Zamer, ale viem, ze to nie je idealne. Celu sekciu Foto premyslime a prerobime, lebo teraz je funkcna, ale nie velmi doladena.

Tiez som si prave vsimol, ze ked dam fotky pouzivatela v jeho profile, pri kliknuti na druhu zalozku s jeho fotkami mi nespravne zobrazi fotky vsetkych pouzivatelov.
Toto je naozaj zamer a nie nedorobok/bug?
12.08.2013 - 08:25:29
00
Palo TT to uz nie je zamer, ale bug :).
12.08.2013 - 10:42:19
00
mozno to uz aj niekto pisal,ked som v sukromnych spravach a kliknem -chcem prejst na notifikacie, tak ich nezobrazi -neda sa na ne dostat a zmizne aj pocet-vsetky su akoze precitane...
12.08.2013 - 19:52:25
00
Nový dizajn hodnotím pozitívne. Citácie mohli zostať v kurzíve, ako predtým. Príspevky by boli prehľadnejšie. Písmo sa mi spočiatku zdalo ťažšie čitateľné, teraz už ani nie. Možno s tým admini niečo urobili, alebo som si zvykol.

Na hodnotenie príspevkov mám negatívny názor. Takéto veci sa zavádzajú tam, kde je snaha manipulovať. Najlepším hodnotením príspevku je to že naň zareagujem a napíšem čo si myslím. Takto si môže kliknúť hocijaký analfabet. Hodnotenie budú zneužívať hlavne diskutéri pre ktorých je problém dať dohromady pár súvislých viet. Keď inteligentný človek napíše nejakú rozumnú vec, a dvaja primitívi mu kliknú mínusky, tak to má akú výpovednú hodnotu? Bude to ľudí demotivovať písať svoje názory, a diskusie sa stanú sterilné. Žeby práve toto administrátori chceli?
16.08.2013 - 08:40:44
03
breza_biela som rad, ze sa design paci. Pismo se nemenilo, len si oci zvykli.

Ucelom hodnotenia nie je manipulacia - ani neviem ako si predstavujes, ze by to bolo manipulovatelne. Ucelom hodnotenia je vediet filtrovat a zoradovat podla hodnoty prispevku (nielen vo fore). Takisto to dava urcity feedback komunity - nemusim reagovat a povrchne sa zapajat sa do temy, ak chcem vyslovit suhlas / nesuhlas s niekoho nazorom. Z toho co vidim sa tu neminuskuje pri kvalitnych prispevkoch, takze nemyslim, ze by sa dialo to, co pises. Navyse minusky od ludi, ktori si sami nazbierali zle hodnotenia sa daju eliminovat. Preto zatial nepocitame 'karmu' ani nezobrazujeme od koho prisli hodnotenia - system chceme nastavit tak, aby nebol jednoducho manipulovatelny.
16.08.2013 - 11:02:33
01
cervo pri prechode na nový design mi zmizlo niekoľko sledovaných tém, musel som ich nanovo zaklikať+ na mobile už notifikácie idú normálne ale na PC blbnú
16.08.2013 - 11:13:20
00
dartmoor co znamena, ze blbnu? Ze sa niekedy neotvoria? O tom vieme, ale zatial sa to nedari odstranit. Refresh vzdy pomoze.
16.08.2013 - 11:20:34
00
ano ale na mobile to už ide vždy, predtým to blblo aj na mobile tak som myslel že ste to opravili
16.08.2013 - 11:43:32
00
@cervo, ale Gaussova krivka nepustí. Znamená to že hlas ľudu (v tomto prípade hlas komunity) nie je hlas boží, ale tupý priemer.

Dva príklady: Keď niekto niekde verejne napíše že súdruha Ficka považuje za zlodeja a klamára, tak má síce pravdu, ale bude za ňu dostávať prevažne negatívne hodnotenia, lebo ficoidov je v našej spoločnosti najviac. Alebo keď niekto napíše že číta Hemingwaya a Kafku, tak budú prevažovať negatívne hodnotenia, lebo čitateľov braku je väčšina.

Akú to má výpovednú hodnotu? Niekto sa trápi s písaním príspevku, a potom príde pologramotný imbecil, a bez toho že by si trápil mozgové závity, len klikne. Podľa čoho má človek vedieť či to hodnotenie bolo od inteligentného človeka alebo idiota?

Je to popieranie samej podstaty diskusie. Diskusia je o tom že ľudia komunikujú, vymieňajú si názory a argumentujú. Zvráteným opakom je mlčanie, ignorácia, pluskovanie/mínuskovanie. A nik nevie kto, ako klikol a prečo.

Týmto budú diskutujúci v záujme dosahovať kladné hodnotenie motivovaní prispôsobovať sa tupému priemeru, a to sa na negatívne prejaví na úrovni príspevkov a kvalite diskusie.
16.08.2013 - 20:16:19
01
podla mňa celé pluskovanie a mínuskovanie skončí ako "facebukový like" keď tu bol aplikovaný :) drvivá väčšina ludí sa na to vybodne
16.08.2013 - 20:19:36
00
breza_biela beries to prilis filozoficky. My tu nie sme polarizovana komunita a nehrame sa na cervenych a modrych. Ide tu o zodpovedanie otazok, riesenie problemov, vymienanie rad a zazitkov, nie hlboke diskusie. Zle hodnotenia dostanes ak si vulgarny, provokativny alebo stupidny; dobre hodnotenia dostanes ak napises nieco uzitocne a k veci. Tym ze hodnotim prispevok sa nezapajam do diskusie, ale vyjadrujem svoj nazor, ci bol prispevok uzitocny, aby dalsi vedeli, ci ma zmysel ho citat (a aby sme ho vedeli algoritmicky filtrovat / odporucat, ked k tomu pride).

Ak sa povazujes za niekoho na jednom ci druhom extreme gaussovej krivky, tak si na nesuhlasne hodnotenia zvyknuty, tak preco by ta to malo znepokojovat? Preco by sa niekto inteligentny s nepopularnymi nazormi mal prisposobovat kvoli nejakym palcom hore / dole? Ak mas nazor a je niecim podlozeny, tak si za nim stoj, aj ked je nepopularny. Mozno ta hodnotenie prekvapi a zistis, ze nie vsetci citaju brak a volia Fica. A podla coho mam vediet, ci je hodnotenie kvalitne? Kazdy hodnotiaci bude mat svoje hodnotenie, takze ak bude negativne hodnoteny, jeho hodnotenie nebude mat velku vahu. Ale ako som pisal, to zatial neaplikujeme.

CraObs uz mame vyse 3000 hodnoteni na 2000 roznych prispevkov, takze uz je to nasobne pouzivanejsie ako FB likes.
16.08.2013 - 23:26:50
00
z toho 1000 som dal prvy den sam sebe :lol:
17.08.2013 - 09:00:37
05
Nedal. Tie co si dal lahko zmazeme ked budeme robit hodnotenie.
17.08.2013 - 11:50:29
01
veď to bol džouk, ou em džíííí
17.08.2013 - 13:11:02
01
Ja viem, ale nie vsetci co to citaju to budu vediet.
17.08.2013 - 16:57:27
01
keyboard_arrow_up