Zdravím!

Chcem sa opýtať skúsenejších ako je to s predajom biku na dobierku. Čo to som našiel na stránke Slovenskej pošty http://www.posta.sk/sluzby/balik-slovensko#a3, ale moc sa v tom nevyznám. Ako mám doma pripraviť bike na prepravu? Doklady ako záručný list, manual k biku, či tachometer mám dať do euro-obalu a pripevniť k rámu? A čo napríklad s bidonmi? Aké máte skúsenosti s takouto formou predaja?

Dík. :) :D
29.09.2010 - 14:37:15
00
Čo dokážeš bez poškodenia - rozobrať (hlavne by som dal dole prehadzovačku), pobaliť do sáčkov z pukacej fólie, vbehnúť do bajkšopu zobrať zobrať huge krabicu od bajku (ja mám dobrú skúsenosť s Author krabicami :D), vystlať molitanom + letákma/novinami. Doklady do niečoho s tvrdou väzbou, resp. prilepiť zvnútra o krabicu. Adresu napísať na A4ku a prilepiť zvonku.

Skúsenosti, skôr zlé ako dobré. Ak už niekto chce takú drahú/veľkú carajchu ako je bicykel, treba to riešiť osobne. Dobierkári sú väčšinou ogabávači a ťuťmáčikovia čo si to v poslednú chvíľu rozmyslia. Vždy ide dáky kamarát kamaráta, ktorý to za zanedbateľnú províziu prevezie. Ináč použi skôr PPL, serióznejší prístup.
29.09.2010 - 18:43:46
00
Čo dokážeš bez poškodenia - rozobrať (hlavne by som dal dole prehadzovačku), pobaliť do sáčkov z pukacej fólie, vbehnúť do bajkšopu zobrať zobrať huge krabicu od bajku (ja mám dobrú skúsenosť s Author krabicami :D), vystlať molitanom + letákma/novinami. Doklady do niečoho s tvrdou väzbou, resp. prilepiť zvnútra o krabicu. Adresu napísať na A4ku a prilepiť zvonku.

Skúsenosti, skôr zlé ako dobré. Ak už niekto chce takú drahú/veľkú carajchu ako je bicykel, treba to riešiť osobne. Dobierkári sú väčšinou ogabávači a ťuťmáčikovia čo si to v poslednú chvíľu rozmyslia. Vždy ide dáky kamarát kamaráta, ktorý to za zanedbateľnú províziu prevezie. Ináč použi skôr PPL, serióznejší prístup.


Hoppááá... :rofl: Odoslal som to v potravinárskej fólii, lebo to bolo len tak-tak naposlednú chvílu a tu na fóre nikto nereagoval. Našťastie ten bike som predával za 170 eur. Dúfam, že sa mu nič nestane. :D Alebo skôr sa budem modliť.

O toho dobierkára sa nestrachujem, seriózny pán, navyše ten mail, z ktorého písal patrí jednej známej bankovej spoločnosti a dotyčný je uvedený aj na stránkach tej firmy. :handshake:

Je to poistené, dúfam, že sa nič nestane. Budem tu informovať ako to dopadlo, ak by to niekoho zaujímalo... :) ;)
29.09.2010 - 18:53:40
00
Takže dnes prišiel bike kupcovi. Posielal som to z Trnavy až na druhý koniec republiky(Medzilaborce) a úplne v pohode. Nový majiteľ sa nesťažoval, bike prišiel nepoškodený, živý a zdravý... A to bol zabalený iba v potravinárskej fólii.

Dopadlo to super, nad moje očakávania...

V každom prípade ďakujem za radu, po druhýkrát takto riskovať nebudem.
04.10.2010 - 16:47:36
00
banková spoločnosť a bike za 170€?
04.10.2010 - 16:53:07
00
banková spoločnosť a bike za 170€?


Niekomu stačí aj taký, len tak na cykloturistiku...
04.10.2010 - 16:54:03
00
bude sa dobre vynimat na tej GT3 s privesom
04.10.2010 - 17:53:57
00
bude sa dobre vynimat na tej GT3 s privesom


No neviem, či si bankový úradník na malom meste môže dovoliť GT3... Mne neprináleží nikoho hodnotiť, neviem aké má pomery, ale jednanie bolo fajn. Som spokojný. :)
04.10.2010 - 18:16:19
00
keyboard_arrow_up