Ahojte ľudia, v poslednej dobe riešim dosť vážnu dilemu :-) Vlastním zrkadlovku Canon EOS 60D + objektív CANON EF 24-70mm f/2.8 L II USM... chystáme sa na cyklodovolenku a potrebujem radu- aby som uchranila fotak a svoje telo :-) rozmyslala som nad alternativami

1.cyklobatoh- velku nevyhodu vidim v tom, ze by som prišla asi o zadok :-) (fotak s objekticvom vazi asi 2kg) a navyše budeme mať dosť dlhé trasy (60-80km denne po horách) , zatiaľ som fotak so sebou nikdy nebrala- hlavne kvôli tomu, že som sa bála pádu..

2. foťák nejako umiestniť na bike, len sa bojím, aby tie otrasy nepoškodili techniku..

Viete mi poradiť, máte s tým niekto skúsenosť? Začínam byť zúfala a pomaly sa prikláňam k možnosti že si zoberiem len nejaký obyčajný compact :-( ..
11.08.2013 - 23:54:43
00
1.cyklobatoh- velku nevyhodu vidim v tom, ze by som prišla asi o zadok :-) (fotak s objekticvom vazi asi 2kg) a navyše budeme mať dosť dlhé trasy (60-80km denne po horách) , zatiaľ som fotak so sebou nikdy nebrala- hlavne kvôli tomu, že som sa bála pádu..

No s cyklobatohom by som problem nevidel, jazdim s deuterom exp 12 a sem-tam v nom Nikon D90. Ani neviem, ze ten batoh na chrbte mam. Nikon sa ma ako v perinke, len ja mam setovy objektiv a polovicnu hmotnost z tvojej fotovybavy :) Nemas nejaky lacnejsi a lahsi seťák? Mne by sa s takou fotovybavou jazdilo tazko nielen kvoli vahe, ale hlavne kvoli pomysleniu na tu cenu, co by som mal ulozenu v batohu.

Skor by som sa vsak zamyslel, ci ides na tu cykloturu kvoli pojazdeniu na bicykli, alebo kvoli foteniu. Mne sa na biku velmi fotit nechce, nechce sa mi ten batoh skladat, odopinat pasy a zachvilu, ked o 200 metrov bude lepsi vyhlad zase skladat batoh kvoli jednej fotke dole. Zdrzuje to a kazi pocit z pojazdenia a tempo. Ak si chces zajazdit tak by som asi zobral kompakt a strcil ho do ramovej kapse, okolo neho 2 baliky vreckoviek aby nenarazal do trubky a budes mat k fotaku lepsi a rychlejsi pristup. Ladvinka tlaci na bruchu a casto zavadzia a tie "trojuholnikove" brasne cez plece lietaju na chrbte zboku na bok.
BTW: Niekde som tu videl temu, ktora sa tomuto dost venovala, hladaj
12.08.2013 - 01:07:45
01
trepat taky obrovsky fotak koli par foto podla mna nema zmysel, neverim ze sa niekomu chce to stale rozkladat a skladat, hlavne ked vela foto po ceste su momentky..., idealny je kompakt vo vrecku v drese a fotis za jazdy a neriesis, teda ak ti ide o fotky z trasy a nie o umelecke fotky krajiniek a makra kvietkov atd

