Mačiak býva u teba? :)
18.03.2009 - 07:25:23
00
vidim, ze tu mame pozehnane psickarov...musim pripojit foto

2 nelly: krasny vlkodav (tipujem, ze vystavny...). nepojdes nahodou na spring danube ?

vlkodav je skvele plemeno, aj ked nie pre kazdeho...nam minuly rok uhynul (aj ked sa dozil skveleho veku 9,5 roka), ale s manzelkou sme si povedali, ze este raz v zivote vlkodava chceme...mozno v dalsej "varke"...

momentalne stav nasho koterca = cierny rusky terier + kratkosrsta kolia (obaja "oni"), spolu 67 kg velmi zivej vahy :-)



K tej druhej foto, to kde sú tak pekne upravené trate?
18.03.2009 - 07:41:26
00
ked ho ceses, tak sa aj narobis co ? btw : musi uz takyto velky pes nosit povynne nahubok ?



Pri česaní sa ani tak nenarobím, trvá to max. pol hodinku, horšie je to však s trímovaním, to trvá aj týždeň, ale čo by som pre svojho miláčika neurobila :D
18.03.2009 - 08:19:13
00
Ja som mal niekedy bradáča veľkého čierneho.Tak som navyknutý na pastierov.A ten bol ako ja.Nepokojný, nevyspitateľný veľa do všetkého kecal.Buď si ho (vlastne ju) milovala alebo nenávidela :mrgreen:

Ale v podstate bol to taký mierumylovný tvor.Až mi ho je ľúto.

Vlastne keď teraz nad tým rozmýšľam šak aj ja nosím bradu :mrgreen: heh



Pred týmto vlkodavom som aj ja mala veľkého bradáča, bolo to také tvrdohlavé čudo, ale aj napriek tomu som ho mala rada. Po skúsenostiach s ním som zatúžila po niečom pokojnejšom.
18.03.2009 - 08:22:03
00
2 giro: rakusky Sillian (nedaleko Villachu pri talianskych hraniciach). hafani prave kontroluju bezkarske trate...
18.03.2009 - 10:17:01
00
:-( som sa zbytočne nádejal, že by to bolo kdesi poblíž.
18.03.2009 - 10:21:04
00
ja mam 3.r. utulkoveho krizenca labradora so stavacom.....je uplne kludny ,kamos zo vsetkymi,ale musim mudat 15km vychadzku vedla bajku.....ustvat ho

Prílohy:

hugo.JPG
hugo.JPG 160.86 KiB thumb_up0thumb_down

18.03.2009 - 10:21:52
00
Ako sledujem problémy jednej kolegyne s útulkovou bastardkou (vlčiak + jazvečík +/- :D) tak jedine haf z kontrolovaného chovu... kamoš veterinár dávno hovorí že z tých psov nie je ani jeden celkom v poriadku, a na liekoch a zákrokoch tá potvora stála viac ako tvrdý papierák.
Nehovoriac o tom že také zmesi vyzerajú, ehm, často dosť divne.
18.03.2009 - 10:40:31
00
KAMARADKA MA TIEZ VLCIAKO-ZVECICKU a je strasne ustekana a behava...
krizenci su podstatne menej nachylny na geneticke vady po preslachtenych rodicoch....
klby, slachy ,srdce,organy
ale nikdy nevies co s toho prezne vyrastie.....dolezite vediet co bolo s cim seknute
kamoska ma 1.rocneho krizenca dogy a huskyho....je to pekny tvrdohlavy masaker s vahou nad 50kg co pravydelne rozbija volieru
a to kupovali ciste stena od chovatela co ich oje..l :evil:
18.03.2009 - 11:01:21
00
Pripájam aj ja môjho trpaslíka...

ty vole www.clicksmilies.com
parada www.clicksmilies.com
18.03.2009 - 11:22:09
00
To mi pripomína: "Pozri sa, mravce, aha!" :P

stara klasika www.clicksmilies.com
18.03.2009 - 11:30:03
00
krizenci su podstatne menej nachylny na geneticke vady po preslachtenych rodicoch....
klby, slachy ,srdce,organy
ale nikdy nevies co s toho prezne vyrastie.....dolezite vediet co bolo s cim seknute

