Mali sme aj sedacky a aj tyc a nedam na tyc dopustit. Sedacka bola kym bol mensi - do skoly a po okoli.
S tycou mame celkom dost kilometrov a chvilu isiel maly sam a chvilu na tyci - podla potreby. Hlavne sa dali jazdit aj veci ako okolie bio-farmy po lese, pripadne kacin, biely kriz a tak podobne. Smerom hore na tyci a smerom dole podla potreby.
22.03.2017 - 11:10:28
00
No mne sa práve páči upínanie ako je napr. na autosedačke. Spojiť ramenné pásy a spolu ich zacvaknúť do spodného medzi nožičkami. My máme starú sedačku (vozilo sa v nej dieťa, kt. má momentálne 19 rokov) a tam sa tie pásy jednoducho nedajú zväčšiť. Pri každom prevliekaní cez hlavu je krik, odieram jej noštek, lebo to viac neviem natiahnuť. Stres pre mňa aj pre dieťa. Naša má malinký bicyklík, taký ten úplne prvý (tuším 12 kolesá) a hlavne pomocné kolieska, takže nie vhodný na ťahanie (zatiaľ) Šoférovanie je tiež také kostrbaté, občas sa jej niečo nestihne uhnúť. Toto leto ju plánujeme naučiť bicyklovať, len to si ešte netrúfnem ísť s ňou hneď na väčšiu vzdialenosť. Hlavne bývame v lokalite, kde je hlavná cesta a na najbližší chodník to máme cca 3 km. V tej vašej sedačke má opretú hlavičku?
22.03.2017 - 11:17:15
00
Inak tú tyč máme určite v pláne, len to vidím skôr na bud. rok. Naša je naozaj drobátko.
22.03.2017 - 11:18:46
00
no nasa ma 5 rokov a meria 110 cm ;) takze to nieje o velkosti moc ;)
22.03.2017 - 11:21:20
00
Asi nie, len ja si tú našu proste neviem ešte na tom predstaviť. Hlavne cestou späť nám vždy zaspí, čo si neviem predstaviť, keby sedela na bicykli. Tento rok predsa ešte len tú sedačku, bud. rok už snáď prejdeme na tyč
22.03.2017 - 11:28:16
00
My sme mali belleli B-one standard. Pouzivali sme ju do 3,5 roka. Vozil som maleho do a z jasli a potom skolky a kratke vzdialenosti po meste. Par krat sme boli aj trochu dalej, ale tam sa prejavila nevyhoda tohto typu, ze ma cast aj pre hlavu pomerne rovnu a preto ked sa mu driemalo, tak si nemal kde opriet hlavu. Kamosi maju iny typ od Belleli (neviem presne aky), ale maju to tam tak viac vykrojene za hlavou, tak si mohli opriet hlavy. Co sa tyka popruhov, myslim, ze by na vsetkych modernych nemal byt problem.
22.03.2017 - 11:29:53
00
Henry 33 Ešte predsa otázku - Vašej v tej sedačke zapadne hlavička (prilba) do toho otvoru?
22.03.2017 - 11:30:44
00
ja osobne som tiez pri volbe sedacky hladal co najjednoduchsie riesenie. Polohovaniu a podobne som sa chcel vyhnut - podla mna su to zbytocne vyhodene peniaze, ved nech dieta z toho vyletu daco ma a nespi... brat to riesil stylom, ze ked mali zaspal, upevnil mu jedneho pavuka (to su tie natahovacie lana do auto napr s hacikmi na kazdej strane) o vrchnu cast prilby a sedacku tak aby mu hlava neodkvacla :-)
Ja mam nejaku Hamax, zatial spokojnost. Upina sa na drziak v rame, ktory drzi na sedlovej trubke cez take lyziny, ktore pruzia, ked napriklad zidem z obrubnika,takze malej necvaknu zuby. Ak som pochopil, si z BA, tak sa zbehni pozriet aj do decathlonu. namatkovo som si vsimol, ze tam mali vcelku pekne a lacne sedacky.
Co sa spravania bicykla pri jazde s dietatom tyka - samozrejme mas tazisko posunute viac dozadu a vyssie, len si na to treba zvyknut. Do kopcov slapat pri vysokej kadencii (lahsom prevode ako obvykle) viac predkloneny a vyhnut sa sliapaniu v stoji... inak si myslim, ze je to uplne pohode.
22.03.2017 - 14:25:24
00
Caute caute, pripojim sa k teme, coskoro aj mna caka jazdenie s dietatom v sedacke a zenou v zavese :-D chcem sa spytat, jazdite s dietatom v tretrach?? Mam z toho celkom obavy, nakolko spd som zacal este len tento rok, urcite to nebudem riskovat, minimalne zo zaciatku, len ma zaujmaju vase nazory/skusenosti...
22.03.2017 - 21:33:39
00
kto je zvyknuty na tretry tak nema problem. ak ale zabudas pri zastaveni vypinat tak radsej tretry nechaj doma :))

btw my mae do sedacky prilbu co ma vzadu take skosene do plocha, tak lepsie sedi pri opreni
22.03.2017 - 21:51:58
00
Ďakujem za rady, sedačka objednaná, nakoniec som sa rozhodla pre Bellelli Tiger. Priestranná, pohodlná, jednoduché upínanie pásov (nechcela som cez hlavu) a vysoká opierka s výrezom na prilbu. Súčasne sme objednali aj tyč, tak budeme striedať :) Už len po zime doladiť kondičku a môžeme ísť na to :)
23.03.2017 - 08:50:55
00
tuto maju kamosi a vyhoda je este, ze sa da aj vyskovo nastavit operadlo. Myslim, ze dobra volba. Stastne kilometre prajem :-)
A k tym SPDckam Jaiub. Ja som to zo zaciatku vyriesil tak, ze som dal na jednu stranu taky plastovy adapter, aby boli ako platformy. Ale po case som ich dal dole, lebo noha na tom nebola velmi stabilna, po nasadnuti som spekuloval, aby som si to otocil na spravnu stranu a ked som isiel sam do terenu, tak som ich aj zachytil parkrat. Tak som si potom radsej zvykol na SPD a nastastie som nemal problem. Ale dost som jazdil aj sam, tak som si celkom rychlo na vypinanie zvykol.
23.03.2017 - 09:06:47
00
Ahojte, dnes som kupil cyklosedacku, cely nadseny som ju namontoval a tesil sa na prvu jazdu s malym. Trosku som sa bal ze budu protesty ale ku podivu maly si pytal dalsie jazdy. Ale k veci :) Ako som namontoval ten adapter kam sa naklikava sedacka, som to nejak utahoval a utahoval az som zistil ze sa ten hlinikovy ram preliacil :/ Viete mi poradit ci by to vedeli v servise nejak "vyklepat"? Alebo vie to nejak ovplyvnit zivotnost ramu? Zrejme ano :/
31.03.2017 - 22:30:52
00
No dural je svina ,pri narovnavani moze prasknut.Ja osobne by som to nechal tak,teda zalezi to od toho,ako vela si to zdeformoval
31.03.2017 - 22:41:18
00
No je to trosku preliacene od ten podlozky

Prílohy:

IMG_2551.JPG
IMG_2551.JPG 575.22 KiB thumb_up0thumb_down

IMG_2552.JPG
IMG_2552.JPG 531.47 KiB thumb_up0thumb_down

IMG_2556.JPG
IMG_2556.JPG 606.6 KiB thumb_up0thumb_down

31.03.2017 - 22:51:51
00
keyboard_arrow_up