kedysi som aj ja mal vacsi fotak, nie hentake hebedo ale len obycany ktoremu trcal objektiv, uz ten sa mi blbo skladoval a vyberat ho furt s tasky bolo o drzku bo som musel stale zastat, vsetci ma odbehli, potom ich dobiehat, skoro ziadne fotky ludi v sedle atd... potom som mal maly kompakt ale v kapsicke, tiez kym som ho odtial vydoloval tak vela momentiek som presvihol lebo to trvalo aj 10s..., teraz ho nosim v drese a je to rychlovka. radsej budem mat polorozmazanu foto niecoho ako ziadnu
12.08.2013 - 01:49:43
00
Zrkadlovku vlacit na chrbte by sa mi nechcelo ani na turistike a na bicykli uz vobec nie. Mam kompakt Panasonic FX35, 125 g so sirokouhlym Leica objektivom od 25 mm do 100 mm. Ultra zoom by som nechcel, podla mna maju nizsiu svetelnost a aj tak mam zaujem fotit iba na blizko to co bezprostredne vidim, nie nieco v dialke, co ani poriadne nevidim a roztrasenymi rukami ani neodfotim. Nie som profik, fotim len na pamiatku, kompakt mi na to bohate staci. Je maly lahky a je to imigovka, lebo je modry rovnako ako moj trekovy bicykel, s ktorym chodim na cyklozajazdy. Nosim ho v malej kapse Lowepro Apex 5 aj s jednou dalsou nabitou baterkou a tu mam zavesenu na ladvinke. Ma to vyhodu, ze mam ten fotak stale pri sebe aj ked zosadnem z bicykla. Staci posunut kapsu po popruhu ladvinky dopredu, vybrat fotak a fotit. Ta kapsa ma vzadu potah proti dazdu. Na lyziach a bezkach nosim tu kapsu pod vetrovkou zavesenu na krku.
12.08.2013 - 09:56:34
00
najlepšie je mať fotoaparát poruke, len tak dokážeš byť pripravený na momentky a neobmedzuje ťa to ako pri vyťahovaní zrkadlovky..... Jazdím puzdro pripevnené o popruh ruksaku - fotoaparát canon G12,

Prílohy:

lo.JPG
lo.JPG 1.48 MiB thumb_up0thumb_down

12.08.2013 - 10:47:01
00
Roky som nosil kompakt v brasnicke priviazanej na rajdy... Zrkadlo nosim na krku, ale asi poriesim brasnu na rajdy, aby bol vzdy poruke :-D
12.08.2013 - 11:15:04
00
Ideálnu verziu asi nenájdeš. 60D mám aj ked s inými sklami. Nie je to zrovna najmenšie telo vhodne na takyto typ turistiky. Ja som prave kvoli velkosti svojho času kupil Olympus E450. Vozil som to v sportovej verzii fotobatohu. Ale po čase sa mi prestalo chciet vlacit to na chrbte. Z hladiska bezpecnosti je podla mna niejaky sportovy fotobatoh jedine vhodne riesenie. Zrkadlo je tam fixovane polstrovanim a v pripade padu asi najlepsie chranene. Zavesene na krku alebo niekde na rame by pri pade asi nedopadlo dobre.
12.08.2013 - 11:56:25
00
Ahojte ľudia, v poslednej dobe riešim dosť vážnu dilemu :-) Vlastním zrkadlovku Canon EOS 60D + objektív CANON EF 24-70mm f/2.8 L II USM... chystáme sa na cyklodovolenku a potrebujem radu- aby som uchranila fotak a svoje telo :-) rozmyslala som nad alternativami

tiez mam 60d .. ak by si zobrala fotobatoh, tak tie 2kg sa stratia, nie je to tazke, vaha sa rozlozi ... nevyhoda, ze by si musela stale batoh davat dole, niekde polozit, otvorit , fotit a stale dookola , je to otrava ..

.. dalsia moznost je napr toto http://www.lowepro.cz/produkt/Inverse-100-AW-204 .. mam to tiez .. je to ladvinka, ale ked ju upnes len okolo pasu, tak vaha fotaku tu ladvinku taha od tela, preto treba pouzit aj putko cez rameno .. takze ak ides fotit, odopnes to putko okolo pasu a brasna ti zostane visiet na druhom putku ,ktore ide cez rameno .. je to rychlejsie ako fotobatoh ..

.. posledna moznost je brasna na riaditka .. mne sa s nou nedobre jazdi a 2kg je dost, zvysuje to vahu predneho kolesa, otacanie riaditok je trosku tazkopadnejsie,no paradoxne ako system je to prakticke, lebo brasnu mozes mat pootvorenu a fotak tahas a davas naspat raz dva .. cykloturisti to bezne vozia ..

