Použitie dlhého dresu, v čase Fiandre a Gabby, je už obmedzené, ale keď je medzi 14-17st. tak je to stále fajn. Na Fiandre už je trochu teplo a krátky dres s návlekmi je už tenký. Napríklad do minuej stredy kým sa ochladilo som chodil v dlhom drese dosť často.
09.10.2019 - 10:48:48
01
Mne sa osvedčila značka FORCE. Pomer cena-výkon bezkonkurenčný.

Ľahká jesenná bunda (Niekde označené ako zapletený dres s dlhým rukávom) - Force X68 - cena okolo 25 Eur:
Materiál: Roubaix (Lycra zateplená z vnútornej strany vrstvou fleecu). Je super na pekné skoré jesenné dni (bez mrholenia a silného vetra) pre teploty 8 až 16 stupňov pri jednej spodnej vrstve (elastické termoprádlo s dlhým rukávom) . Znesie aj slabší vietor. Pri viac ako 16 stupňov už v tom začína byť moc teplo - dá sa rozopnúť.

Jesenná bunda do sychravej veternej neskorej jesene - Force X70 - cena okolo 40 Eur:
Materiál: Vpredu Windster (niečo ako zateplená vetruodolná a vodeodolná membrána), vzadu na chrbáte Roubaix (lycra zateplená zvnútra fleecom). Ideálna do vlhkých chladných jesenných dní. Znesie aj silný vietor a slabší dážd alebo mrholenie. Pri jednej spodnej vrstve (termoprádlo s dlhým rukávom) tak pre teploty 4 až 8 stupňov. Ak si pridáte pod to hrubšie termoprádlo (napr lyžiarske) tak je z toho zimná bunda aj do mínus 10.

S týmito dvomi bundami v podstate za babku (oproti cenám Castelli a pod.) si vystačím celú jeseň a zimu.
Obidve bundy majú dobrý strih, vzadu dlhší, dosť dlhé rukávy aj pre vysoké postavy (čo je kľúčová vlastnosť) a tiež majú na chrbáte 3 vrecká (jedno na zips) ako na klasickom drese.
09.10.2019 - 11:19:15
06
Hack3r sak toho sa bojim, ze zistim ze ho nepotrebujem, ale ked je za dobru cenu :D Lebo chcem zrovna aj bundu vymenit, tak neviem...
Gusto0 co je na vreckach nepohodlne? Sak si do nich nic nedas ked vies ze ide nato bunda...
ehvie ved prave, neviem ci nakoniec neskoncim pri niektorej z tych dvoch a tam by sa malo dat aj pod nulu len s hrubsim natelnikom. Asi ho veru popredu nebudem kupovat, aj ked ta spominana cena... :lol:
09.10.2019 - 11:42:13
00
desertfremen napísal:
Mne sa osvedčila značka FORCE. Pomer cena-výkon bezkonkurenčný.

Ľahká jesenná bunda (Niekde označené ako zapletený dres s dlhým rukávom) - Force X68 - cena okolo 25 Eur:
Materiál: Roubaix (Lycra zateplená z vnútornej strany vrstvou fleecu). Je super na pekné skoré jesenné dni (bez mrholenia a silného vetra) pre teploty 8 až 16 stupňov pri jednej spodnej vrstve (elastické termoprádlo s dlhým rukávom) . Znesie aj slabší vietor. Pri viac ako 16 stupňov už v tom začína byť moc teplo - dá sa rozopnúť.

Jesenná bunda do sychravej veternej neskorej jesene - Force X70
- cena okolo 40 Eur:
Materiál: Vpredu Windster (niečo ako zateplená vetruodolná a vodeodolná membrána), vzadu na chrbáte Roubaix (lycra zateplená zvnútra fleecom). Ideálna do vlhkých chladných jesenných dní. Znesie aj silný vietor a slabší dážd alebo mrholenie. Pri jednej spodnej vrstve (termoprádlo s dlhým rukávom) tak pre teploty 4 až 8 stupňov. Ak si pridáte pod to hrubšie termoprádlo (napr lyžiarske) tak je z toho zimná bunda aj do mínus 10.

S týmito dvomi bundami v podstate za babku (oproti cenám Castelli a pod.) si vystačím celú jeseň a zimu.
Obidve bundy majú dobrý strih, vzadu dlhší, dosť dlhé rukávy aj pre vysoké postavy (čo je kľúčová vlastnosť) a tiež majú na chrbáte 3 vrecká (jedno na zips) ako na klasickom drese.

