Co sa tyka tych gripov da sa to skombinovat s nejakymi dlhymi rohmi (za rozumnu cenu), videl som len take mini rohy s tymito gripmy?

Vsetko sa da kombinovat. Ale na zmenu uchopu by mali stacit aj taketo: http://www.tchibo.cz/Vicepolohove-gripy-na-kolo-p200023552.html
20.04.2011 - 18:45:31
00
Od stvrtka v Lidli. Mozno pomoze:

http://www.lidl.sk/cps/rde/xchg/SID-6B1B5994-5B6382DF/lidl_sk/hs.xsl/index_14597.htm
22.04.2011 - 19:12:30
00
To trpnutie poznám. Mne trpla ruka v oblasti nad malíčkom + malíček a prstenník. Pomohlo zmeniť gripy, najprv som mal ergonomicke od Authoru, ale nebolo to ono a ešte sa pretáčali. Tak som kúpil Da Bomb Holy Shit a pohoda. Rukavice stále rovnaké, ani s nastavením riadítok som nehýbal.
22.04.2011 - 20:28:56
00
Sice moj prvy vyjazd 61 Km a ruky zacali tiez trpnut. Pocitoval som trpnutie aj minuly rok na mensie vzdialenosti. Gripy aka je znacka vobec netusim. Je na nich napisane jedine Grip Pro a to vsetko. Asi budem musiet tiez skusat co pomoze
21.06.2011 - 23:36:53
00
Mne tiež včera začali zázračne tŕpnuť ruky, resp. prsty na nich, po cca 130-140 km. Príčinu vidím v tvrdom úchope (Sram halfpipe + duša s eskapáskou na okraji) a nepoužití rukavíc (opaľovať sa treba). Úzky úchop vylučujem.
23.06.2011 - 16:12:16
00
na pevny uchyt je prstenik a maliček ozaj malo.v tsrmých usekoch ked musiš ist do páčky silovo sa dlan presuva viacej dopredu, tym sa znizuej plocha o ktoru sa opieraš, máš čo robit aby si rajdy udrzal a o to viacej tlačiš a zovieraš gripy a šlachy trpia. čím viacej tlačíš, prstenik a maliček sa automaticky tiež krčia maliček opusta rajdy a tancuje v rytme terenu v krči. dlan sa presiluje a ty už nevieš kam ako sa chytit. tiež som sa potykal s podobnym problemom, no potom som sa naucil brzdiť len ukazovakom prip. naozaj tazkom terene v prostredníkom a všetko prešlo. Tolko z mojej strany. Od prvych serioznych mtb kilometrov jazdim Fox "Pawtector" rukavice.

ps:žiadne gelove kraviny nekupuj. ked-tak radsej makke gripy... strátiš cit
23.06.2011 - 16:32:05
00
Mne tiež včera začali zázračne tŕpnuť ruky, resp. prsty na nich, po cca 130-140 km. Príčinu vidím v tvrdom úchope (Sram halfpipe + duša s eskapáskou na okraji) a nepoužití rukavíc (opaľovať sa treba). Úzky úchop vylučujem.


Ja som rad ked dosiahnem 40 Km. Zacnu trpnut uz po 5 Km a ked uz fakt citim ze nemam cit tak nimi po jednom zacnem triast a na chvilku klud a potom zase
23.06.2011 - 21:02:27
00
FoXo, ked mas problemy uz po par km, tak skus kombinaciu tohto a tohto.
23.06.2011 - 21:34:04
00
džízs,tak v s hentakou kombináciou by som teda nechcel bikovať. aj ked ta dlan este nie je až taky hardcore na pomery. osobne si myslim, že čím jednoduchšie a jemnejsie posltrovaniena rukaviciach tým lepšie. v 2006 som vyhral v tombole bbb rukavice vraj nejake orgo pre pohodlie s vycpavkami na dlani a hrôza. Osobne si myslim že aj by siel do tych ergo gripov tak potom už jedine tenké rukavice bez zbytočných dizajnových nefunkčných "vychytávok"

napríklad toto .

ale možno niektorí krátkoprstí vygelovaní dupači so mnou nebudu suhlasiť :)
24.06.2011 - 09:43:19
00
Fox, ale uvedom si, ze ak ma niekto problemy s trpnutim ruk po 10-15 minutach jazdy ako FoXo, tak to je vazny zdravotny problem a je mozne, ze suvisi s karpalnym tunelom. Mozno by aj mal ist k doktorovi. Cize tu sa uz nema zmysel hrat na citlivost uchopu a pod., tu ide v prvom rade o to, aby chalan vobec mohol bajkovat. Imho rukavice, ktore maju na vonkajsej dlanovej casti spravne umiestnene polstrovanie takmer neznizuju citlivost uchopu - nemusia mat predsa vypolstrovanu celu dlan 0,5 cm vrstvou gelu.
24.06.2011 - 12:40:18
00
Uff zase ku doktorovi ? Ak tak treba ist k akemu?

Ono ja aj rano ked vstanem tak citim od zapastia tak slabsie ruky ale potom to po chvilke prestane a pocas dna je to uz celkom ok.
Akurat v aute ked si dam ruky za hlavu vtedy sem tam zacnu tiez trpnut.

Na tych rajdoch si ani neviem predstavit jazdit ale asi to je o zvyku :) Rukavice pouzivam z vypchavkou dake obycajne neviem naspamat znacku mam ich dlhsie. A su kratkoprste :)
Vacsinou drzim rajdy celou rukou pripadne na boku rohy a trpnu aj na rohoch.

Skusim este trochu ponastavovat bajk a ak nepomoze tak asi ten doktor to bude v mojom pripade najlepsie :(
24.06.2011 - 13:18:02
00
aké máš rajdy a ako otočené? skor ako polstrovanie by som riešil tie, buď potočiť aktuálne alebo skúsiť iné uhly.. to že si človek medzi rajdy a dlaň nacpe 2cm molitanu a gélu je naprd riešenie..

EDIT: teraz poriadne čítam že aj na rohoch.. aký máš výškový rozdiel sedačka-rajdy?
24.06.2011 - 19:10:15
00
Dake X-Race PELLS Esprit , nie som doma teraz tak pozeram len foto co mam v booku.
Otocene su ak pozeram podla nalepky tak by som to nazval vodorovne? :D Teda rovne ak si mal to namysli

Prílohy:

IMG_3722.JPG
IMG_3722.JPG 137.62 KiB thumb_up0thumb_down

IMG_3733.JPG
IMG_3733.JPG 128.26 KiB thumb_up0thumb_down

24.06.2011 - 19:25:26
00
nie je nahodou toto:
http://kolo.cz/clanek/boli-me-zapesti-a-spatne-se-jezdi/kategorie/rady-bud-fit-na-kole/rubrika/rady
tvoj problem??
06.07.2011 - 14:28:54
00
Kiezby nebol :D odkedy som to pisal mam nabehane o par Km viac a zmenil som aj rukavice, otocil predstavec a je to o nieco lepsie. Uz netrpnu hned a ani tak casto. Tak uvidim skusim este dake zmeny a ked tak pojdem k doktorovi. Posed by som podla navodu mal mat dobry ale nikto nikdy nevie mozno sksuit este za dakym odbornikom nech skontroluje moj posed atd lebo aj ked som otocil predstavec zda sa mi ze mam zapastie trosku skrcene tak uvidim
06.07.2011 - 19:06:26
00
keyboard_arrow_up