m4jk poriadna drina, ale v aeróbnom režime... a na postráženie tohoto sa hodí pulzmeter
v anaeróbnom sa tuk skoro vôbec nespaľuje a pre zmenu najviac naberáš svalovú hmotu (a zasieraš sa laktátom) - to vytrvalec nepotrebuje

Samozrejme, na spalovanie tuku je účinná jedine aeróbna aktivita (teda cyklistika, beh, atď.). Čo sa týka tej posilky, tak som mal na mysli nejaký kruhový tréning na spevnenie svalstva (chrbát, ruky, brucho, nohy jej spevnia dostatočne aj pri tej aeróbke).

tak nejak som natom aj ja naiki :-D. meriam 187 a vazim teraz len 69kg a co som vazil aj 74 sakra ja potrebujem vazit aspon cez 75 ale neviem co mam zrat mozno nejake tie proteiny ale to je podla mna zbytocne drahe

Suplementácia v podobe proteínov je pre teba zbytočná. Z nich samotných nenaberieš, keďže majú malú energetickú hodnotu (sú to stavebné látky, teda nie sú primárne určené na energiu ako sacharidy a tuky) a pribrať pri takejto váhe musíš z normálnej stravy, tá je proste základ (len z práškov ešte nikto nenabral) :wink:
22.08.2008 - 11:15:19
00
...Podstata je ale v tom, ze sa takto citim ovela lepsie :lol:


a vo- vo- votom to je... :P
22.08.2008 - 11:18:29
00
8262 kcal som spalil pri Horalovi, nemusim ist ani na TdF... :P

Aj tak sa da. Verim.
22.08.2008 - 11:20:19
00
Aj tak sa da. Verim.

ale musim vsetkych sklamat, nebolo to bajkovanim, ale preto, lebo potajomky pouzivam na bruchu vibra tone , ktory mi bzucal pocas preteku na brusku... a kedze som dostal dva za jednu sqelu cenu, keby som mal dve bruska, vysledok je dvojnasobny...:twisted:
22.08.2008 - 11:24:37
00
Co je na tych jednotkach tebe divne?


To, že 20920kJ zodpovedá približne 5,2kg tvarohu, alebo:
-2,6 kg bravčového mäsa
-3,9kg kuraťa
-2 kg Pizze, čo je tak 5-6ks
-4,5kg Ryže
alebo 11,8l piva / naša obľúbená jednotka / čo je, bratku, temer 24 pív.
Do reálneho obrazu jedálnička treba samozrejme zobrať príslušné "zlomky" uvedených surovín.

Takže, toto mi je divné.
Celkom by som sa rád pozrel, ako by sme za chvíľu vyzerali, keby sme takto šrotovali.
A na druhej strane, ak niekto spáli 5000 kcal, z vyššie uvedených dôvodov, je večera v takom objeme prakticky nemožná.
A aby som to nenaťahoval, myslel som to tak, či si nechcel namiesto kcal použit kJ.
22.08.2008 - 11:26:52
00
Boze :shock: , ved ste tu jak nejake modelky :lol: :lol: .....tu by mali kecat baby a nie chlapy :twisted: ....tych by malo predsa trapit kedy zajdu na pivo....no nie?? :lol: :lol: :lol:
22.08.2008 - 11:40:34
00
nie
22.08.2008 - 11:42:25
00
Ja som od novembra minuleho roka schudol priblizne 10kg (bolo z coho a stale je). Som v omnoho lepsej kondicke, svaly mi neodisli (podla vahy co meria aj tuk v organizme som schudol 12 kg tuku - beriem s rezervou)

