No neviem ale ked sme sli s priatelkou vyberat prilbu tak 100€ za kus bola taka rozumna hladina. A Dolezite je aj ako sedi na hlave - treba skusat. Nehovoriac o tom ze stretavam vela ludi ktory si ju nevedia ani riadne nasadit, remeniok pod krokom previsa aj 5cm,pripadne jazddia s rozopnutym
A co sa tyka toho ze aj lacna aj draha prilba su len skelet s polystyrenom tak sa zamyslite ze aj ten skelet s polystyrenom sa dat vyrobit kvalitne a drahsie z lepsich a pevnejsich materalov a s tym ze sa to cele nasimuluje v pocitaci aby to nieco vydrzalo. Ale da sa to aj lacno z lacnejsich materialov bez nejakej vedy a na oko rovnako.Niekto tomu hovori ze platite za znacku, ja teda nie. Ked sa porovnava pohodlie a kvalita prevedenia tak drahsia ma na vrch podstatne.
02.10.2012 - 07:36:01
00
no uz sa tu o tom hovorilo,drahsia=kvalitnejsia vo vsetkom neplati,boli tu testy prilieb ,kde niektore drahe ,dopadli katastrofalne a naopak,lisilo sa to aj u toho isteho vyrobcu pri roznych modeloch...u drahsich byva hlavne vyssi komfort nosenia,vetranie ,ale ani to sa neda pausalizovat...
myslim ze ak sadne na hlavu a je rozpocet,treba zobrat vyskusany doporuceny model,vsak chlapi tu na bajku pomaly aj spavaju,podla tych kilometrov ;)
02.10.2012 - 08:19:55
00
"Podle odborných testů ale nebylo doposud prokázáno, že by dražší přilby při nárazu chránily více, mnohem podstatnějším faktorem je, aby přilba byla správně vybrána a dobře seděla. Výhodou dražších přileb bývá až na výjimky větší komfort a lepší výbava." svetoutdooru.cz
v skratke, drahsie prilby su povacsine komfortnejsie, lepsie vetrane, lepsie mechanizmy uchytenia a najma lahsie...
02.10.2012 - 09:07:22
00
priklanam sa tiez k tomuto nazoru ze ide hlavne o spravnu velkost a nasadenie prilby. pri takom naraze ked sa prilba rozleti je viac menej otazka stastia ked to clovek prezije bez nasledkov. u drahsich prilieb ide viac o komfort.
02.10.2012 - 09:33:34
00
Treba pozriet na youtube nejake testy prilieb, kde je jasny vysledok, ze drahsie prilby su odolnejsie.
02.10.2012 - 09:48:49
00
Ten komfort sám o sebe tiež prispieva k bezpečnosti..
02.10.2012 - 11:02:25
00
prilby sú konštruované aby sa pri náraze zlomili..preto polystyrén..dalo by sa to vyrobiť aj z plastu ktorý nezlomíš ale tým by sa to minulo účelu..a je rozdiel kúpiť si prilbu, keď vieš, že ti vydrží dlho a je rozdiel vedieť, že ti neprežije ani rok..to ako ja z okuliarmi..za sezónu miniem asi pätoro..kde by som prišiel, keby za každé dám 100€??? a prilbe netreba veľa aby praskla, ani tej drahej a je znefunkčnená..
02.10.2012 - 21:52:59
00
njn, kto chce trvacnu nech si zozenie daku vojensku, ta mu vydrzi :)), ale pri prvom tuknuti pochopi ze nem dobry napad :)
02.10.2012 - 23:47:05
00
EN1078 popisuje, čo musí spĺňať z hľadiska bezpečnosti cyklistická prilba. Cena ani značka medzi parametrami nie sú. Komfort je samozrejme iná vec.

K téme - za seba môžem doporučiť prilby z Lidlu - EN1078 certifikáciu majú a komfortom sú lepšie, ako Giro, ktoré som používal predtým. Cena bola posledne 12€. Samozrejme, ako u každej, treba vyskúšať, či sadne.
03.10.2012 - 04:28:03
00
Takych stitkov o certifikacii ti Cinania nalepia kolko chces a kde chces.
Aj na kybel.....
03.10.2012 - 07:40:08
00
Takych stitkov o certifikacii ti Cinania nalepia kolko chces a kde chces.
Aj na kybel.....


keby to bola "prava Cina" tak je to nejaky znackovy top model skopirovany do posledneho detailu. Kopirovanie maju cinania na vysokej urovni...(skoda ze vyrobok vzdy odpoveda originalu len po vizualnej stranke).

ja som kupoval prilbu s tym ze ju nikdy neplanujem pouzit :-) a ked ma nahodou zachrani tak jej budem taky vdacny ze bez vahania si kupim taku istu a zbytocne drahu...
03.10.2012 - 08:33:55
00
Uniklo mi, ako to súvisí s prilbami, ktoré Lidlu dodáva táto firma. Ak máte nejaké relevantné dáta o ich nefunkčnosti/nekvalite, sem s nimi. Osobne by som prilbu z DX tiež nekúpil, tieto úplne v pohode.
03.10.2012 - 09:01:31
00
V Cechach si tiez ludia mysleli, ze piju alkohol vyrabany nejakou firmou...

Je rozdiel mat na hlave prilbu preto, aby som nedostal pokutu, alebo ju mat preto, aby plnila svoj ucel...
Pre ten prvy pripad staci aj plechova.
V tom druhom pripade by som si uz lacnymi modelmi az taky isty nebol.

"Nie som tak bohaty, aby som si kupoval lacne veci..."
03.10.2012 - 09:09:30
00
prilby sú konštruované aby sa pri náraze zlomili..preto polystyrén..dalo by sa to vyrobiť aj z plastu ktorý nezlomíš ale tým by sa to minulo účelu..a je rozdiel kúpiť si prilbu, keď vieš, že ti vydrží dlho a je rozdiel vedieť, že ti neprežije ani rok..to ako ja z okuliarmi..za sezónu miniem asi pätoro..kde by som prišiel, keby za každé dám 100€??? a prilbe netreba veľa aby praskla, ani tej drahej a je znefunkčnená..

chyba mozno bude aj niekde inde ako v okuliaroch/prilbe ... ja pouzivam jedny okuliare uz 8 rokov
03.10.2012 - 09:12:54
00
MilanM: Prepáč, ale buď máš nejaké relevantné dáta, alebo sa nemôžem zbaviť dojmu, že iba táraš. :P
03.10.2012 - 09:13:18
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Prilby)
keyboard_arrow_up