Toto je asi najblizsia tema a aj sa to tu viac krat vyskytlo...
Prosim Vas vie mi niekto vysvetli tu uplnu blbost s ciapockami ventilkov?
To ako hispterske hnutie s niecim pride a vsetci to papagajuju dalej?
Ake je dovod "nejazdit" s ciapockami... je to modny prehresok alebo priam do neba volajuci fail ich mat nasadene??
Vsak ked sa mi nalepi (a ususi) blatova voda na maticke ventilku, tak staci jedenkrat uvolnit a dofukat a uz je nefunkcny...!!!
17.05.2022 - 08:00:46
01
Lance Armstrong Shows Us How to Fix a Flat ( do pozornosti 1 minuta 05 sekunda) :lol: Osobne montujem čiapočky na ventilky. :angel:
https://youtu.be/CqKShAdLsiE
17.05.2022 - 08:13:53
02
Kristina... ale tam nic nehovori o dovode (a niektore instruktazne videa od Park Tool mi prisli dost bizardne... akoze objavuju Ameriku len trosku z nespravnej strany..resp silou mocou vynajst nieco akoze "nove")... a na tom videu len pri odmontovani ciapocky poznamena nedavajte to naspat, nikdy...
Ale PRECO...?? To nech mi niekto skusi vysvetlit prosim.. :/
17.05.2022 - 08:30:34
00
ddemo napísal:
Toto je asi najblizsia tema a aj sa to tu viac krat vyskytlo...
Prosim Vas vie mi niekto vysvetli tu uplnu blbost s ciapockami ventilkov?
To ako hispterske hnutie s niecim pride a vsetci to papagajuju dalej?
Ake je dovod "nejazdit" s ciapockami... je to modny prehresok alebo priam do neba volajuci fail ich mat nasadene??
Vsak ked sa mi nalepi (a ususi) blatova voda na maticke ventilku, tak staci jedenkrat uvolnit a dofukat a uz je nefunkcny...!!!


Podla mna je to taka ista blbost ako:
- podsedlova kapsicka je no go
- pumpa na rame je no go
- nalepky su no go

A potom jazdis s vreckami narvanymi na prasknutie ako sysel ?.
17.05.2022 - 08:42:01
013
Odkedy je podsedlova tasticka no-go? A pumpu si mam strcit kam, kua (ak nechcem vlacit plynove bombicky, ktore si teda tiez nemam kam dat)? To su mi take pripecene elitarske somariny - ako ti suhajovia hore, co nevedia pochopit, ze su ludia co potrebuju lahsie prevody aj na cestaku. Moj cyklo partak ma 60 rokov, on tam ma tusim 34/36 (ano, nie 32 ani 34 ale 36 tanier!), ma 4 bicykle najvyssej triedy, jazdi lebo ho to bavi a ma moznost si kupit co chce, by som chcel vidiet ako mu to vysvetluju. Sak trochu tolerancie, preboha, nie kazdy je Lance. Keby sa toto uplatnovalo v inych sportoch.... Ach jaj, som sklamany z mnohych clenov "komunity" priznam sa. Nepoviem funkcne veci, kazda rada dobra, ale toto su hovadiny bez zakladu.

A "dovod" ciapociek by realne zaujimal tiez. (Hmotnost?)
17.05.2022 - 09:02:38
08
ddemo jaksi nerozumiem tvojmu rozhorceniu, ale spytam sa, vozis plastovy tanier za kazetou? Vozis tu plastovu chobotinu (ani to neviem spravne pomenovat) ktora by podla spravnosti mala byt pri upevneni brzdoveho strmena? Alebo take odrazky, vozis? Vsetko su to veci ktore by sa "mali" vozit ale nikto ich na biku nema ;-) Navyse, nikdy sa mi nestalo zeby blato nejakym sposobom poskodilo ventil, toboz na cestaku. Kto chce nech si vozi, kto nie tak nie, nevidim natom nic zle, na echt ziletky to po "spravnosti" samozrejme nepatri ako napr. vyssie spominane veci..
tomasspura Porovnavas neporovnatelne,
17.05.2022 - 09:04:43
02
Jaiub -.... nie som rozhorceny, len sa nad tym pozastavujem, kedze kazdy kto sem da do galerie foto bicykla s ciapockami tak hned pride vlna hejtu...
a nedajboze kapsicku, a nedajboze sirsie a vyssie sedadlo... a za plastovy tanier za kazetou uz pomaly trestne oznamenie na modnu policiu...
To sa pytam ze kto a preco vytvara tieto "akoze" modne pravidla... vsak sam pises: echt ziletky to po "spravnosti" samozrejme nepatri...
preco to "samozrejme" nepatri... PRECO..? (velke pismena neznamenaju rozhorcenie, len mierne zvyrazuju naliehavost uz raz polozenej otazky...:) )
a tusim sa uz nasla odpoved ... vid vyssie:
"pripecene elitarske somariny..." :)


Naposledy upravil ddemo dňa 17.05.2022 - 09:26:30, celkovo upravené 1 krát.

