A vlakveduci nie je zodpovedný aj za rušňovodiča ?
08.05.2021 - 19:12:19
00
winter78 napísal:
Ale ??? Ty si železničiar ? Lebo ja áno. A ak železničiar pracuje v kritickej infraštruktúre...to znamená OZT,výpravcovia a iní dopravní pracovníci...tak si prakticky vždy jednou nohou v base a druhou na úrade práce. A o rušňovodičoch ani nehovorím...tí sú pri každej nehodovej udalosti vyšetrovaní viac než vinník nehody. Sám som bol svedkom pri vyšetrovaní pri nehode na priecestí alebo pri obyčajnom pochybení výpravcu ktorý porušil predpisy.....a ver mi tam sa s nimi nikto nemaznal.....okamžité stiahnutie zo služby a následné preskúšanie....a ak neuspeje tak zbohom...okamžitá výpoveď.


Tak potom ti asi hovori nieco meno Dlhopolec, ze ? Mozno ste sa uz pri nejakom vystreovani stretli :-)
09.05.2021 - 13:59:38
00
ja mam po tomto vikende otazku - fakt svet potreboval e-bike? stretnut normalneho bikera zacina byt problem. co nieje problem, je stretnut skupinku ludi ako z obchodaku na elektrickach co maju gumy z traktora, zdvihy z DH-cka ale maju obrovsky problem uhnut sa zo stopy ked ide oproti nim fuciaci cyklista co ledva slape strmu stojku. cumia jak telce - ved snad sa mi uhne. prilby nikde. hlavne postrasi strelci co na tom docela v lese valili- az som bol prekvapeny. casto vidat aj zablatenych od hlavy po paty - nie ze by bolo blato ale niekde sa dobre vyvalali.
do toho zcalo byt v mode - mat psa bez voditka - a ze ma to uz zacina dobre vytacat. dost casto zacinam zastavovat len koli tomu aby som cokla nepresiel a cakam kedy si drbnuty majitel tu gucu ktora ho ocividne poslucha na slovo odprace z chodnika.
do toho pop_ci vychovani turisti ktori idu po celej sirke cesty - aj keby mala 8 metrov a ked sa konecne uhnu, a mne sa nechce zrovna pekne ponizene podakovat tak za chrbtom pocujem blbe reci.
za posledny rok - len jeden rok - to slo vonku do peknej prdele.
10.05.2021 - 21:45:02
023
ale snáď už otvoria tie obchodné centrá naplno :)
10.05.2021 - 22:33:39
00
toto uz centra podla mna nespravia. mozno tak uplne uvolnenie cestovania.
dostala ma ale jedna "slecna" co tlacila starucky ocelovy Irok na Lietavsky hrad ( verim ze ho tlacila potom aj dolu) - botoxove usta, umele mihalnice s ktorymi robila prievan (preto tak fukalo), omietku jej nanasalo minimalne 10 buzikov pol dna. vyraz tvare vravel vela - bola tam doslova nasilu. prilba samozrejme by pokazila uces takze netreba. nechapal som absolutne co tam robi - lebo "dnes" sa chodi do prirody? aj ona musi mat fotecku lebo nebude in? si ju vymazu z priatelov?

a este pridam ohniska - ked sa ide do prirody treba robit ohne a opekat (a to uplne vsade - aj 2m od krmelca plneho sucheho sena) - lebo bez toho sa predsa do prirody nechodi - akoby to bolo. tolko tlejucich ohnisk co som ponachadzal za posledny mesiac ... nemam cisternu namiesto mechura.
10.05.2021 - 22:42:38
04
Ale klud lebo uz to vyzera ze to pisem ja z tvojho konta 😁
11.05.2021 - 00:14:06
014
vlastoch napísal:
vymyslas si hluposti ... alkohol je pritazujuca okolnost ak si vinny ... to je ok
ale absolutne nie je pravda ze ked nafukas, mas automaticky spoluvinu ... alkohol nikdy neznamena vinu ani spoluvinu, je to LEN pritazujuca okolnost v pripade viny, a ked na nehode nemas ziadnu vinu, dostanes pokutu za alkohol ako keby ta chytili pri obycajnej cestnej kontrole