Skoda ze je len v ciernom .. inak by to slo
09.10.2019 - 13:10:41
00
Jaiub ze su dve na sebe - zbytocne vela materialu na jednom mieste - zbytocne potenie sa v tej casti. aj tak som do vreciek v drese nedal nic a radsej si zapravim funkcne tielko pod traky ako mat dres na trakoch a na tom dalsiu bundu.
09.10.2019 - 13:49:58
00
1luke napísal:
Skoda ze je len v ciernom .. inak by to slo

Je aj v šedo-čierno-fluo https://www.force-sport.cz/bunda-FORCE-X70-windster-sedo-cerno-fluo-L-d15843.htm
09.10.2019 - 14:24:57
02
Jaiub napísal:
Ake su tu skusenosti s dlhym zateplenym dresom? Pouzivate to niekto? Napr. Castelli Puro alebo Endura Roubaix. Predpokladam ze je to pouzitelne len za viac-menej slnecneho chladnejsieho pocasia bez vetra alebo dlhsich zjazdov, ci? Ale myslim ze zato by to bola dobra medzi vrstva pod bundu ked je pod nulou...

Mám taký lacnejší, no keď je pekne tak okolo 10-15 stupňov tak si ho dám a pod to termo s WS. Inak keď fúka tak si dám pri teplote okolo 10 stupňov radšej tenšiu softshelku a pod to tenké termo a pohoda. Zateplený dres má podľa mňa svoje využitie, pri vhodnej kombináci 1, prípadne rezervnej 3 vrstvy, no tenšiu softshelku asi využiješ viac. No každý to môže mať trochu inak :). Samozrejme záleží od kvalitu dresu, tie čo si spomínal na tom budú asi dosť dobre :)
09.10.2019 - 19:53:13
00
Ahojte. Zhanam spodnu vrstvu s kratkym rukavom do chladnejsieho pocasia. Mate niekto tip na funkcne osvedceny kusok, cca okolo tych 40e?
Toto od Craftu mam s dlhym rukavom a je celkom fajn, ale poskulujem aj po niecom z merino vlny, kde mam vsak obavy z horsieho odvodu potu. Stalo by napr. taketo tricko za zvazenie?
Vopred dik za radu.
09.10.2019 - 20:08:19
00
Ja som dnes objednal toto https://www.merlincycles.com/craft-be-active-extreme-windstopper-short-sleeve-base-layer-73095.html V predu to ma windstopper. Mam ho doma v ciernej no je z cias ked som mal viac kil a uz nie je take obtiahnute :-D je to asi naj termo ake mam
09.10.2019 - 20:19:04
03
A aky je ten windstopper priamo na telo, nepotis sa velmi pod tym? Alebo je tam pod tym panelom vrstva pleteniny? Ja to chcem pod membranovy dres, tak neviem, ci dve neprefuk vrstvy na sebe uz nebudu moc. V kazdom pripadne paradna cena.
09.10.2019 - 20:35:33
00
No v recenziách to zrovna tak nedoporucuju,nakoľko to že vraj dobre neodvetrava
09.10.2019 - 20:37:50
00
Moje otazky su tiez prejavom skepsy v tomto zmysle. Windstopper beriem ako najvrchnejsiu vrstvu. Od Craftu som skusal z rovnakej kolekcie dlhe spodky a ten neprefuk panel z toho robil dost neforemny kusok oblecenia, takze som ich posielal naspat.
09.10.2019 - 20:45:48
00
Ja som v tomto veľmi často jazdila len od Gore bike wear, - momentále ho predávam lebo mi je už malé - ale bolo to mega tričko/dres na jeseň. Ja nemám rada ak mám pocit chladu na prednej časti trupu a toto tomu presne zamedzilo - inak to bolo elé z "normálneho" materiálu a fakt sa mi v tom super jazdilo. Podobné mám aj MTR od endura, len je vpredu na zips. Super.
09.10.2019 - 20:47:28
00
To mtr mam aj ja, velmi oblubeny dres do teplot cca 12-16C s navlekmi, ked je relativne teplo, ale pocitovo pri jazde citit studeny vzduch. Alebo ked viem ze ma cakaju dlhsie zjazdy v rannych hodinach/tieni a pod. Vzadu doslova sietovina. Ale neviem si ho predstavit ako spodnu vrstvu na telo, vzdy nosim natelnik a spredu pod tou membranou byva viac mokry.
09.10.2019 - 20:58:39
00
Talbot napísal:
No v recenziách to zrovna tak nedoporucuju,nakoľko to že vraj dobre neodvetrava

Tak ja neviem ake recenzie si cital ale tam v tom linku co som dal to ma 5/5 hviezdicek a nevidel som tam jedine zle hodnotenie. Cital som na rychlo prvych 30 a vsetci pisali ze je to skvely kusok. Ja osobne ho mam ale v podstate celorocne nosim toto ako prvu vrstvu https://www.merlincycles.com/craft-cool-mesh-superlight-sleeveless-baselayer-67909.html takze sa priznam neviem aky je ten windstopper na tele :-) no na jesen a zimu je to skvely kusok, obvzlast na cestaku kde sa jazdi rychlejsie. Mam Gabbu a pri 40km/h citim v predu chlad, ked mam toto termo je mi komfortne
09.10.2019 - 21:02:58
01

MTBIKER odporúča

keyboard_arrow_up