Popoluska...
27.03.2024 - 21:45:57
02
Po 44, 45 a 46 veľkostiach sa im tam zľahla zem. Ale každopádne vďaka za odporučanie.
27.03.2024 - 22:11:31
00
pri umyvani (ano nemal som umyvat) som si vsimol popraskane lanko na BOA. tretry maju za sebou 3 roky. a kedze sa kamosovi roztrhlo v tu najnevhodnejsiu chvilu skusil som vyplnit ten ich formular, stym ze prinajhorsom kupim nove BOA. pisal som v pondelok, dnes som mal nove BOA v boxe na vyzdvihnutie. za toto maju palec hore, aj ked teda cakal som ze to lanko vydrzi viac. som zvedavy dokedy im to vydrzi. pracka ktoru som mal predtym mi sluzila bezchybne 5 rokov kym sa tretry nerozpadli.

Prílohy:

IMG_5577.JPG
IMG_5577.JPG 253.26 KiB thumb_up0thumb_down

IMG_5579.JPG
IMG_5579.JPG 237.75 KiB thumb_up0thumb_down

28.03.2024 - 21:42:33
01
Ahojte, davali ste si uz niekto opravit/vymenit suchy zips na tretrach? Da sa to v pohode opravit? Akym sposobom? Obuvnikovi alebo oprava odevov?

Na mojich asi polrocnych Specialized Recon sa asi totalne vydrala ta chlpata cast na hornom pasku na jednej tretre, ale skor si myslim, ze uz od vyroby to bolo smejdacky spravene, normalne to tam je tak riedke, ze to nechyta...
02.04.2024 - 10:19:54
00
Je tu niekto s väčšou nohou, myslím 31cm+? celý život sa s tým trápim , ťažko sa mi zháňajú pekne tenisky a ešte ako som začal bajkovat, tak aj tretry ?
ja mám konkrétne pravú nohu dlhú 31.5cm , ľavú 31 ? napr. Shimano tretry potrebujem už veľkosť 50 ale také už sa nedajú nikde zohnať. ešte dva roky dozadu tu na stope bolo par kúskov.
cestných tretier je viac v týchto veľkostiach, no ja mám klasické spd pedále na graveli + MTB tretry.
rozmýšľam že prejdem komplet na cestne.
kde kupujete väčšie veľkosti ? ak tu vôbec niekto taký je ...
02.04.2024 - 12:07:48
00
ja som kamošovi posunul link na tieto 50ky, nedávno boli v "Oplatí sa " v akcii za polovicu, tiež má problém zohnať dostatočne veľké
https://www.velocity.sk/sk/oblecenie/panske-mtb-xc-tretry-northwave-origin-plus-2
02.04.2024 - 12:19:18
00
lear1 pri nohe 31.5cm ti aj Shimano 50 mozu byt male.
Tema pre velku nohu je tu https://www.mtbiker.sk/forum/oblecenie-doplnky-prislusenstvo/mtb-tretry-velkost-nohy-50-t44666-15.html
50 su v Nemecku bezna velkost, casto vypredajove ceny.
https://www.bike-discount.de/de/fahrradschuhe?p=1&o=14&n=48&f=287470%7C287430%7C287431
https://www.bike24.com/mtb-shoes.html?productSize%5B0%5D=52&productSize%5B1%5D=51&productSize%5B2%5D=50.5&productSize%5B3%5D=50&sizeScale=1
02.04.2024 - 12:23:10
00
lear1 napísal:
Je tu niekto s väčšou nohou, myslím 31cm+? celý život sa s tým trápim , ťažko sa mi zháňajú pekne tenisky a ešte ako som začal bajkovat, tak aj tretry ?
ja mám konkrétne pravú nohu dlhú 31.5cm , ľavú 31 ? napr. Shimano tretry potrebujem už veľkosť 50 ale také už sa nedajú nikde zohnať. ešte dva roky dozadu tu na stope bolo par kúskov.
cestných tretier je viac v týchto veľkostiach, no ja mám klasické spd pedále na graveli + MTB tretry.
rozmýšľam že prejdem komplet na cestne.
kde kupujete väčšie veľkosti ? ak tu vôbec niekto taký je ...


Mam cca tvoju velkost a tretry kupujem podla toho kto ma co dostupne:
Shimano mi vyslovene nesadli - bojoval som s nimi cca pol roka ale nestalo to za to
Northwave mal iba model Corsair a ten mam doma
5.10 je najmensi problem a milujem ich. Mam 2 modely kupene zo zlavou, lebo velke velkosti a vypredaj
Giro som mal doma - dlzka ok, ale brutalne siroke (a to som sa Talianov bal, ze budu moc uzke)
Specialized mi super sadli, ale znicil som ich za par mesiacov. Ich zimne mam dodnes.