Pozor... Ja som nacúval návesom na kapotu osobného auta a ten pán nafúkal, takže on bol na vine. Ja som vyviazol. Ale podľa mňa, vina bola 1:1, postavil sa mi do mŕtveho uhla ale podľa zákona som si mal zabezpečiť bezpečné manévrovanie.
11.05.2021 - 05:30:28
02
Múdro píšeš... Do mňa nacúval v Rakúsku kamión. Chcel odbočiť z hlavnej, ale tam stál náklaďák. Tak sa rozhodol, že ho pustí a aby mohol ísť, tak začal cúvať... Chcel mu urobiť miesto. Len si nevšimol, že stojím a čakám za ním. Rakúski policajti dali fúkať len jemu, bol čistý, ale aj tak mu priznali porušenie predpisov, dostal pokutu a mne pomohli vypísať poistnú udalosť v rakúskom jazyku. Po dvoch-troch mesiacoch mi z jeho povinnej poistky prišiel doplatok - to čo mi z havarijného nedala naša poisťovňa - spoluúčasť.
11.05.2021 - 13:32:51
11
Pre pobavenie: Prave po nociach pozeram 2x Game of Thrones a tak mi prblesklo hlavou, ked ma skoro zrazil pri predchadzani nejaky chalan vyzerajuci na 20 na ebiku zhodnom s Gusto0vim opisom.
thumb_up0thumb_down
Potrebujeme zvonce nakupit :rofl:

Stretol som aj regulernu enduro e-motorku co sa ani netvarila ako bicykel. Preste dvoejsedlo bez pedalov. :swear:
11.05.2021 - 14:07:08
00
Pozdravujem. Nerešpektovanie stopky, jazda v protismere, ohrozenie a obmedzenie iných účastníkov premávky. Škoda, že nemám kameru aj vzadu

thumb_up0thumb_down
06.06.2021 - 12:21:36
03
Škoda, že nemáš tú kameru aj vzadu... Lebo ja som videl, že brzdili aj ušami a oprotiidúce auto chcelo odbočiť doprava, len to vodič zabudol ukázať
06.06.2021 - 12:48:12
00
Neviem z coho usudzujes, ze to biele auto nedavalo signal o zmene smeru v jazde. Neda sa to z videa vidiet. A ak hento bolo brzdenie na doraz tak s takymi schopnostami vedienia biku nemaju co na ceste co robit. Maju horsiu brzdnu drahu ako plne nalozeny kamion s navasom, lebo nevedia brzdit. Zadok na sedacke jedna noha dolu druha hore.... skoda komentovat.

Zato pri tom brzdeni "usami" mohol aspon jeden z nich zvladnut dat signal o zmene smeru jazdy, ze ano. Tu sa ani neda vymenovat co vsetko ti cyklisti porusili, to by sme tu boli par dni.
06.06.2021 - 13:03:56
00
Nedám teraz zato ruku do ohňa, ale zdá sa mi, že to auto šlo ďalej smer Dubová, takže sa skôr uhybalo cyklistom, ktorí už nestíhali brzdiť a išli v protismere. Je tam stopka, takže určite nemali mať na hranici križovatky takú rýchlosť. Neviem čo čakali.
06.06.2021 - 13:40:29
01
Kenai, ty si niekedy aj sedel na bicykli? Rád by som si pozrel, ako prudko brzdíš a zároveň dávaš signál o zmene smeru jazdy ... :-D
06.06.2021 - 13:41:34
06
A čo tí traja "usporiadatelia" so zástavkami a v žltých vestách ?? To bol nejaký oficiálny pretek ?
06.06.2021 - 13:59:09
03
keyboard_arrow_up