birkovnik napísal:
presne nieco taketo s dlhym rukavom hladam... nemas fixka ? ty to mas zmapovane .. proste presne na toto pocasie co vladne teraz vonku ...

Ja som spokojny s BASE LAYER WINDSTOPPER Shirt long co som si kupil na jesen.
post1035244.html#p1035244

Nad 10C je mi uz teplo aj v tenkej Gore WS Active shell bunde a tak nosim toto:
Pri teplotach 10-12C nosim spominany GORE + dlhy dres.
Nad 12C GORE + kratky dres.
Nad 15C uz nepotrebujem neprefuk na ruky.
31.03.2016 - 15:56:43
01
Tiež je rozdiel 10 C a 10 C s nárazovým vetrom
31.03.2016 - 16:04:41
00
[quote="@1078934"]zaujímavé tak chodím oblečený keď je okolo 0°C[/quo

respekt.. Sa ti divim, ze tenky letny dres nosis pri 0 stupnoch....Zrejme si otuzilec..
31.03.2016 - 16:10:23
00
[quote="@1078837"]Prosim poradte vrchne vrstvy na MTB ked je take pocasie mozno ako teraz okolo 15-20 st. V kratasoch vydrzim, ale v kratkom triku do lesa nie. Co nosite na kratke triko? Nepotrebujem vodeodolne. Nejaku bundu ako Endura Pakajak, alebo radsej nieco softshelove? Poradte znacku, alebo aj konkretny typ po com sa porozhliadnut.
Tato bol super, ale nesadol mi strih http://www.spoke-store.sk/craft-move-wind-blue/

...http://www.bike-discount.de/en/buy/gore-bike-wear-alp-x-pro-windstopper-r-so-zip-off-jersey-425708/wg_id-1407
Toto mám v dvoch farbách , je to super univerzál , no cenofka dosť vysoko...

Prílohy:

GORE Bike Wear.jpg
GORE Bike Wear.jpg 25.18 KiB thumb_up0thumb_down

31.03.2016 - 16:39:16
00
MrKoubak napísal:
zaujímavé tak chodím oblečený keď je okolo 0°C

No a prave preto nema zmysel davat obsiahlejsie rady o obliekani v urcitych teplotach, na to musi kazdy prist sam.
31.03.2016 - 17:28:55
02
Tu zeleno zltu Gore Alp-X bundu/dres mam aj ja. V nedelu som dal v nej peknu 5 hodinovu turu.Do kopcov som dal dole rukavy a bolo super. Behal som v nej uz od 0 stupnov, kedy som mal este jednu medzi vrstvu. Je to naozaj kvalitna univerzalna bunda. Ale ako bolo spomenute, cena je malicko vyssia.
31.03.2016 - 19:17:23
00
tiež zatiaľ dosť oceňujem termo s WS ako spomínal aj Palo TT kúpil som s krátkym rukávom od Craftu - a to som kedysi považoval podobné spodné vrstvy s membránou za nezmysel :) , dnes na tom v pohode letný dres a do neho ešte záložnú tenkú vetrovku, ale je to určite super pri takýchto teplotách keď to láka na krátky rukáv a máš zároveň vrstvu ktorú neprefúkne :)
31.03.2016 - 19:34:45
00
Inak dakujem...ste mi ukazali iny pohlad aspon na oblecko heh...Mi nenapadlo ze by som to nemusel riesit bundou, ale trebars tym trikom s dlhym rukavom. Mam v tom trocha este zmatok, termotricko a fukncne triko s dlhym rukavom je to iste ci nie?...Myslim si ze kazde termotricko je vlastne funkcne tricko.Mozno sa mylim.
Paci sa mi aj ta Gore Bunda ale ta cena je fakt dost...Potom este mozno nejaky cyklodres zispovy s dlhym rukavom, len som vzdy myslel ze tie su skor urcene na cestne biky.
Viem ze vela ludi fici na tych navlekoch na ruky,ale mne sa to absolutne nepaci. Ale aj tak diky moc :-)
01.04.2016 - 09:53:51
00
Funkčné tričko by malo byť všetko čo neobsahuje bavlnu ... a termo by malo byť funkčné tričko, ktoré má v chladných podmienkych funkciu udržiavania tepla, čiže na leto nevhodné na zimu naopak - vhodné. ľudovo povedané, je "teplé". Lenže ľudia to nazývajú hocijako, to je ako keď niekto každé terénne auto nazve "džíp" pritom je to napríklad Land Rover Defender. Tak aj predavač ti dokáže názvoslovím predať termoprádlo na leto, lebo tým v skutočnosti myslí funkčné tričko :)
01.04.2016 - 10:08:25
01
Pri tom Gore pozor, lebo velmi podobny nazov ma dres (jersey) aj bunda, ale su to rozne vyrobky
post1051101.html#p1051101

