyboard_arrow_up