peter120 napísal:
Pri tejto príležitosti sa spýtam či by ste vzali bike z bazaru bez dokladov. Aké riziká hrozia.


Úplne bez problému. Pár bicyklov som cez bazár kúpil a doklad som nedostal ani raz. Ak narážaš na to že niekto predáva kradnutý bicykel, tak taký ľudia nemajú problém si doklad vyrobiť. Veľa vidíš už na serióznosti predajcu a ak na tom trváš vždy môžete spísať kúpnopredajnú zmluvu. Aj keď lokalite Piešťany by som sa osobne radšej z princípu vyhol :D
29.04.2023 - 19:56:54
06
Presne. Adobe ma software na upravu pdf suborov. Nie je sanca zistit, ze to nie je skutocna faktura, aj fonty sa prisposobia automaticky.
29.04.2023 - 20:07:41
02
Mnohí tie "prešľapy" v bazári podľa mňa nerobia schválne, prosto nečítajú pravidlá alebo neviem čo a dávajú dopyty, ceny 1 euro s dohodou alebo neoznacuju repliky, pretože si možno myslia, že z ceny to musí byť zjavné 🤷 Mnohí však nevedia, čo kupujú, s tým som sa zo strany predávajúceho osobne stretla. Takže ja by som ich tiež nehadzala do jedného vreca 😊
29.04.2023 - 21:48:03
04
gravel1 napísal:
Úplne bez problému. Pár bicyklov som cez bazár kúpil a doklad som nedostal ani raz. Ak narážaš na to že niekto predáva kradnutý bicykel, tak taký ľudia nemajú problém si doklad vyrobiť. Veľa vidíš už na serióznosti predajcu a ak na tom trváš vždy môžete spísať kúpnopredajnú zmluvu. Aj keď lokalite Piešťany by som sa osobne radšej z princípu vyhol :D


Neviem co tu vsetci riesite tie Piestany akoby sa inde nic nekradlo… mne tu ako decku ukradli iba 8 bicyklov?
30.04.2023 - 08:10:20
04
peter120 napísal:
Pri tejto príležitosti sa spýtam či by ste vzali bike z bazaru bez dokladov. Aké riziká hrozia.

Najlepsie je ked ho vidis a vyhladas si cislo ramu na webe.

Osobne to robim takto:
-Vyhybam sa bikom co su drahsie a nemaju doklad, nezaujima ma stratil/nevie kde ma. Bud je nedosledny alebo zlodej
-Ludi co predavaju vela davam na druhu kolaj. Bud je to smelinar alebo zlodej ;-). Tu treba povedat ze MTBIKER velmi nepomaha a ludi co maju viac kont je tu vela (bazos to iste)
-Vyhybam sa inzeratom s tradicnymi frazami 'jazdeny zenou, takmer novy...', casto to pouzivaju spekulanti a zlodeji
-Pri znackach ktore sa tu velmi nepredavaju som opatrnejsi, je to indicia kradnuteho kusku za hranicami
-okolie PN a DS jedine s dokladom, tam je zlodejov na meter stvorcovy neurekom

Aby sa tu do mna nenavazali predajcovia. Zlodej je pre mna aj ten co predava kradnuty tovar, vascinou to nekradne priamo on.
30.04.2023 - 08:45:53
06
Moje biky som prvomajitel, ale stalo sa že mi starý ukradli a polícia ho našla ??
Preto rozmýšľam že ak by som kúpil bez dokladov, aby jedného dňa.....?
Rozmýšľam nad cestakom cca 1000, to by už zamrzelo.
30.04.2023 - 11:02:35
00
Specialne pri viac ako par desiatko-eurovom biku (hoccom) na dochadzanie po meste, co si vsimat/preferovat, a kedy dat ruky prec:
- osobne prevzatie na mieste bydliska predajcu --> info pre policiu keby si po to raz prisli
- prevod na ucet, nie cash
- vyhybat sa ludom co toho predavaju tonu nacierno (bez papierov a ica)
- vyhnut sa "donesie to kamarat"
- niesu ani papiere k spotrebaku/vymenenym veciam?
- kde bola vec kupovana
- ked zacne tlacit "no co,kupis to, mam tu dalsich 10 co caka" - tak nepodlahnut tlaku
- speci pozor pri 1-razovom/novom anonymnom ucte a drahej veci

Kopa ludi ale nerobi ani zakladne veci. Napr tuna je taka skupina ze "slovaci v holandsku", a ked niekto odchadza a predava svoje vozitko za ~100+€, tak ho ini vysmievaju ze "nebrat,na kazdom rohu najdete chlapika co vam takyto preda do 50€".
30.04.2023 - 11:23:36
02
hned mi to bolo podozrive :D tretia sprava to potvrdila...