17.05.2022 - 09:13:18
02
No lebo ked si kupis mrte drahy bike na ktorom nechces nic navyse, tak tam nechces nic navyse :-) A dovody ja neviem, cisty dizajn... Ja osobne to neriesim, na mtb ich nemam pre 1gram :lol: , na gravely ano, aj napratanu kapsicku, aj pumpu... Nemozem ti opat inac odpovedat ako otazkou, vozis tie odrazky, plastovy tanier,...?
17.05.2022 - 09:24:09
02
Jaiub... pozri do mojho profilu a hned budes vediet preco nevozim plastovy tanier... :)
Kolesa si vypletam sam a pravdou je ze ich neosadzam odrazkami.
Ale ked som este jazdil bicykel a kupil som si trekingovy a jazdil do roboty, odrazky som si tam nechal,
kedze do roboty chodim na siestu rano a teda pol roka som chodil po tme a niekedy (v dazdi, v hmle) v premavke sa mi zdali celkom uzitocne...
17.05.2022 - 09:31:45
01
Jaiub napísal:
No lebo ked si kupis mrte drahy bike na ktorom nechces nic navyse, tak tam nechces nic navyse :-) A dovody ja neviem, cisty dizajn... Ja osobne to neriesim, na mtb ich nemam pre 1gram :lol: , na gravely ano, aj napratanu kapsicku, aj pumpu... Nemozem ti opat inac odpovedat ako otazkou, vozis tie odrazky, plastovy tanier,...?


Nenosi, prepodkladam, ani ja, ale tam sa da najst pomerne rozumny dovod: funkcny (hmotnost? vyvazenie bikeu?) aj dizajnovy (vyzera to, aj ked to je samozrejme subjektivne, horsie). Ale ciapocky ventilov, tam fakt nevidim ani jedno ani druhe... ?‍♂️

Nie kazdy cestny bike je tu "mrte drahy" ale dodzuby schytavaju skoro vsetky. Az sa cudujem, ze moj nie, vtedy som na fotke nezarovnal ventilky, asi ani kluky (ani netusim ako "sa to ma"). ?

Fakt mi to chyba trochu zhovievavosti.
17.05.2022 - 09:37:44
00
kazdy ma inde hranicu co vyzera subjektivne horsie a preto ziaden objektivny dovod neexistuje. je jedna zevraj satiricka stranka (ak vam chyba elementarny nadhlad, ako asi 80% diskutujucim pri cepovej modnej policii, tak to ani neotvarajte) https://www.velominati.com/ a tam je vysvetlenie #60 tiez len arbitrarne
17.05.2022 - 10:50:55
16
Hmm a ja nosim na celkom drahom aero cestaku pumpicku na rame, kapsicku aj ciapocky :D (dohromady to vazdi mozno aj 1kg) . Ale nestalo sa mi ze by som zalomil ventil (mam tu vacsiu pumpu s hadickou). Alebo ze by som nieco nevedel opravit.
17.05.2022 - 11:32:53
03
Na vsetkych bikoch vozim ciapocky, nerozumiem tejto hipstercine ako usetrit 1g. Ked im nieco vleti do kolesa a urve ventil potom budu plakat.
17.05.2022 - 11:42:23
13
Informacia od dcery,ktoru dostala od trenerov ohladne nenasadzovania capiciek - dovod je jednoduchy,stratis pri oprave defektu menej casu? Aj pri treningu na tom zalezi ,lebo ostatni musia defektara pocas vymeny duse cakat...
17.05.2022 - 11:52:53
03
scarinko napísal:
ako usetrit 1g

No aj to je vysoky odhad... schvalne skusim vecer odvazit dve plastove ciapocky..:)
17.05.2022 - 11:57:06
00
keyboard_arrow_up