tulenik, sklanam sa pred tvojou argumentaciou, naozaj mas toho dost nastudovane, v tvojich prispevkoch mi vsak chyba isa davka pokory pred nepoznanym...tvrdit, ze sa da vsetko vysvetlit, by si nedovolili ani Planck s Einsteinom dokopy...jasne, veda za tych 100 rokov zase pokrocila, ale to neznamena, ze vsetko vieme

samotni vedci vravia, ze pri kazdej zodpovedanej otazke sa vynaraju nove otazky, ktore su nezodpovedane...
kedysi sme si mysleli, ze atom je najmensia castica hmoty...dnes sme o niekolko radov nizssie a neexistuje ani zhoda v tom, co to ta "castica" je
vysvetlenie, ze je to forma energie, mi pride najrozumnejsie
20.08.2008 - 11:11:53
00
..jedno sa mi pacilo s toho vsetkeho tulenik co si napisal..."závisí na šťastí"-to znie najlepsie v tych faktoch co si napisal


:)) no... však sám vieš, že nie je riť ako riť a buď teraz múdry pri výbere sedla - jediné čo to naozaj rieši, je pokus/omyl metóde... a to isté je s mozgom, proste je fakt, že vieme, kde sa nachádzajú centrá pre ... kadečo, ale každý mozog je trochu iný, a tak sú tam nejaké drobné odchýlky v lokalizácii, a hlavne to, ako ťa ten úraz mozgu (napr. strela, alebo ***** kokosom do stromu) postihne je súhrn kadejakých nie celkom vypočítateľných činiteľov a podľa toho si buď mŕtvy, alebo iba vegetuješ, alebo to prežiješ s nejakými problémami... alebo ťa bude iba bolievať hlava... alebo to "zázračne" rozchodíš ako nič
okrem toho každý z nás denne prichádza o nejaké neuróny, podaktorí hulia, teraz som si dal 2 deci, drobné intoxikácie z environmentu, mikrotraumy, ... a tak sa tie centrá postupne vyvíjajú/sťahujú/vylepšujú/pohoršujú... si dynamický systém, nie niečo, čo je "raz navždy dané", a to limituje časť predikcií...
v kybernetike je taký zákon, že neexistuje (nie je možné zostrojiť) automat, ktorý by v sebe obsahoval svoj vlastný model... tvoje vnímanie seba je v tú ranu trochu limitované, vieme popísať všeobecné zákonitosti, ale aby sme popísali Joža Mrkvičku, museli by sme ho najprv (celý jeho život?) komplexne sledovať, aby sme vystihli jeho odlišnosti od toho všeobecného modelu
proste živý organizmus je "too much complex"...
a preto napr. je lepšie si v kríze dať radiť od kamošov čo ťa dobre poznajú a majú aj nejaké to IQ a vedia čo je pre teba prijateľné/neprijateľné ako od nejakej čúzy psychologičky, čo išla na psychológiu len preto, "že je to IN"
20.08.2008 - 12:52:15
00
muffin: ja som zažil "prevrat 89" keď Vašík Lahvů začal "kázať" o pokore a odvtedy to slovo nenávidím - išlo a ide len o to, aby sa pred novo sa zjavivším panstvom a jeho ideológiou niekto plazil
poznanie je dynamický proces a v podstate všetko je - pri patričnom nasadení - poznateľné, zároveň ti spravidla zodpovedaná otázka otvára zopár nových, ale to je normálne - aj na tie raz príde ;) proste som gnozeologický optimista (a keby sa nevynárali nové otázky, o chvíľu by som bol bez roboty...)
"neexistuje ani zhoda v tom, co to ta 'castica' je" - vieš čo je hlavný problém? že sa to nedá nejako OPTICKY zobraziť, kvantový svet je proste niečo, čo "v pohode" popíšeš matematicky, ale zvizualizovať sa to ani veľmi nedá... narážaš na limit predstavivosti... a odosobniť sa od "ako to vyzerá" pre oko je doooosť ťažké
napr. moji kolegovia majú problém s disordermi (že v štruktúre tuhých látok nie je vždy častica na ekvivalentnej pozícii rovnako orientovaná), ja ho nemám, ale to je proste iba pokrok v myslení... ak máš niekoľko takmer rovnako výhodných polôh, tak je snáď normálne, že sa obsadzujú všetky... oni by proste chceli mať všetko nalinkované napevno, ale realita sa dynamicky mení!
20.08.2008 - 13:04:14
00
s tym zobrazenim je to jasne, tazko mozes "zobrazit" nieco, co je radovo rovnake, alebo mensie, ako to, co ti naraza na zrakove receptory, aby si "to" videl...to je ako by si chcel niekoho rozoznat na obrazku 2x2 pixely :)
s tou pokorou som to nemyslel zle, tu nejde o plazenie sa, len si treba uvedomit, ze limity nasho poznania su vacsie, ako si obcas chceme pripustit
castica je pojem, ktory vo vacsine ludi evokuje nieco hmatatelne, dokonca by som povedal, ze priamo gulicku, preto mam radsej pojem energia, tam nikto nema potrebu si to vizualne predstavovat :wink:
20.08.2008 - 14:10:32
00
muffin myslel trosku inu pokoru(nie ponizovanie sa) asi-skor taky jemny respekt-a v ostatnom viacmenej suhlasim-bez pokroku by sme zakrneli...
20.08.2008 - 14:16:55
00
Zaujímavá debata,jedna vec je istá,každý z nás to jednoho dňa zistí,čo sa deje po smrti :wink:
21.08.2008 - 12:09:57
00
Ktorysi klasik napisal: "Zomrel a dozvedel sa vsetko, pretoze prestal sa pytat."
21.08.2008 - 13:32:12
00
Pre Tulenik..ako tak čítam Tvoje príspevky,tak ich čítam,nemyslím si,že som blbec,ale rozumiem tak veľké hovno.. :lol:
21.08.2008 - 13:45:11
00