Prílohy:

Screenshot_20230515-171035.png
Screenshot_20230515-171035.png 97.4 KiB thumb_up4thumb_down

Screenshot_20230515-171555.png
Screenshot_20230515-171555.png 69.93 KiB thumb_up1thumb_down

15.05.2023 - 17:13:38
012
Sesulak napísal:
Presne. Adobe ma software na upravu pdf suborov. Nie je sanca zistit, ze to nie je skutocna faktura, aj fonty sa prisposobia automaticky.


Pri kupe noveho biku dostanes knizocku, kde mas predajcom vpisane cislo ramu, typ, farbu atd... s peciatkou predajcu. Urcite to nie je len o fakture. Teda ak kupujes znackovy bike.
15.05.2023 - 17:35:08
01
Ak ti takú knižočku predajca k bicyklu dá, dobre pre teba. Reč bola ale o doklade o kúpe a ten si vedia šikovnejší šmelinári vyrobiť za pár minút. Preto by som v bazári nejak na doklade netrval, to už vidíš na serióznosti predajcu, či nemá problém ti bicykel ukázať u seba doma alebo spísať kúpnopredajnú zmluvu, či nepredáva mraky bajkov atď.

Ďalší čo jazdil 20 bajkov, z niektorých modelov aj po 3 veľkosti :) https://www.mtbiker.sk/bikeri/markonar/inzeraty
15.05.2023 - 18:03:42
00
HUNTER825 - Simon Nagy - Dukla Banska Bystrica

http://duklacycling.eu/simon-nagy-2021/

Ahojte, pridavam dnesnu skusenost.
Poslal mi prehadzovac a radenie. Podla inzeratu nikdy nejazdene....
Na prehadzovaci znamky pouzivania, jemne tukance ale to mi naozaj neprekaza, Horsie je, ze je prehadzovacka ma prasknute telo pri spojke a teda ramienko ma volu.
Rano som si prevzal balik na dobierku, jemne po obede som to nahodil a rovno som mu pisal. Obvinil ma, ze na neho nieco skusam, ze ta prehadzovacka je bezchybna, ze bola na nejakej stene. Poslal som mu foto, video. Asi o tom aj vedel lebo potom uz bola na vine neodborna montaz z mojej strany. Jeden srob na patku a natiahnutie lanka,,,,,to si pyta velkeho odbornika samozrejme.
Kazdopadne si to nechce zobrat naspat a tak mi ostalo XTR radenie za 250,- eur, ktore nieje pouzitelne.

Samozrejme nemam problem v pripade zaujmu dolozit komunikaciu, foto a video....aby niekto nepovedal, ze ho nepravom ociernujem.

Za mna je chalan prvotriedny sedlak a dufam, ze si ho karma chyti.
22.05.2023 - 22:53:38
02
kšeftaris :)
https://www.mtbiker.sk/bikeri/caferacer68/inzeraty
23.05.2023 - 11:16:12
01
Pisky napísal:
HUNTER825 - Simon Nagy - Dukla Banska Bystrica

http://duklacycling.eu/simon-nagy-2021/

Ahojte, pridavam dnesnu skusenost.
Poslal mi prehadzovac a radenie. Podla inzeratu nikdy nejazdene....
Na prehadzovaci znamky pouzivania, jemne tukance ale to mi naozaj neprekaza, Horsie je, ze je prehadzovacka ma prasknute telo pri spojke a teda ramienko ma volu.
Rano som si prevzal balik na dobierku, jemne po obede som to nahodil a rovno som mu pisal. Obvinil ma, ze na neho nieco skusam, ze ta prehadzovacka je bezchybna, ze bola na nejakej stene. Poslal som mu foto, video. Asi o tom aj vedel lebo potom uz bola na vine neodborna montaz z mojej strany. Jeden srob na patku a natiahnutie lanka,,,,,to si pyta velkeho odbornika samozrejme.
Kazdopadne si to nechce zobrat naspat a tak mi ostalo XTR radenie za 250,- eur, ktore nieje pouzitelne.

Samozrejme nemam problem v pripade zaujmu dolozit komunikaciu, foto a video....aby niekto nepovedal, ze ho nepravom ociernujem.

Za mna je chalan prvotriedny sedlak a dufam, ze si ho karma chyti.


to je dobry hajzel, by som ho prišiel pozrieť osobne a prediskutovať to s ním
inak ten pôvodny inzerat sa stale dá zobraziť v profile ... predava tu toho viac ako pozeram
23.05.2023 - 12:07:53
01
keď to je on, tak je to veľmi smutné https://www.cas.sk/clanok/2735707/cyklista-simon-nagy-ktory-tragicky-prisiel-o-brata-18-robko-by-chcel-aby-som-pokracoval/
23.05.2023 - 13:42:43
02
jeho starý otec ma bicy sport v Šuranoch ak sa nemýlim,pred pár rokmi sa tu spomínal
23.05.2023 - 13:55:54
00
keyboard_arrow_up