.. ako tu niekto pisal, ja som tiez zistil, ze ak idem na bajk, tak idem na bajk a to fotenie ma vtedy akokeby obtazovalo, taktiez caste zastavovanie, to je strata rytmu .. proste je to otrava .. ale su ludia, ktorym to nevadi . . ja osobne planujem na bajk kupit dobry kompakt, pripadne nieco take ako olympus epm1 .. na dokumentacne foto to uplne staci ..
12.08.2013 - 12:47:23
00
luska85 pozri toto: http://www.shoppie.sk/lowepro-slingshot-102-aw-black/d-114354-c-1652/?gclid=CNXgp83u-bgCFcJc3god9hsABQ
Slúži mi k spokojnosti už roky pri turistke a bikovaní. (má aj istiaci popruh cez pás a na druhé rameno.
13.08.2013 - 09:12:40
00
Ked som si kupil zrkadlo, tiez som ho vsade vlacil so sebou a tak isto tomu bolo aj v pripade teleobjektivu. Fototechnika niekedy aj so stativom mi zabrala celu zadnu brasnu. A nebolo to najstastnejsie riesenie. Dnes sa daju kupit aj dobre kompakty ked trochu pobrowsujes.
Tiez som sa s tym nevedel zmierit. Bolo to ako mat doma zaparkovany Lincoln a jazdit s trabantom. Ale po par vyletoch som zistil ze zrkadlo so sebou vlacit na bike uz nikdy nebudem. Musis si uvedomit ci ides von fotit, alebo bicyklovat. Pokial bike beries iba ako dobravny prostriedok k miestam na fotenie, kup si batoh. U mna vyhral bike. Kupil som si vodotesny narazuvzdorny fotak, ktory je v podobnych situaciach omnoho pouzitelnejsi.
Nebojim sa s nim padnut, ani mi nevadi ked je burka. Odporucam urcite kompakt.
15.08.2013 - 14:48:03
02
Cenzo Pisat komentare typu - kup si iny fotak - je pekne od veci. Ked niekto chce vozit zrkladlovku na bajk, je to jeho volba a podme najst riesenie ako si ju zobrat, nie ako ju nechat doma. Jasne, je to ovela, ovela narocnejsie ako mat maly lahky kompakt a chce to aj kus odhodlania, aby si ho zo sebou vlacil :D
luska85 Ja mam Panasonic GH3 s objektivom 14-140 a vozim ho v pohode na bajku. Niekedy v batohu, ale vacsinou pripnuty v puzdre na hrudi, asi takto http://theoutdoors.be/images/albums/stories/52/story/ijsland2.jpg
Kupil som si puzdro http://store.lowepro.com/toploader-zoom-50-aw a pomocou karabin si ho pripnem na hrudny popruh batoha. Ak mam v batohu hydrovak, pumpu, dusu a naradie na opravu bajku, pripadne nejake jedlo a podobne, tak to, ze mam fotak vpredu ani velmi necitim a pri jazde mi nevadi. Ale tak mam zasa 194cm a 95kg, cize 2kg hore dole nehraju rolu :D
Je to urcite najpohodlnejsie riesenie ktore som vyskusal. Skladat batoh z chrbta pri kazdej zastavke na fotenie, by sa mi teda nechcelo.
19.08.2013 - 11:16:36
00
aspon zober iny objektiv. prave k 60D je na vylety 24-70 dost o nicom ohnisko. ja to beriem takto - chcem si zajazdit alebo fotit? ak zajazdit fotak je doma, ak fotit tak idem pesi. skombinovat sa to neda. jeden nestastny pad a technika za 3 litre bude v cudu
19.08.2013 - 13:14:44
00
del


Naposledy upravil miso2012 dňa 27.08.2013 - 19:46:25, celkovo upravené 1 krát.

19.08.2013 - 13:35:30
00
Ja som vozil zrkadlovku+dva objektivy+nejake drobnosti v prednej taske na riaditkach od SPORT ARSENAL-u. Kvoli vahe je trochu horsie ovladanie, ale zvladlo to cestu na Pezinsku Babu, aj Male Karpaty hrebenovku. Jasne ze bez padu a vzdy som mohol zastavit, vybrat fotak odfotit a ist dalej. Teraz mam len kompakt, dam do vrecka a neriesim.
19.08.2013 - 13:52:33
00
Mam najazdene cez 20 tisic km s fotoaparatom, vacsinou to vychadza na 1500-2000 gramov v batohu navyse, zalezi od poctu objektivov ci bleskov... Urcite to je citit na chrbte, no casom si zvyknes... pouzivam camelbak mayhem. 24-70 je na bike prilis tazky a velky, ak mas moznost, vezmi nieco mensie a lahsie... Co sa tyka umiestnenia na biku, tak urcite bude fotaku lepsie vo vaku na chrbte, vela otrasov totiz utlmia este ruky a nohy
19.08.2013 - 14:33:33
00
keyboard_arrow_up