Ihned po akejkolvek zlomeniene je treba nasadit Biomin H prasok a uzivat 1krat denne 1 prasok rozpustit do tekutiny.a vypit. Robi to zazraky, obsahuje v cistej forme stopove prvky,mineraly a ine mikroprvky, kt. pomozu pri kalcifikacii kosti.Moze napisat aj lekar.
A ak Ti este ostanu koruny k urychleniu liecby pourazovych stavov pridaj
Traumel tbl.
Cena Biomin 30 sackovy 158.10.-sk
Biomin 60 sackovy 292.-sk
Traumel tbl. 179.-sk


Dakujem za tip. Prave dnes som si kupil maly Biomin H. Uvidime co to spravi, aj ked uz mam 4 tyzdne po uraze. Sorry za OT.
21.08.2008 - 15:46:23
00
Stále riešite túto morbídnu tému?
Zajtra mám pred sebou 1000 km jazdu autom za pohodou, no momentálne som v pohode neni. Po zhliadnutí týchto príspevkov som v totálnom strese a nikde sa mi nechce.
Dúfam, že keď sa vrátim,/ak sa vrátim/tu bude niečo veselšie.
21.08.2008 - 16:56:00
00

myslim, ze smrt je proste konec, poslednu sekundu aj tak nevnimas, lebo ti ju mozog uz nedokaze potom spracovat, takze zomres o sekundu skor, proste konec, ale kebyze dostanes sutrom do hlavy a padnes do komy = proste zrazu NIC ale tebe to uz bude jedno, lebo o tom ani nebudes moc premyslat a ani nic...
a


Tak asi nevies ze ked sa ti zastavi srdce este 2 hodiny mozog pracuje...myslim ze tam mozes stale rozmyslat.. dokonca este mozes pocut
takze smrt je zo zaciatku nieco ako spanok... az po case umries...

Niekto tu spominal ze po smrti tvoje informacie pamet zostanu v mozgu... ano to je podla mna pravda a za niekolko desat-storoci-tisicroci to uz nebude problem obist... ved uz dnes vedci zostrojili robota ktoreho ovlada mozog s potkana!