Riadil som sa tymito zasadamy:
1. Je to fyzika - prijem musi byt nizsi ako vydaj.
2. Nehladovat - denne som mal prijem urcite okolo 3 000 kcal. Podla literatury by to malo byt okolo 30 kcal na kg hmotnosti, niekde uvadzaju viac, niekde menej. Ale pod 1 500 denne uz telo nedostava vsetky latky co potrebuje.
3. S rozumom a pomaly - zdravo sa schudnut neda ani za tyzden, ani za mesiac, ani za pol roka. Kratkodobe chudnutie a diety su o dehydrovani organizmu a nechcel som prist o svaly a o vykonnost - byt chudy a zoslabnuty nie je o moc vacsia vyhra ako byt tucny.
4. Pestra strava - jedol som skoro vsetko okrem sladkosti, ale snazil som sa o to, aby to bolo pestre, malo to vela zeleniny/ovocia a nebolo to zbytocne mastne. Myslim ze keby som este specialne dbal na to, v ktoru cast dna konzumujem aky typ potravin, tak by som mal lepsie vysledky. Popri praci sa to nie vzdy da.
5. Pravidelne aerobne sportovanie - bike, spinning, beh. Sportoval som vzdy s pulzmetrom, snazil som sa dlhodobo ostavat s tepmi okolo 60% maxima tepovej frekvencie. Vtedy sa palia tuky (ako uz pisali ostatni). V posilovni som bol len zriedka, lebo ma to az tak nebavilo. Snazil som sa trenovat najmenej 2 hodiny suvisle, tyzdenne som trenoval od 6 do 20 hodin, vacsinou okolo 15.
6. Sledovat sa - pravidelne som sa raz tyzdenne vazil, vzdy v ten isty cas (utorok rano po "velkej"). Pomahalo to, lebo za tyzden sa uz aky-taky pohyb hmotnosti objavi. Popri tom som sa radil s ludmi co schudli, cital rozne clanky a uvazoval nad tym.
6. Ziaden alkohol - bez vynimky.

Myslim ze ktokolvek, kto zacne chudnut podobnym sposobom dosiahne pozitivny vysledok, lebo ja som tiez len zopakoval to, co ini predo mnou.
22.08.2008 - 11:46:14
00
To, že 20920kJ zodpovedá približne 5,2kg tvarohu, alebo:
-2,6 kg bravčového mäsa
-3,9kg kuraťa
-2 kg Pizze, čo je tak 5-6ks
-4,5kg Ryže
alebo 11,8l piva / naša obľúbená jednotka / čo je, bratku, temer 24 pív.
Do reálneho obrazu jedálnička treba samozrejme zobrať príslušné "zlomky" uvedených surovín.

Takže, toto mi je divné.
Celkom by som sa rád pozrel, ako by sme za chvíľu vyzerali, keby sme takto šrotovali.
A na druhej strane, ak niekto spáli 5000 kcal, z vyššie uvedených dôvodov, je večera v takom objeme prakticky nemožná.
A aby som to nenaťahoval, myslel som to tak, či si nechcel namiesto kcal použit kJ.

Si amater. Ale nic si z toho nerob.
Na bicykli sa da spalit v pohode 5000 kcal alebo ak chces v tych kJ, tak vyše 20 tisic kJ.
Jednak si pozri tabulôčku:
http://www.zdravotnictvo.sk/buxus/gener ... ge_id=1130
a jednak sa zamysli, čo si napisal, že to množstvo je adekvatne k 4 kilam ryže a podobne (kuracie mäso, tvaroh...) a este si pozistuj ako doplnaju energeticky vydaj profici v horskych etapach. A ak na to prideš, tak zistis, že dostavaju po tych extra ťažkych etapach vnutrožilovú umelú výživu, lebo telo nie je schopne po takom výkone enegeticku stratu nahradiť do dalsej etapy. Organizmus je vyčerpany, v rozvratenom brutalnom katabolickom režime. Asi si nezažil, prist domov z cestaka po 130 kilakov, ked polednu tretinu prehadzujes kazdych 100-200 metrov aby si ulahčil noham, lebo palia ako šlak a telo neposlucha.
Profici okrem vnutrožilovej výživy dostavaju vitaminy a mineraly.
22.08.2008 - 12:00:13
00
6. Ziaden alkohol - bez vynimky.


... ale ved alkohol tiez odmastuje :twisted:
22.08.2008 - 12:05:02
00
Ja som od novembra minuleho roka schudol priblizne 10kg (bolo z coho a stale je). Som v omnoho lepsej kondicke, svaly mi neodisli (podla vahy co meria aj tuk v organizme som schudol 12 kg tuku - beriem s rezervou)

