fofo050 napísal:
Ramon1 vieš mi popisať ako ti to pomáha? Auto počujem že ide. Myslím to vážne. Možem potom pri tom používať slúchatka ?


Radar detekuje na volnom priestranstve dopravný prostriedok idúci rýchlejšie ako prostriedok / bike / na ktorom je umiestnený od vzdialenosti 150 metrov...podmienkou je rozdielná rýchlost približujuceho sa vozidla , pričom táto musí presiahnuť 15-20 kilometrov za hodinu. Radar detekuje aj počet vozidiel , ktoré ťa budú obiehať a zobrazí sa to ako jednotlivé približujuce sa body na malom displeji. Svietia bielo, ak nič nejde je tam zelená guľa hore a ak ťa auto míňa je červená. Vzadu radar dáva signál približujucemu vozidlu v závislosti od jeho vzdialenosti od bikera. S priblížením , sa intenzita svetelných bodov zvyšuje a jas sa zvýrazňuje...auto nemáš niekedy možnosť počuť do vzdialenosti 120 metrov. Ja sa citim neporovnatelne bezpečnejšie a každému ho doporučujem. Samozrejme stojí veľa , ale veď to poznáš...banány. Dúfam , že hejterský dementi / bade ---/ to čítať nebudú a na prípadné " inteligentné " pokusy o provokáciu nebudem reagovať. Len pre úplnosť

Fofo pozdravujem
03.10.2016 - 22:01:34
02
Je ten jas vidieť dobre aj za oslňujucého slnka ? Vzdialenosť ale nevieš odhadnuť. Jedine sa pripraviť na to že ťa objeha. Hej?
Čiže kludne môžem použiť sluchatka.
Inač dik.
03.10.2016 - 22:11:01
00
fofo050 napísal:
. A či maš sluchatka alebo VKV do čela nie je rozdiel. či?

Rozdil je v tej rozhodujucej casti ked je auto uz blizko pri tebe. Vtedy ho uz pocujes. Uhnut sice v pripade nudze nestihnes ale napr pri nudzovom manevri -obchadzanie dier alebo kanala- nepojdes do stredu cest ale skor na krajnicu. Toto je ten moment, kedy ti sluchatka prilis skresluju zvuky v okoli.

Ked uz sme pri sluchatkach. Jedna vec je ci pocujes ale ide aj o to co pocujes. Mne sluchadla skreslovali zvuk z vonku (maval som ich dost potichu) a nedokazal som odhadnut odkial ide zvuk
03.10.2016 - 22:13:55
00
Ano maš pravdu len som chcel vedieť ako mi radar pomôže. Myslím že tie sluchatka by som mohol kludne použiť pri použiti radara.
Ono predsa pri hudbe sa lepšie zaberá do pedálov. Aspoň mne ale sluchatka už nepoužívam a chcel by som opäť
/ používal som ich na hrádzi ak by sa chcel niekto do mňa pustiť / ;)
03.10.2016 - 22:27:07
00
fofo050 napísal:
Je ten jas vidieť dobre aj za oslňujucého slnka ? Vzdialenosť ale nevieš odhadnuť. Jedine sa pripraviť na to že ťa objeha. Hej?
Čiže kludne môžem použiť sluchatka.
Inač dik.


Jas kontrast displeja je top, vidíš všetko jasne aj za pravého poludnia v lete. Vzdialenosť práveže vieš presne odhadnúť na základe približujuceho sa bieleho bodu na tvojom dipleji. Detekuje auto a rozsvieti sa biela gulička dole na displeji. ak je na vzdialenosti 150 metrov v rovinatom terene bez prekážok. A ako sa auto približuje k radaru , biela gulička sa posúva na displeji smerom hore...každé posunutie teda zodpovedá zhruba 20 metrom...Sranda je , že detekuje aj auto ktoré " vyfičí " / Marošov pojem , snáď nevadí že som si ho prepožičal / zo zákruty za tebou , pričom mu nepriradí vzdialenosť na konci displeja , ale priradí mu podľa aktuálnej vzdialenosti od biku - radaru vzdialenosť prislúchajúcu umiestneniu guličky na displeji...teda 40 metrov za tebou , tak 2-3 biela gulička zhora...snáď je to zruzumiteľné :lol:
03.10.2016 - 22:33:46
00
Myslím si, že najlepšie je si to pozrieť..
GARMIN VARIA RADAR - TIP OD ŠTĚRBA KOLA thumb_up1thumb_down
03.10.2016 - 22:37:50
02
Sluchatka ma bike nepatria, ci uz v lese alebo na ceste a to bez ohladu ci s "radarom" alebo bez neho. Jazdim hlavne po ceste a po rovine aj cez 40 km/hod a auta pocujem bez problemov.
04.10.2016 - 07:25:32
04
Ide vam exportovat vyjazd z connect.garmin do gpx, alebo niecoho ineho? Lebo mne vypisuje chybu, tak ci to je len u mna, alebo ma garmin connect nejaky problem.
/uz to funguje ;)
14.10.2016 - 20:11:15
00
v posledných dňoch to trochu blbne.
14.10.2016 - 21:31:41
00
Asi tak týždeň to robí.
15.10.2016 - 09:24:49
00
Sesulak napísal:
Nemate niekto trik ako si zmenit datove policka pri aktivnom segmente v Edge 1000? Lebo to nejde ani cez menu ani cez tuknutie na policko, ktore chcem zmenit. Zaujima ma len okno aktivny segment, lebo pri inych to funguje.


Tak uz sa to da menit po poslednom update na verziu 10.00: https://www8.garmin.com/support/download_details.jsp?id=6735

Pribudla aj moznost Grouptrack.
Garmin Cycling: Perfect Timing with Edge 820 thumb_up0thumb_down
24.10.2016 - 15:02:40
00
lakko napísal:
Sluchatka ma bike nepatria, ci uz v lese alebo na ceste a to bez ohladu ci s "radarom" alebo bez neho. Jazdim hlavne po ceste a po rovine aj cez 40 km/hod a auta pocujem bez problemov.

Vyskusaj sluchatka Aftershokz a mozno zmenis nazor. Hudba ti hra " v hlave " a nestracas kontakt s okolim..
03.11.2016 - 12:00:51
00
To vyzerá dobré. Maš s tým skúsenosti ?
03.11.2016 - 16:28:21
00
Mam a prave preto som to odporucal aj odporcom sluchatok. Hudbu si sice tak nevychutnas ako ked mas ruchy z okolia odfiltrovane stoplami ale napriklad na pocuvanie audioknih je to super.
Ale sme uz riadne mimo tejto temy......
03.11.2016 - 16:42:53
00
Veru tak ... odporučiť akékoľvek sluchatka na uši počas cyklistiky mimo trenažér je totálne mimo témy ... to máš pravdu
03.11.2016 - 17:45:19
02
keyboard_arrow_up