Ten dres ja alternativa ku Gabbe. V Sportservise v Podunajskych maju aj Gabbu aj Gore jersey.
Cena je tesne pod 200Euro. Mali aj velke velkosti a tak som si ich zo zvedavosti skusil obliect. Preferujem volnejsie strihy, ale napriek tomu, ze Gabba bola uzsieho strihu ako Gore Jersey, pacila sa mi viacej. Matros mala mierne elastickejsi a chrbat mierne dlhsi. Pri oboch mi pocitovo mierne prekazali zdvojene latky na ramenach, ked neboli odopnute rukavy.

Jedine negativum tych bund je cena. Ocenia ich najma zavodnici bez batozkov. Pre "cykloturistov" nie je problem si pribalit nieco do ruksaku. Gabbu tu viackrat vychvaloval Imroman

Funkcne tricko a termopradlo su v podstate synonyma, vela krat aj vyrobci pouzivaju oba nazvy. Hlavny ucel funkcneho tricka je odvadzat pot od pokozky a kedze potom pot nevytvara pocit chladu na pokozke, oznacenie termopradlo je tiez OK.
01.04.2016 - 10:13:39
02
Ja som si do tohoto jarneho pocasia kupil vesticku (ale poslal som ju nazad kvoli velkosti) mozno v buducnosti ked daco nasterim kupim si dlhy dres sportful fiandre no rain....skusal som ho v davorine maju ho stale za 100e no nakoniec som zobral teplejsiu bundu s WS....ale po tom fiandre stale pozeram je elasticky tenky (neuvaris sa v nom) a navyse nepremokavy a neprefukavy.....som zvedavy ako sa mi vesta osvedci ked mi pride v mensej velkosti
01.04.2016 - 15:30:12
00
Mate niekto skusenosti s trickami zo 100% merino vlny ? Rozmyslam, ze by som si nejake zaobstaral ale su dost drahe... Popripade ocenim odporucania na konkretne znacky/modely - najradsej by som vyskusat osobne.
02.04.2016 - 21:56:23
00
ja do tych +-15 stupnov nosim toto http://www.suncycle.sk/sk/produkt/dres-pearl-izumi-elite-themal-sedy-v-m/6030. A pod toho uz podla okolnosti, bud iba tielko a uplne to staci, teraz ked je v lese este chladnejsie a na ceste na slniecku fajne teplucko :) ked je viac zima, resp. fuka zimny vietor tak si pod to hodim http://www.suncycle.sk/sk/produkt/tricko-craft-zero-extreme-turtleneck-v-xxl-vypredaj/3791 ... ale tiez si chcem kupit nejake lahke mtb tricko s dlhym rukavom, lebo ked sa bude oteplovat, tak na ten dres uz bude teplo ...
02.04.2016 - 23:58:06
00
Muraddin a ako si spokojný s tým dresom? lebo tiež som nad nim uvažoval, prípadne nejaké shimano... no teraz pri týchto teplotách je to už pasé, no možno na jeseň by som do toho šiel :)
03.04.2016 - 14:24:10
00
Dres je paradny, hlavne vo velkosti XXL su mi rukavy dostatocne dlhe :lol: inak mas pravdu, ze teraz to uz je pase. Dneska som s nim bol ked bolo 17+- (snad aj 20+) a na volnom priestranstve uz bolo tepluckoooo, ale zas v lese, v zjazdoch a tak este posluzil. Aj ked som sedel o piatej na pivecku von na terase a fukal neprijemny vietor tak pomohol :beer: ale zas nie je 100% vetruodolny, ked si do sijem dole cestou v 60-70km/h tak ma prefukne. Ale pri normalnych rychlostiach je dobry a neprefukne aj ked mam pod nim napr. spotene tricko ...
taktiez ho nosim aj v zime do minusovych teplot, ako druhu vrstvu a parada :y:
03.04.2016 - 20:03:44
01
keyboard_arrow_up