Najlepsie je pozerat:
bike24.net
Alebo stranky konkretnych vyrobcov, pozriet si, ze ktore modeli maju tie spravne velkosti a potom uz googlit len tie velkosti.
02.04.2024 - 14:53:44
01
ifko napísal:
Ahojte, davali ste si uz niekto opravit/vymenit suchy zips na tretrach? Da sa to v pohode opravit? Akym sposobom? Obuvnikovi alebo oprava odevov?

Na mojich asi polrocnych Specialized Recon sa asi totalne vydrala ta chlpata cast na hornom pasku na jednej tretre, ale skor si myslim, ze uz od vyroby to bolo smejdacky spravene, normalne to tam je tak riedke, ze to nechyta...


Ak majú pol roka, nejde to vyreklamovať?
03.04.2024 - 14:28:24
00
marcels napísal:
Ak majú pol roka, nejde to vyreklamovať?


No pokusit sa o to mozem, ale obavam sa, ze to bude na dlho. Predpokladam, ze zamietnu kvoli opotrebovaniu. Ale ten suchac nedrzal poriadne nikdy, vzdy som si myslel, ked sa to uvolnovalo, ze to ja som si zle prilepil, ale teraz pozeram, ze ta flisova cast na jednej topanke je v tej casti, kde ma lepit najlepsie, totalne vyplznuta… celkom hanba na to, ze su to Specialized tretry…

Obuvnik by tam mozno vedel nasit kusok tej flisovej casti a je to, len neviem, ci obuvnici vobec maju poriadny sici stroj na to.
03.04.2024 - 21:53:01
00
Fizik tretry treba kupovať taktiež značne väčšie ako to je pri shimano tretrach? Bežnú obuv nosím vo veľkosti 44.
03.04.2024 - 23:20:24
00
ifko napísal:
No pokusit sa o to mozem, ale obavam sa, ze to bude na dlho. Predpokladam, ze zamietnu kvoli opotrebovaniu. Ale ten suchac nedrzal poriadne nikdy, vzdy som si myslel, ked sa to uvolnovalo, ze to ja som si zle prilepil, ale teraz pozeram, ze ta flisova cast na jednej topanke je v tej casti, kde ma lepit najlepsie, totalne vyplznuta… celkom hanba na to, ze su to Specialized tretry…

Obuvnik by tam mozno vedel nasit kusok tej flisovej casti a je to, len neviem, ci obuvnici vobec maju poriadny sici stroj na to.

V oprave obuvi by s tým nemali mať problém, sám som si raz nechal prešiť suché zipsy na tretrách, myslím, že to bolo v podchode na Trnavskom mýte. Nie však po polroku, ale až po nejakých 2 - 3 rokoch prakticky denného používania. Najprv by som skúsil reklamáciu, tak rýchlo by sa to vydrať ozaj nemuselo.
03.04.2024 - 23:34:58
01
zdravym chcel by som prejst z SPD pedalov na flat odpurucite nejake tretry pre flat pedale pripadne skusenosti ?dik
15.04.2024 - 08:51:01
00
Gusto0 napísal:
pri umyvani (ano nemal som umyvat) som si vsimol popraskane lanko na BOA. tretry maju za sebou 3 roky. a kedze sa kamosovi roztrhlo v tu najnevhodnejsiu chvilu skusil som vyplnit ten ich formular, stym ze prinajhorsom kupim nove BOA. pisal som v pondelok, dnes som mal nove BOA v boxe na vyzdvihnutie. za toto maju palec hore, aj ked teda cakal som ze to lanko vydrzi viac. som zvedavy dokedy im to vydrzi. pracka ktoru som mal predtym mi sluzila bezchybne 5 rokov kym sa tretry nerozpadli.

tak ty si kazisvet :D ty nemožeš mať gramarske lanká, ale šnurky blbuvzdorné :D
15.04.2024 - 08:59:47
00
uz mam v kosiku XC702.
okrem laniek som si vsimol dost natrhnutu podrazku ktoru som potom 2x lepil ale po kazdom tlaceni sa to znova odtrhlo. ked som videl tu glevovu :-D zvazil som vymenu.
15.04.2024 - 10:49:52
00
keyboard_arrow_up