No ale predsa ak si držitelom vodičaku tak si nalezite pouceny a znalý predpisov. si vodič. A pri jazde na bicykli si sucastou cestnej premávky, ktorej pravidla ťa automaticky radia do pozicie vodiča nemotoroveho vozidla čítaj biku.
02.07.2009 - 00:35:29
00
ťa automaticky radia do pozicie vodiča nemotoroveho vozidla..
dobre si to napísal.presne.na to nemotorové vozidlo však vodičák nie je.takže mi nemajú čo zobrať.
či myslíš že si dám na stavbe dve pivá a nemôžem ísť po ceste ani s fúrikom lebo riskujem vodičák?
ďalšia vec.keď pôjde napitý niekto kto nie je držiteľom vodičského oprávnenia tomu čo zoberú aby to bolo spravodlivé?asi gače a pôjde holý domov..
radšej si zavolaj 158 a opýtaj sa na to
02.07.2009 - 00:48:53
00
Nuž, moja pani spolubývajúca má síce vodičský preukaz, ale už takých 15 rokov nesedela za volantom... To by ju akože chceli vytrestať, že by jej ho zadržali? Škoda, že nejazdí ani na bicykli, dokonca ani neholduje alkoholu - mohol by som ju nahuckať, aby to vyskúšala. Snáď by ste sa jej na pokutu poskladali.
V podstate ti asi môžu uložiť zákaz jazdiť na bicykli na určitú dobu alebo navždy, aj bez zadržania nejakého papiera. Správne konanie by bolo asi rovnaké. A neuposlúchnutie (nedodržanie zákazu) môže znamenať už trestný čin.
02.07.2009 - 00:51:17
00
Orgán Policajného zboru zadrží vodičský preukaz a vydá rozhodnutie o zadržaní vodičského preukazu aj vtedy, ak páchateľ priestupku proti bezpečnosti a plynulosti cestnej premávky, ktorého sa dopustil ako vodič motorového vozidla,



Len Toľko.Vodičský preukaz a vlastne akýkoľvek doklad o odbornej sposobilosti, čím vlastne vodičák aj je, Ti može vziať iba orgán ktorý Ti ho vydal, a ak si porušil predpisy súvisiace s používaním dokladu.Tak napr. ja som držiteľom preukazu obsluhy VZV (vozičkársky).Ak v robote nafúkam, vodičák mi nevezmú, aj keď používanie vozičkárskeho je v niektorých prípadoch podmienené vlastnením klasického vodičáku.

http://www.minv.sk/?zadrzanie-vodicskeho-preukazu
02.07.2009 - 06:21:55
00
Len aby dávali fúkať aj tým na tých meďákoch a podobne... :?
02.07.2009 - 06:33:19
00
..........Ak v robote nafúkam, vodičák mi nevezmú,.....

ale ta vyhodia z roboty, co je ta horsia alternativa postihu, ako keby ti zobrali vodicak.
02.07.2009 - 06:48:06
00
ste mi nedali fukat,vzdy sa na toho policajta na kraji cesty skaredo kuknem a nezastavi ma :twisted:
aj ked pred rokmi som isiel vecer z krcmy a nemal som predne svetlo,ta ma zastavovali,struhol som to do ulicky s rukou v dlahe.tam uz majacky blikali par krat ma v ulickach zblokovali ,ta som zastavil otocil bike,dupol do pedalov a zmizol v tme :mrgreen: kym vyskocili s auta uz som bol prec :mrgreen:
02.07.2009 - 06:49:53
00
Moj nazor je, ze pokutu dostat mozem, ale o vodicak by som prist nemal. Jokove citacie paragrafov ma opravnuju takto zmyslat.


Naposledy upravil jfab dňa 02.07.2009 - 07:33:03, celkovo upravené 1 krát.

02.07.2009 - 07:14:38
00
no mmt to ako idem na biku v nalade hej? a teraz ma zastavia policajti a daju mi fukat.. ja nafukam a oni mi daju pokutu hej? a potom sa ma spytaju ze: "prosim vas a vodicak nahodou nevlastnite?" ci ako? :D
alebo to mi akoze este spetne vezmu postou, ze "zistili sme v systeme ze mate vodicsky preukaz a zabavujeme vam ho, prosime odoslat na adresu PZ kocurkovo.."?
a ja napr na biku vodicak nenosim.. len obcanak a poistenecku..
02.07.2009 - 07:28:47
00
Aby bolo jasno. Nemilujem alkohol za volantom - ide o ine rychlosti a ine hmotnosti. Auto s "nalozenym" vodicom je vrazedny nastroj. Neobhajujem "tackavu" jazdu bikom. Mam len pocit ze asi by bolo dobre odlisit jedno pivo pri obcerstveni na ture od posedenia pri par poldecakoch utapanych pivom a potom navrat z krcmy - v tomto pripade je chodec rovnako nebezpecny ako biker.
02.07.2009 - 07:54:33
00
sa tu kolo toho motkáte. Vodičák ti na bajku zobrať nemôžu. Išlo by o diskrimináciu majiteľov vodičských preukazov. Viem to na 100%, bo už som fúkal a nafúkal. A myslel som, že ma picne. Lebo jazdím zásadne po chodníkoch. A fešáci ma dostali v noci o pol druhej v prázdnej sídliskovej jednosmerke, keď som na šikmo prechádzal cestu z jedného chodníka na druhý. Tzn. Na celej ceste z pohostinstva do postele som išiel po vozovke 50 metrov. Som zvedavý, koľko mi pošlú. Pokiaľ by ma odchytili niekde na hlavnej ulici/ceste, nepoviem ani pol slova. Ale toto bolo vyložene vylepšenie štátneho rozpočtu a ďalšia čiarka v aktivitách nočnej dopravnej hliadky.
Bodaj by im kuna vajcia vypila. :twisted:
02.07.2009 - 08:04:23
00
ale ta vyhodia z roboty, co je ta horsia alternativa postihu, ako keby ti zobrali vodicak.


Hej.To je.Ale preberame tu vodičák.Naštastie som ešte nikdy nenafúkal.Aj keď som už fúkal.
02.07.2009 - 08:29:37
00
mam otazku... zatial nie som drzitelom vodicskeho preukazu, v pripade nafukania by mi mohli ulozit odklad? (kamosi mi to vkluse tlcu do hlavy a ja si myslim ze je to blud!) :|
03.07.2009 - 13:01:27
00
Neni to blud.Je to kolosálna *****.
03.07.2009 - 13:02:48
00
no mmt to ako idem na biku v nalade hej? a teraz ma zastavia policajti a daju mi fukat.. ja nafukam a oni mi daju pokutu hej? a potom sa ma spytaju ze: "prosim vas a vodicak nahodou nevlastnite?" ci ako? :D
alebo to mi akoze este spetne vezmu postou, ze "zistili sme v systeme ze mate vodicsky preukaz a zabavujeme vam ho, prosime odoslat na adresu PZ kocurkovo.."?
a ja napr na biku vodicak nenosim.. len obcanak a poistenecku..


ak sa nemylim tak ako obcan si povinny pri sebe nosit OP, a po jeho predlozeni si hliadka vie zistit hned ci si drzitelom aj VP
03.07.2009 - 13:30:45
00
keyboard_arrow_up