inak celkom zaujimave, ze aj ten vojak v strede nieje celkom vybaveny do polneho boja... az to natiska myslienku fingovanej fotky...
25.11.2011 - 08:37:40
00
a este ma aj tenisky, pan v ciernom tricku pre istotu slapky
25.11.2011 - 09:01:48
00
i.imgur.com
25.11.2011 - 10:31:39
00
2 milos21 a dalsi
Kedysi som vojencil na palebnom postaveni protivzdusnej obrany. Kusok od Prahy. Poplach znamenal byt do 5 minut pri kanone a podmienka bola maska, prilba a samopal inak len to v com sme spali. Vypocet bol jednoduchy - najblizsie letisko americkych imperialistov bolo kdesi pri Norimberku, vzdialenost od Prahy a rychlost lietadiel ... (aha a este dosah radiolokatorov).
Takze viem pochopit tu fotku - ma vsetko co treba, prilbu vestu a zbran.
25.11.2011 - 10:47:42
00
a este jeden pre jadrovych fyzikov :-D


Prepac ale nejak tomuto obrazku nerozumiem. Preco ma chalan miesto tela jadrovy reaktor VVER-1000...?
25.11.2011 - 11:09:26
00
2 milos21 a dalsi
Kedysi som vojencil na palebnom postaveni protivzdusnej obrany. Kusok od Prahy. Poplach znamenal byt do 5 minut pri kanone a podmienka bola maska, prilba a samopal inak len to v com sme spali. Vypocet bol jednoduchy - najblizsie letisko americkych imperialistov bolo kdesi pri Norimberku, vzdialenost od Prahy a rychlost lietadiel ... (aha a este dosah radiolokatorov).
Takze viem pochopit tu fotku - ma vsetko co treba, prilbu vestu a zbran.


Presne tak, este aj ten v strede ma obute strieborne neviemco a ponozky asi tiez nestihol :)
25.11.2011 - 13:22:15
00
Prepac ale nejak tomuto obrazku nerozumiem. Preco ma chalan miesto tela jadrovy reaktor VVER-1000...?

lebo je to džastin viver
25.11.2011 - 14:32:58
00
inak celkom zaujimave, ze aj ten vojak v strede nieje celkom vybaveny do polneho boja... az to natiska myslienku fingovanej fotky...

Nikto netvrdí, že sú to vojaci. Dnes si výstroj kúpi hocikto. A druhá vec, že v často to funguje "kúp si a máš", len neviem, či vo všetkých profesionálnych armádach alebo len v niektorých... Zľava doprava to ide od najchudobnejšieho. :lol:
25.11.2011 - 14:37:53
00
Presne tak, este aj ten v strede ma obute strieborne neviemco a ponozky asi tiez nestihol :)

no sa mi moc nechce veriť že zrovna strieborné tenisky bolo to prvé čo mal poruke, alebo že tam chlapec spáva v červenom tričku a ružových trenkách.. ale neviem na vojne som už nebol..
25.11.2011 - 14:45:30
00
rychlejsie to obujes ako bagandze.
Ja som bol na letisku za Plznou, tam bola aj tzv ostra hotovost.
Piloti boli celu sluzbu (24 hod) v kombineze a aj v nej spali
Ked radar zachytil nejaky letiaci objekt asi 50 km od hranice piskli poplach a do 3 min. museli byt vo vzduchu - a aj boli. Narusitel - zakazdym bolo male sportove lietadlo ktore zabludilo a prekrocilo hranicu. Potom ho donutili pristat na nasom letisku.
Takisto isli aj po takych co zdrhali na zapad, kto ma zaujem tu je nejake citanie ako to bolo:
http://www.valka.cz/clanek_10446.html

aby nie celkom OT:
Při svatební noci se ženich stydlivě přiznává své novopečené manželce, že ještě nikdy neviděl nahou ženu a vlastně ani neví co má dělat.
Ona, podstatně zkušenější, nicméně, polichocena jeho nevinností, navrhne, aby zhasnul, že mu povede ruku a bude přitom říkat, kde se právě nachází.
„Toto jsou mé rty, krk, jedno prso, druhé prso, břicho, …a toto ti raději pošeptám.“
„Rozsviť, to musím vidět, tak mi říkají v práci.“
25.11.2011 - 16:26:31
00
2 milos21 a dalsi
Kedysi som vojencil na palebnom postaveni protivzdusnej obrany. Kusok od Prahy. Poplach znamenal byt do 5 minut pri kanone a podmienka bola maska, prilba a samopal inak len to v com sme spali. Vypocet bol jednoduchy - najblizsie letisko americkych imperialistov bolo kdesi pri Norimberku, vzdialenost od Prahy a rychlost lietadiel ... (aha a este dosah radiolokatorov).
Takze viem pochopit tu fotku - ma vsetko co treba, prilbu vestu a zbran.

Ja tomu rozumiem (hoci som vojnu obišiel míľovými krokmi), preto som písal, že vojna vie byť tvrdá :)

CraObs: Myslím, že tenisky si obuje rýchlejšie ako nejaké kanady (ak už veľmi nechce ísť v šľapkách alebo by sa mal prezúvať). Ten napravo asi držal pohotovosť v "plnej poľnej" a tí dvaja pribehli ktovie od akej "zmysluplnej" činnosti :lol: Ten naľavo možno držal stráž celú noc a chcel si cez deň na chvíľu zdriemnuť...
Inak vôbec netuším, či armáda má nejaké predpísané nočné prádlo :)
25.11.2011 - 16:41:10
00
Nihil som sa pobavil :y: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
25.11.2011 - 16:46:47
00
milos21: nieje nič jednoduchšie ako vhupsnúť do rozšnurovaných kanád pri posteli.. a čo sa týka oblečenia, predpísané asi nebude ale kto si bude drať vlastné veci keď majú nafasované?
25.11.2011 - 16:56:08
00
Velmi zle uvazujes Craobs, pre vojakov je naopak uplnou slastou nosit civilne veci. Pocas ZVS to bola napriklad vysada len pre mazakov.
25.11.2011 - 20:52:28
00
neviem ako u nich, ale nase zelene trenky teda neboli nijak zvlast prijemne.....skor za trest, ale zas boli neznicitelne beznym nosenim :D
25.11.2011 - 21:08:41
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up