Ja v Boha verim.... aspon chcem verit..prinasa to nadej...a tiez neuzanvam cirkev... iba sa obohadzuje na obycajnuch ludoch uz len koruny davat do zvonca je zdieranie...ofery to iste...

ked tak velmi veris vo vedu... si myslis ze veda sa nemyli?...Ze energia sa musi menit.. napriklad s tepelnej na elektricku?... pre mna su to bachorky a je to omyl...
Volna energia hovori ti nieco?... neboj sa magnety dokazu zazraky dokazu vyrabat energiu s nicoho...dnesny svet je onim kazdy chce len stavat atomove elektrarne...stavat priehrady... kazdu chce PRACHY... ale nikto sa nezamysla nad tym ze elektricku energiu je mozne vyrobit aj s nicoho pomocou magnetov
Vo vedu by som za tak moc neveril nieje spolahliva
21.08.2008 - 19:50:31
00
ty si mal čo z biológie?
pri bežných teplotách 5 min a je koniec
držiteľmi rekordov sú v zime utopené deti, tam vďaka podchladeniu, ktoré je u nich rýchle, ide mozog vďaka hypotermii do kytek o niečo dlhšie (asi tak 20 min je rekord?)
pamäťové bielkoviny hydrolyzujú v rámci autolýzy... možno by si niečo izoloval ešte po pár dňoch... dekódovanie v nedohľadne
na toho mozgom ovládaného robota chceme citáciu, schválne chcem vidieť ten interface!
budeš sa diviť, ale magnet (zrejme máš na mysli permanentný) je magnetický iba vďaka presne tomu istému ako elektromagnet... iba sa nepohybujú elektróny v drôte, ale behajú okolo jadra po svojich dráhach... takže aj z fyziky šajba... hm hm :)
a keď sme už pri tých permanentných magnetoch, neviem, či vieš, že bez počiatočnej dosť drsnej magnetizácie - umiestnenia v silnom el. poli vytvorenom elektromagnetom, a teda DODANIA ELEKTROMAGNETICKEJ ENERGIE by magnetické domény zostali orientované chaoticky a priťahoval by prd makový... magnetické minerály zas magnetizovalo magnetické pole Zeme - malo na to milióny až miliardy rokov, tak to stihlo aj vďaka svojej malej intenzite
ale OK, ak sem hodíš postup ako IBA MAGNETOM vyrobíš elektrický prúd (a poprosím, nech sa nehýbe, lebo to už je transformovanie mechanickej práce/energie na elektrickú - dobre známy princíp dynama) rád sa nechám poučiť :)
isteže sa veda sem-tam mýli, ale má zároveň mechanizmus ako svoje výsledky overiť - a ak sa ukáže, že niečo nie je v poriadku - hľadá sa ďalej :) a pokiaľ chceš niečo tvrdiť, musíš to predovšetkým vedieť dokázať!!! (a "vo vedu" sa "neverí", pretože ak je niečo dokázané, je to proste tak... skrátka sa to vie, prípadne to ešte môže niekto ignorovať, ale to je jeho problém)
21.08.2008 - 20:37:42
00
Stále riešite túto morbídnu tému?
Zajtra mám pred sebou 1000 km jazdu autom za pohodou, no momentálne som v pohode neni. Po zhliadnutí týchto príspevkov som v totálnom strese a nikde sa mi nechce.
Dúfam, že keď sa vrátim,/ak sa vrátim/tu bude niečo veselšie.


Nesmieš to tu čítať.. :) Prečítaj si len príspevky od Tuleníka,nepochopíš a bude Ti fajn.. :lol:
21.08.2008 - 20:58:58
00
domi....ze si chcel povodne dat svoj prispevok do vtipkara...huncut jeden? :-)
dufam, ze uz mas po maturach...
21.08.2008 - 21:03:59
00
Dúfam, že ma po smrti bude čakať držková polievka a teplý krajec chleba :D
21.08.2008 - 21:57:07
00
keyboard_arrow_up