NY Times: Tržnicu v Kosťantinivke začiatkom septembra zrejme omylom zasiahla ukrajinská raketa

Tržnicu v Kosťantynivke začiatkom septembra zrejme omylom zasiahla ukrajinská raketa, píše v analýze denník NY Times. Trajektória strely naznačuje, že bola vypálená komplexom Buk z územia ovládaného Ukrajincami. Pri útoku zomrelo 17 ľudí a ďalších 32 utrpelo zranenia.

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj zhruba dve hodiny po zásahu trhoviska obvinil z útoku Rusko, ktoré od začiatku invázie mnohokrát podniklo útoky na ukrajinské civilné ciele.

K záveru, že Kosťantynivku ale pravdepodobne zasiahla ukrajinská strela, prišli novinári The New York Times okrem iného na základe analýzy trajektórie rakety alebo preskúmania miesta jej dopadu.

Dráhu letu pritom analyzovali na základe videozáznamu zverejneného Zelenským, na ktorom sa otáčajú ľudia, keď počujú zvuky približujúce sa rakety, a na strechách zaparkovaných áut je viditeľný jej odraz. Podľa novinárov amerického denníka raketa priletela z miest, ktoré sú pod kontrolou Ukrajiny.

Niekoľko minút pred zásahom trhoviska v Kosťantynivke sa okrem toho v miestnej skupine na platforme Telegram objavila správa o odpálení dvoch ukrajinských rakiet zem-vzduch z mesta Družkivka asi 16 kilometrov od Kosťantynivky.

Odpálenie rakety počuli tiež reportéri The New York Times, ktorí boli v tom čase v Družkivke. To sa pritom časovo zhodovalo so zásahom trhoviska v Kosťantynivke, kam raketa dopadla o štyri minúty neskôr. (čtk, ny times)Denník N
19.09.2023 - 10:48:24
00
Chyba s mimoriadne tragickymi nasledkami.
A tak ako vzdy v podobnych pripadoch, je nutne jednym dychom dodat, ze nebyt agresivnych russkych Z-mrdov, Ukrajinci by nemali akykolvek dovod cokolvek odpalovat.
19.09.2023 - 10:56:35
07
A zároveň sa to človek dočíta v mainstreamových médiách, ktoré inak "len klamú, zatajujú a prekrúcajú" 🙃
19.09.2023 - 11:59:46
07
Ramon1 napísal:
NY Times: Tržnicu v Kosťantinivke začiatkom septembra zrejme omylom zasiahla ukrajinská raketa

Tržnicu v Kosťantynivke začiatkom septembra zrejme omylom zasiahla ukrajinská raketa, píše v analýze denník NY Times. Trajektória strely naznačuje, že bola vypálená komplexom Buk z územia ovládaného Ukrajincami. Pri útoku zomrelo 17 ľudí a ďalších 32 utrpelo zranenia.

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj zhruba dve hodiny po zásahu trhoviska obvinil z útoku Rusko, ktoré od začiatku invázie mnohokrát podniklo útoky na ukrajinské civilné ciele.

K záveru, že Kosťantynivku ale pravdepodobne zasiahla ukrajinská strela, prišli novinári The New York Times okrem iného na základe analýzy trajektórie rakety alebo preskúmania miesta jej dopadu.

Dráhu letu pritom analyzovali na základe videozáznamu zverejneného Zelenským, na ktorom sa otáčajú ľudia, keď počujú zvuky približujúce sa rakety, a na strechách zaparkovaných áut je viditeľný jej odraz. Podľa novinárov amerického denníka raketa priletela z miest, ktoré sú pod kontrolou Ukrajiny.

Niekoľko minút pred zásahom trhoviska v Kosťantynivke sa okrem toho v miestnej skupine na platforme Telegram objavila správa o odpálení dvoch ukrajinských rakiet zem-vzduch z mesta Družkivka asi 16 kilometrov od Kosťantynivky.

