Ahojte , je to blbost , ale neviem si na toto odpovedať . Preco cca 80% bikerov ktorých stretnem po zotmení a teraz sa rychlo zotmie nema zasvietene svetlo , ale ma zapnutu blikacku ? Jemu to je na dve veci a ten co ide oproti tak dostava pekle světelné pecky a je rad ze v lese nevyběhne z chodnika :) Budem viac cool ked si aj ja zapnem blikanie ?
A to dnes sa daju kupit ine halogeny na bike .
22.11.2020 - 22:38:35
02
Tiež mi to hlava niekedy nebere
23.11.2020 - 02:04:46
00
Blikačka má význam v meste, alebo na ceste aby Ťa šofér neprehliadol medzi ostatnými svietiacimi svetlami. Ak stretneš niekoho s blikačkou v lese asi neplánoval cyklistiku v tme, možno má slabé baterky, ktoré by nezvládli trvalé svietenie a len sa chce bezpečne dostať domov.
23.11.2020 - 07:49:03
07
Je aj možnosť, že šiel po ceste a jednoducho blikačku v lese zabudol vypnúť. Vlastná skúsenosť.
23.11.2020 - 08:26:14
02
Diky chalani , obdivujem Vase presvadcenie , že tý co blikajú vedia prečo :) Ale ja si to všíma už dlhšie a napríklad na cestach v Malých karpatoch , ešte je aj dobrá viditelnosť a ide jeden blikac za druhým :) No nevadí ako som aj zacal tak aj skoncím , je to blbosť na trochu disco svetla sa nezomiera :)
23.11.2020 - 11:48:27
00
Roman1209 - na tych cestach v karpatoch je to asi nutnost aj cez den, je tam totiz poriadna premavka aut. Ja sa na nich sice snazim nezdrzovat, ale ked idem po singloch vedla, tak to vidim. A taktiez to obcas niekto napise do temy MK, naposledy tusim scarinko, jak ho velkou rychlostou obehuju SUV z Race na BK.
Inak tento usek je v tomto asi najhorsi, spolu s BK - Svaty Jur.
Vcera som tuto asfaltku BK-Svaty Jur krizoval, presiel som po nej len par desiatok metrov medzi lesnymi cestami, no hned 3 auta. Tak neviem ci som mal taku smolu, alebo je to tam bezne.
teraz na jesen je to pre mna este ok, zdrzujem sa aj napriek blatu stale iba v terene. No ked viacej nasnezi, tak opat sa chvilku bude dat jazdit len po asfalte, a tak mozno zacnem blikat cez den tiez, teda aspon vzadu.


Naposledy upravil iron.hide dňa 23.11.2020 - 12:07:55, celkovo upravené 1 krát.

23.11.2020 - 12:01:08
00
Suhlasim aut tam je dosť , ja som tiež teraz asi ten najblatovejsi cyklista na BK :) Ale ako som zacal aj v lese su ty blikaci :)
23.11.2020 - 12:06:39
00
v lese blikaju cez den? hmm no tak to ti uz neviem vysvetlit, spytaj sa ich na to :)
inak v lese v terene neblikam po zotmeni zadnou blikackou nikde, jedina vynimka je zlta znacka z BK k malemu slavinu, a to len preto ze aj v noci je dost frekventovana. Hned jak prejdem na cerovku, tak blikajdu znovu vypinam.
23.11.2020 - 12:14:49
00
Môj parťák bliká v lese pravidelne aj cez deň, zdôvodňuje to tým, že existuje istá šanca, že poľovník s flintou sa dovtípi, že zver by asi neblikala.
23.11.2020 - 12:25:10
01
Blikanie alebo svietenie je mi uplne jedno. Ako tu uz pisali tak do premavky je lepsie blikanie a mozno i vykonejsie svetlo. Cyklista potom nesplynie s ostatnymi svetlami. Co mi neskutocne vadi ale je ked maju cyklisti niekde na cyklochodnikoch ci zdielanych chodnikoch svetla na maximalny vykon. A je jedno ci blikaju alebo svietia. Ked mam niekoho takeho oproti sebe tak jednak vidim len svetelny kuzel a nic ine, zaroven to mne osobne nerobi vobec dobre ... zacnem vidiet uplne rozmazane a po chvili z toho chytam brutalnu bolest hlavy - migrenu. Napriklad cyklochodnik v okoli Vodarenskeho muzea. Ked tam ide takto osvetleny cyklista oproti tak mi nezostava nic ine ako bud uplne zastat alebo si zakryt oci rukou. Raz som uz takto svietiaceho bajkera i suchol laktom ked som kryl oci pred jeho svetlom. Tolko k bezpecnosti ked cyklista svieti milion cinskymi lumenmi. Ja svietim slabsim modom, tam kde svietia lampy vacsinou najslabsim. Viem ako ma vtedy vidno, na odrazky a znacky to uplne staci, vidim i kam idem. Ak ide niekto oproti tak to sklopim trochu k zemi (bud mam zapnutu celovku alebo svetlo na rajdoch). Ak su nejaky chodci neosvetleny alebo bez odraziek tak to nie je moja vina ze ich vidim az na poslednu chvilu.
23.11.2020 - 12:46:11
03
s tymto plne suhlasim, niektori to fakt s tymi lumenmi prehanaju, a to pritom aj ked idu pomaly hore kopcom. Nemam problem ked niekto ide dole kopcom v rozbitom terene, tak nech svieti aj 2000 lumenmi, ale aby tolko potreboval aj pri slapani nahor, tak to mi nejak nejde do hlavy. A casto aj bezci maju na hlave tolko, pritom idu pomaly po sirokej asfaltke :facepalm:
Osobne vozim silnejsi rezim az ked som sam na singloch. A mam ho na helme, takze ak niekoho oproti stretnem, nie je problem okamzite sklopit hlavu tak, aby ho to neoslepilo.
23.11.2020 - 13:40:15
00
V meste pod osvetlenim pouzivam iba blikacky a na slabsi vykon. V lese to prepinam hore dole, podla toho ci slapem hore alebo idem dole z kopca - zadne prepnem na svietenie. Vdaka bohu za dialkove ovladanie.

Minule som stretol dvoch bezcov, ci bezkyne v meste. Jeden nemal ziadne svetlo, druhy celovku, ale taku, ze podla mna mi vypalilo malu dierku do lebecnej kosti za mojimi ocami. Naozaj to v meste nie je potrebne...detto cyklisti, ktori maju vysokovykonne blikacky na hradzi a este blikaju tak, ze z toho dostanem skor epilepticky zachvat.
23.11.2020 - 21:50:43
00
ake dialkove ovladanie prosim ta?
23.11.2020 - 21:53:03
00
asi nieco ako ma tento https://www.mtbiker.sk/clanky/10515/test-fenix-bc35r-nova-generacia-high-end-svetla.html .. ovladanie mimo svetla , uz bezdratove

inak to oslnenie, nielen cyklisti (uz som zazil aj taku blikajku vpredu, co ma skoro zostrelila za bieleho dna :D) .. ale fest vela tyhc zelenych strasidiel od boltu, ti maju vpredu svetlo jak dialkove auta
23.11.2020 - 22:36:10
00
iron.hide, kablik zo svetla s tlacidlami na ovladanie

tie bolt kolobezky svietia strasne silno a mozno by stacilo svetlo len trochu naklonit k zemi
23.11.2020 - 23:14:04
00
keyboard_arrow_up