Riadil som sa tymito zasadamy:
1. Je to fyzika - prijem musi byt nizsi ako vydaj.
2. Nehladovat - denne som mal prijem urcite okolo 3 000 kcal. Podla literatury by to malo byt okolo 30 kcal na kg hmotnosti, niekde uvadzaju viac, niekde menej. Ale pod 1 500 denne uz telo nedostava vsetky latky co potrebuje.
3. S rozumom a pomaly - zdravo sa schudnut neda ani za tyzden, ani za mesiac, ani za pol roka. Kratkodobe chudnutie a diety su o dehydrovani organizmu a nechcel som prist o svaly a o vykonnost - byt chudy a zoslabnuty nie je o moc vacsia vyhra ako byt tucny.
4. Pestra strava - jedol som skoro vsetko okrem sladkosti, ale snazil som sa o to, aby to bolo pestre, malo to vela zeleniny/ovocia a nebolo to zbytocne mastne. Myslim ze keby som este specialne dbal na to, v ktoru cast dna konzumujem aky typ potravin, tak by som mal lepsie vysledky. Popri praci sa to nie vzdy da.
5. Pravidelne aerobne sportovanie - bike, spinning, beh. Sportoval som vzdy s pulzmetrom, snazil som sa dlhodobo ostavat s tepmi okolo 60% maxima tepovej frekvencie. Vtedy sa palia tuky (ako uz pisali ostatni). V posilovni som bol len zriedka, lebo ma to az tak nebavilo. Snazil som sa trenovat najmenej 2 hodiny suvisle, tyzdenne som trenoval od 6 do 20 hodin, vacsinou okolo 15.
6. Sledovat sa - pravidelne som sa raz tyzdenne vazil, vzdy v ten isty cas (utorok rano po "velkej"). Pomahalo to, lebo za tyzden sa uz aky-taky pohyb hmotnosti objavi. Popri tom som sa radil s ludmi co schudli, cital rozne clanky a uvazoval nad tym.
6. Ziaden alkohol - bez vynimky.

Myslim ze ktokolvek, kto zacne chudnut podobnym sposobom dosiahne pozitivny vysledok, lebo ja som tiez len zopakoval to, co ini predo mnou.

Je to tak.
Inak nazorny priklad je dobre si prečitat skusenost fotografa Mira Veseleho.
http://www.schudnem.sk/vysledky-pribehy ... ro-vesely/

ako aj jeho argumenty, prečo športovať:
http://www.sportujeme.sk/view.php?cislo ... zaradenie=:
22.08.2008 - 12:26:19
00
Duves, aj aj tu mám jednu tabuľôčku.
http://www.volny.cz/kebort/dil5/KT.htm
a ešte jednu
http://abcvyzivy.cz/podpora/energie.htm

Asi by som to mal upresniť, ryža bola myslená varená.

Dosť ma prekvapuje, že človek Tvojich skúseností je schopný tak generalizovať, ako si napísal.
Len som sa pýtal, či si sa nepomýlil, podložil som to dostupnými faktami, ale asi som Ti ranil ego.
22.08.2008 - 12:28:51
00
Duves, aj aj tu mám jednu tabuľôčku.
http://www.volny.cz/kebort/dil5/KT.htm
a ešte jednu
http://abcvyzivy.cz/podpora/energie.htm

Asi by som to mal upresniť, ryža bola myslená varená.

Dosť ma prekvapuje, že človek Tvojich skúseností je schopný tak generalizovať, ako si napísal.
Len som sa pýtal, či si sa nepomýlil, podložil som to dostupnými faktami, ale asi som Ti ranil ego.

Vydiš a každy píšeme o inom. Ty o energetickom vydaji v klude a ja tvrdim, že fyzicka aktivita zapričiňuje zvýšený výdaj energie. Ja tvoje argumenty nepopieram. Muž, ktory nema fyzicku aktivitu, spali za den 2000 až 2500 kcal. Športovec (vytrvalostny) ma energeticky vydaj na urovni 5000 až 10000 kcal. Čo je na tom nepochopitelne?
22.08.2008 - 13:09:28
00
[quote=""]Ivka na to že som vymierajúci druh je ma všade docela dosť :)


To vidím.. :lol: a hlavne je Ťa vela a vela a tak dlllho.. :lol:
22.08.2008 - 13:23:56
00

... ale ved alkohol tiez odmastuje :twisted:


dobre vravis, preto som chudy ako chrt :-) a este aj cukry stiepi, tak preco nepit,
22.08.2008 - 13:31:45
00
keyboard_arrow_up