Odpálenie rakety počuli tiež reportéri The New York Times, ktorí boli v tom čase v Družkivke. To sa pritom časovo zhodovalo so zásahom trhoviska v Kosťantynivke, kam raketa dopadla o štyri minúty neskôr. (čtk, ny times)Denník N


tu to Ryan McBeth rozobral frame by frame a ten odraz na streche auta nesedí s explóziou
https://www.youtube.com/watch?v=nI-5Uk32i_U&ab_channel=RyanMcBeth
19.09.2023 - 12:15:12
01
Ramon1 napísal:
NY Times: Tržnicu v Kosťantinivke začiatkom septembra zrejme omylom zasiahla ukrajinská raketa

Tržnicu v Kosťantynivke začiatkom septembra zrejme omylom zasiahla ukrajinská raketa, píše v analýze denník NY Times. Trajektória strely naznačuje, že bola vypálená komplexom Buk z územia ovládaného Ukrajincami. Pri útoku zomrelo 17 ľudí a ďalších 32 utrpelo zranenia.

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj zhruba dve hodiny po zásahu trhoviska obvinil z útoku Rusko, ktoré od začiatku invázie mnohokrát podniklo útoky na ukrajinské civilné ciele.

K záveru, že Kosťantynivku ale pravdepodobne zasiahla ukrajinská strela, prišli novinári The New York Times okrem iného na základe analýzy trajektórie rakety alebo preskúmania miesta jej dopadu.

Dráhu letu pritom analyzovali na základe videozáznamu zverejneného Zelenským, na ktorom sa otáčajú ľudia, keď počujú zvuky približujúce sa rakety, a na strechách zaparkovaných áut je viditeľný jej odraz. Podľa novinárov amerického denníka raketa priletela z miest, ktoré sú pod kontrolou Ukrajiny.

Niekoľko minút pred zásahom trhoviska v Kosťantynivke sa okrem toho v miestnej skupine na platforme Telegram objavila správa o odpálení dvoch ukrajinských rakiet zem-vzduch z mesta Družkivka asi 16 kilometrov od Kosťantynivky.

Odpálenie rakety počuli tiež reportéri The New York Times, ktorí boli v tom čase v Družkivke. To sa pritom časovo zhodovalo so zásahom trhoviska v Kosťantynivke, kam raketa dopadla o štyri minúty neskôr. (čtk, ny times)Denník N


Krasny ukazka dvojakeho metru.
Pozeram, ze ked to napise NYT, CT, pravda.sk, novinky.cz...je to zrazu ok, ale ze som tu pisal pred vyze tyzdnom ja to iste a vyzyval vas trosku ironicky na kriticke myslenie tak som za to zozal len kopec hejtu (dokonca titul insitny analytik'...ten mam naozaj rad;o)) a zase ste citil viaceri zavan Kremla...ale to je asi tiez v poriadku, tak to tu proste chodi.
19.09.2023 - 13:03:14
02
Už som to tu raz písal
pomer nezmyslov / reálnych skutočností ktoré tu napíšeš sa viac približuje k nezmyslom a nemám chuť pátrať kedy trepeš a kedy nie.
si proste nedôveryhodný zdroj, takže insitný ti sedí úplne presne.
19.09.2023 - 13:20:40
010
Ivan, nie, zavan Kremla necitil nikto. To skor zapach alebo smrad kremla. Ten bol jednoznacny. Pretoze nadalej plati to co napisal IngVisitor: "nebyt agresivnych russkych Z-mrdov, Ukrajinci by nemali akykolvek dovod cokolvek odpalovat."
Je to podobny pripad ako v Polsku kde UA PVO raketa zabila dvoch ludi. Bola to tiez raketa sovietskej vyroby. Presne ako ta girkinova z pripadu MH17. Ta zabila takmer 300 ludi. Vsetko s pozehnanim a pomocou zmrda Z kremla.
19.09.2023 - 14:07:18
03
Hovor za seba, pretoze uz niekolkokrat som tu bol obvineny, ze som plateny prokremelsky troll. Samozrejme, ze to co citujes plati, to som nikdy nespochybnoval. Ja som sa pozastavil a uvazoval, ci to nemohlo byt inak ako to podali prve informacie a uviedol som preco si myslim, ze to bolo inak. Ale nikto sa nad tym nezamyslel, pre uderku bolo dolezite to, ze je ta sprava odo mna a nie co sa v nej pise. Momentalne uz pise o tom mainstream, takze sa vydalo povolenie o tom diskutovat.
Bohuzial na tomto fore sa nikdy nedebatuje o friendly fire, nedostatku municie, stavovych problemoch, ci inych preslapoch zo strany UA, pretoze tu uz len naznak kritiky vedenia vojny, ci niecoho ineho ta zaskatulkuje a dostanes nalepku proruskeho dezolata. Kto nie je s nami, je proti nam.
Kde som to uz len cital...aha na protiprude, ci parlamentnych listoch. Ale proti tym sa predsa staviame, ci nie?