... a ani to ti často nepomôže :D
u kontrolovaných chovov by sa nemal často zjavovať haf s dyspláziou a pod.
len je problém hlavne u niektorých plemien nájsť na Slovensku a v blízkom okolí nepríbuzného partnera... a zas napr. u retrieverov jeden z prvých psov v ex-ČSSR bol pustený do chovu s vadnou povahou a odvtedy sa u nás vyskytujú cáklí retrieveri, takže občas sa takto vnesie úchylka
myslím že RTG kĺbov kvôli dysplázii je dnes už norma pre zaradenie do chovu
v každom prípade poctivo papierový pes je istým základom toho, že budem mať to, čo chcem (povahovo, rozmerovo, "oblasťou použiteľnosti")
18.03.2009 - 14:21:12
00
... a ani to ti často nepomôže :D
u kontrolovaných chovov by sa nemal často zjavovať haf s dyspláziou a pod.
len je problém hlavne u niektorých plemien nájsť na Slovensku a v blízkom okolí nepríbuzného partnera... a zas napr. u retrieverov jeden z prvých psov v ex-ČSSR bol pustený do chovu s vadnou povahou a odvtedy sa u nás vyskytujú cáklí retrieveri, takže občas sa takto vnesie úchylka
myslím že RTG kĺbov kvôli dysplázii je dnes už norma pre zaradenie do chovu
v každom prípade poctivo papierový pes je istým základom toho, že budem mať to, čo chcem (povahovo, rozmerovo, "oblasťou použiteľnosti")


Máš pravdu tulenik s tým RTG, u vlkodavov je dokonca jednou z podmienok zaradenia do chovu aj vyšetrenie srdca, je to aspoň nejaká záruka, že pes bude v dospelosti v poriadku, aj keď človek nikdy nevie...
18.03.2009 - 14:34:15
00
Neviem ako je to teraz ale keď sme my zaraďovali do chovu našu suku bradáča RTG ani iné vyšetrenie nepotrebovala.Ale to bolo pred cca 18 rokmi.Potom sme sa už s uchovnením ďalšej neprplali.Ostala aj tak bez PP.
18.03.2009 - 18:02:21
00
To je tými 18 rokmi. Okrem toho niektoré plemená boli dyspláziou zasiahnuté podstatne viac tak u tých sa to začalo zavádzať ako u prvých (retrievery napríklad). Inak retrievery bezpapieráky, to je obraz hrôzy a zúfalstva... pekný príklad toho, kam to vedie, ak sa nejaké momentálne obľúbené plemeno dostane do záujmovej oblasti veľkosériových kotičov - "každý to chce tak sa nabalím". A pekne to odráža fakt, že bežná sériová populácia ani netuší, o čom vlastne ten "papier" je, a berie ho ako nejaký "zdrap, ktorým sa chválime" a "vstupenku na výstavu". Z čoho vlastne ani jedno nie je pravda, hoci komerční vypatlanci tú prvú vec vcelku vykonávajú.
"Papier" je vlastne niečo, čo mi hovorí, že v rámci možností nebude pes mať dedičné choroby, defekty povahy, že neutratím tisíce za veterinára u psa čo bol vyrobený pouličným pripárením za 10 nestrážených sekúnd, etc. Koniec koncov porovnajte si povahu a služobný výkon priemerného dedinského vlčiaka (ktorý je produkovaný nakrytím najväčšieho a najzúrivejšieho psychopata v dedine a predáva sa za pivo a bororo) s priemerným NO z normálneho chovu. To prvé bude neovládateľný psychopat, to druhé bude úplné zlatíčko, ktoré si ale svoju robotu zastane úplne perfektne. NO je zrovna na "dedinskú plemenitbu" veľmi citlivé plemeno, čím sa dá vysvetliť aj kopa nepríjemností so psami pri bikovaní v rurálnej krajine :D
Mňa čaká výber "manžela" pre kamoškinu samojedku a bude to dosť problém, lebo samojedi v širokom okolí vrátane asi aj ČR a Rakúska sú už "dosť rodina". Ale keďže dúfam, že to bude mamina môjho trhača, musím si dať záležať :D


Naposledy upravil tulenik dňa 18.03.2009 - 21:24:06, celkovo upravené 1 krát.

18.03.2009 - 21:21:55
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up