Mate dakto tip na nejake "pohodlnejsie" oblecenie do cca tych 15st s castym dazdom? :)
Doteraz som pouzival kratke nohavice+navleky, dres/vesta do vetra+plastenka, ale to je skor ak cakam ze sprchne... Ale co ak je dazd pravdepodobny celu jazdu?
Z turistiky mam odskusane rozne gore-tex tenke bundy, ale na bike si to moc dobre neviem predstavit kedze predsalen to az tak dobre nedycha. Aj ked novy Active Shell som este neskusal.
24.05.2013 - 13:31:09
00
Mate dakto tip na nejake "pohodlnejsie" oblecenie do cca tych 15st s castym dazdom? :)
Doteraz som pouzival kratke nohavice+navleky, dres/vesta do vetra+plastenka, ale to je skor ak cakam ze sprchne... Ale co ak je dazd pravdepodobny celu jazdu?
Z turistiky mam odskusane rozne gore-tex tenke bundy, ale na bike si to moc dobre neviem predstavit kedze predsalen to az tak dobre nedycha. Aj ked novy Active Shell som este neskusal.

ActiveShell je ok, dycha dobre, nepremoka, je lahky, ale dost stoji...
24.05.2013 - 16:18:58
00
ja mam odskusanu kombinaciu Endura MTR emergency shell a Endura superlite shorts ... to najpodstatnejsie v suchu
04.06.2013 - 00:39:01
00
fixska takze vravis, ze ta MTR Emergency Shell vydrzi aj nejaky ten dazd? a ako je to s priedusnostou?
vedela by si ju pripadne porovnat s bundou Helium, alebo s FS260-Pro Adrenaline Race Cape? Ta posledna je zatial moj favorit vo vybere.
29.04.2014 - 23:27:40
00
podla mojej skusenosti rozne membrany v dazdi aj tak nefunguju. tazko bude vlhkost prestupovat von ked tam je vody este viac.
30.04.2014 - 08:27:47
00
Ja mám túto:http://www.mavic.com/apparel-men-road-jackets-hydro-h2o-jacket-1
a je super. Len tá cena :tmi: Kupoval som ju v 50% zľave, tak to peňaženka prežila.
30.04.2014 - 09:06:02
00
MTR a Race cap sú veľmi podobné vlastnosťami no absolútne odlišné strihom, kým prejdem k vlastnostiam tak .... MTR je do lesa a nemá žiadne reflexné prvky teda skoro žiadne a nemá vrecko na uskladnenie ale takú všitú gumovú obrúčku v golieri čo je praktickejšie a Race cap je na cestu a je celá oreflexovaná a má hodne dlhší zadok. Jemné sú obe rovnako takže keď to niekde šuchneš oderú sa asi rovnako.
S tou priedušnosťou to je ťažko posúdiť každému stačí niečo iné MTR mám a Race Cap nie tak neviem porovnať ale ja ju používam len na dážď a vtedy idem najkratšou cestou domov a som rada že dojdem takže to nejak neriešim, musím ale povedať že sa v nej potím menej ako v Gore paclite shell, tie nové Goretexy sú ževraj lepšie. Helium by som asi nebrala ak by som si mala vybrať z týchto troch, teda lebo mi nesedí (chudé telo a mega dlhé ruky mám) lebo je širšia a MTR má športovejší strih a vrecko mi na bunde netreba vždy mám batoh.
30.04.2014 - 13:34:44
00
dakujem velmi pekne za odpoved, pomohla si mi vo vybere :handshake:
takze tu Helium mozem definitivne vylucit, lebo som tiez dost chudy a asi by na mne vyzerala ako plachta |(
pojdem pravdepodobne do tej Race Cape, aj ked jazdim na MTB, ale 60-70% vacsiny vyjazdov je aj tak presun po asfalte do terenu a domov, navyse ked zacne prsat, tak tiez uprednostnujem asfalt pred lesom... dlhsi zadok je pre mna plus, aspon ostanu polky v suchu
co sa tyka priedusnosti, tak snad to bude lepsie, ako moja terajsia igelitka. minule po 5 minutach v dazdi som ani nevedel, ci som premoceny, alebo prepoteny :sweat:
30.04.2014 - 14:25:34
00
A ako je s oderom? Neznici tu bundu batoh na pleciach? :)
30.04.2014 - 15:49:26
00
Batoh mi zatiaľ žiadnu bundu nezničil, žmolká iba dresy a tričká atď...MTR má na ramenách také čierne drsnejšie plochy a čo viem tak Race cape vôbec, lebo je to na cestný bike.... napríklad MT500 bola moja prvá biková bunda/vec na oblečenie vôbec a od roku 2009 kedy som ju kúpila jej nič nie je a to ju nosím aj so psom, do roboty aj tento rok nalyže a žiadne opotrebenie ....
30.04.2014 - 16:04:42
00
Treba ju radšej vyskúšať, chlapom sedia veci inak, no ja nosím pánske kvôli rukám a preto sú mi na bruchu zväčša voľné, viď foto 177 cm a cca 60 kilo a je akurát, nič neplachti ani neodstáva ale mám pod ňou tenké triko a dlhý rukáv ešte.

Prílohy:

untitled.JPG
untitled.JPG 54.27 KiB thumb_up0thumb_down

30.04.2014 - 16:12:11
02
aku mas velkost tej bundy?
30.04.2014 - 19:26:42
00
Parada, vdaka za info z prvej ruky, davam na zoznam. :) Bo teraz vozim staru softshellku mestskeho typu a jendak ze uz vodoodpudivost je davno prec (ano, da sa este naimpregrnovat), tak ma malu priedusnost (tusim len 3000) a hlavne zabera vela miesta v batohu a nie je ani 2x lahka. :)
30.04.2014 - 21:20:08
00
veľkosť mám S. Ešte to trochu zamotám :) ak je niekto nenáročný a chodí sem tam na bike, potrebuje len krízovku tak super je aj http://www.endurasport.com/product-detail.asp?ProductID=249, je tiež zbaliteľná a má kapucu čo sa zmestí aj pod helmu. Kapuca je pre niekoho dôležitá, to si ľudia pýtajú. Parametre má síce nižšie myslím 10/10 no je to veľmi univerzálna (do mesta, pešie výlety, bike) bunda a zbaliteľná. síce nie tak ako MTR alebo race cap ale ako Helium určite. a má reflexné prvky no nevidno ich lebo sú vo farbe bundy, čiže modré a čierne, plus má náprsné vrecko a aj v dobrej cene na to ako je vypracovaná
01.05.2014 - 11:19:17
00
dakujem fixska, vyzera aj tato zaujimavo, ale rozhodnem sa medzi Race Cape a MTR Emergency :)
01.05.2014 - 23:29:54
00
keyboard_arrow_up