Miestna uderka totizto netoleruje akukolvek odchylku od stanoveneho nazoroveho myslenia, cim je v mojich ociach na rovnakej urovni ako napriklad ten RU absolutizmus, kde ma pravdu vzdy len jedna strana. Vlastne pre mna su ti ludia este horsi, pretoze sa tvaria, ze stoja na tej spravnej stranu a v principe su rovnaki ako ti proti ktorym bojuju....tiez by ma najradsej totalitne zavreli, dobili, umlcali len preto, ze nejdem s ich davom.

A pre srsna...za instineho som naozaj vdacny, pretoze ma vystihuje vo vsetkych synonymach.. Naivne verim, ze dokazete premyslat a potlacat emocie, neskolene a laicky sa vyjadrujem k veciam, ktore ma zaujimaju ...ako inak ved je to moja zaluba, nezivim sa tym a nevidim dovod preco by som sa k tomu vyjadrit nemohol. Preco rozoberate politiku, ked nie ste politologovia btw? Ste insitni rovnako ako ja.
V logike a analyze ta nikto skolit nemusi, to v sebe bud mas alebo nie. Niekto si vie spojit 2 a 2 a niekto nie. Niekto vie predikovat pomerne slusne a niekto netusi vobec co sa moze v buducnosti stat lebo mu nedochadzaju konzekvencie.
19.09.2023 - 14:33:43
00
Nikto ta nechce umlcat, ale v zmysle "ucel svati prostriedky" je niekedy lepsie v niektorych "zivych" veciach sa nevrtat.
Ale tvoja jesitnost ti to asi nedovoli, chces, aby si potom mohol vitazoslavne napisat "ja som vam to predsa vravel!"
Pamataj ze milosrdna loz alebo aspon zamlcanie pravdy je niekedy viac, ako vytrubovat ju do sveta.
Na pravdu bude cas vtedy, ked uz nikomu nebude moct uskodit. A hlavne nie tym, na ktorych strane si.
19.09.2023 - 14:44:19
02
ok, insitný beriem späť,
lepšie ťa vystihne - otrava
19.09.2023 - 14:44:32
01
https://www.mtbiker.sk/forum/post1970719.html#p1970719 :)
19.09.2023 - 14:58:20
01
Si Ťin-pching si tento týždeň pozval Bašára Asada, v októbri Putlera... v Náhornom Karabachu to už celkom vážne buble... Erdogan je spokojný a prevezme opraty nad riešením. Ak ešte kozomrd zatrepe kopýtkami, čo bude s Čečenskom, kks nestíham sledovať udalosti.
19.09.2023 - 15:07:09
02
cokupit napísal:
Ok beriem spat, snad hej.

Canopus odpad mas v hlave a este sa tym aj verejne chvalis...
sam si tupy odpad,ked dovolis nieco s vysokym obsahom pesticid dodat na nas trh, kedze ta ukracka muka ju obsahovala

Potvrdene v Kodani,kde je referencny labak na kontrolu pesticid, nezavisle testy potvrdili rovnaky vysledok

Sa mi zda,ze niektorym ti ukraci spliechaju na kardan
19.09.2023 - 20:28:52
00
karabach je územie azerov takže právo je na ich strane.Arméni robia dlhodobo zlú politiku a môžu si za to sami.
19.09.2023 - 20:29:45
00
Hlavne ked tych azerov podporuju tupe turecke svine
Hento ostrelovanie civilneho obyvatelstva mi nieco pripomina,zeby ukrajinu?
19.09.2023 - 20:30:53
00
keyboard_arrow_up