Haha, táto storka sa hovorí dodnes 😂
27.06.2021 - 22:45:47
00
scarinko napísal:
Tadeto som siel a toto bol plan
https://mapy.cz/s/cakalovaba

A preto sa trasa neplánuje štýlom - nahodím do počítača a idem. Ja pred veľkým výletom študujem mapu aj celý deň pomaly a aj tak niekedy priamo v teréne zmením plány, tak už pri študovaní pozerám alternatívy v prípade problémov. Aj dnes som popri práci si naštudoval BA a okolie, Kamzík, Pezinskú Babu, cestu TS-BA a späť, už mesiac dopredu mám predstavu kadiaľ asi pôjdem. Pri menších výletoch si to naštudujem aspoň jeden deň dopredu ak nie viac ak je to očakávaný výlet. Proste ak sa dostanem do nečakaných problémov, tak to prejdem, nie ideálne, ale prejdem (posledne tatranská magistrála po kalamite a ťažbe) alebo využijem nejakú obchádzku, skratku, zdlžku. Teraz mám v pláne ísť pod Chopok, takým chodníkom lese mimo hlavný ťah na Jasnú, netuším či je zjazdný na bike, uvidím na mieste, hlavne mať záložný plán. Idem na Rovnú hoľu, možno na Lukovú, návrat mám otvorený viacerým smerom, uvidím.

Ako si predstavuješ že bude router plánovať? Len cyklotrasy? To si moc nezajazdíš keď bude ignorovať lesné cesty a chodníčky.

Inak tou žltou som kedysi dávno chcel po dlhom výlete v teréne zozjazdovať k autu v Korytnici, dostal som sa len kúsok, neskutočne zarastené, bez chodníčka z hornej strany (tak som si to dal tou ostrou okľukou čo si šiel). Podľa mapy nevyzerá zle tá cestička, ani zdola, ale nemôžeš sa sťažovať že router nepredpokladal, že to bude strmšie, zarastené a nikým nepoužívané...
28.06.2021 - 01:25:30
00
Sorry ale.isiel som na chvilu okolo hotela. Nemal som kedy cely den planovat a nemyslim si ze to je spravne riesenie aby clovek zabil vely den planovanim 2h vyjazdu. Router proste ma nejak vediet resp byt nastaveny ze napr ak je sklon cez 20% a je to teren tak ta tam neposle.
Na niektore asfaltove cyklotrasy ma mapy.cz nechcu pustit ani ked to klikam po metri. Pritom tam jazdim dost casto a je tam offi cyklotrasa a pekna pre cestak.
28.06.2021 - 07:17:01
00
Ale to všetko je o mapových podkladoch, ktoré nikdy nebudú 100% ako ten kopec ktorý v skutočnosti je strmejší ako sú vrstevnice. A keď ta na mapy.cz nepusít na nejakú cestu, to znamená že to robí na základe nejakého obmedzenia tej cesty na zdrojovom OSM (ja neviem, zlý povrch, zlé tagovanie, zlý druh cesty, nejaký zákaz - aj to som riešil, keď je na lesnej cykloceste zákonom nepodložený zákaz pre všetky motorové vozidlá, tak to do mapy zakreslia aj keď ja s tým nesúhlasím, ja napr. nedávam na bežné cesty žiadne obmedzenia, nech je tam neviem aká značka, jedine chodníky a cyklocesty majú už v sebe isté obmedzenia). Mne ide o to, že očakávaš od programu, že bol na každom bode na svete a vie presne určiť či tade môže bike de fakto a de jure prejsť....
28.06.2021 - 13:13:56
00
Praveze povrch je excelentny, je to oficialna cyklotrasa 😁 ziaden zakaz
28.06.2021 - 13:16:06
00
A je to tak aj v mapových podkladoch zaznačené? Niekedy sa stane, že z lesnej cesty sa stane asfaltová cesta ale na OSM sa zmení len typ komunikácie a typ povrchu ostane napr. nespevnený. Ale to je chyba mapového zdroja, keďže je to mapová "wiki" tak sa tomu nedá vyhnúť, možno aj za mnou sa niečo také nájde. Tak skús dať o akú cestu sa jedná a skúsim sa na to pozrieť.
28.06.2021 - 13:30:21
00
mno tak problem bude asi niekde este inde
ak to planujem ako MTB tak to ide ale ak cestny tak nie
https://mapy.cz/s/culugegetu

toto je v podstate rovnaka cyklotrasa a tu ta pusti aj na cestaku https://mapy.cz/s/fazanarebe

povrch je pekny rovny asfalt, ziadne diery alebo nic take
proste rakusko
28.06.2021 - 13:37:44
00
Nepustí ťa to, lebo ten malý kúsok pri cieli (a celá pokračujúca cesta + veľa ciest od cieľa na JZ) má tag: vehicle=agricultural to znamená že router moc neberie, že cesťák zvládne cestu pre poľnohospodárske stroje... Cesty od štartu v Jois ten tag nemajú.

OSM má problém, že má veľa zbytočných a detailných tagov, ktoré prinášajú viac problémov ako úžitku, lebo napr. routery musia počítať o zbytočnými hovadinami a kombináciami parametrov...
28.06.2021 - 13:55:23
00
Keď ma niekde plánovač nechce pustiť a viem, že je to zjazdné, vypnem Follow Ways v Komoot. Takú možnosť musí mať každý plánovač. Či?
28.06.2021 - 23:54:25
00
Mapy.cz to nemaju
29.06.2021 - 00:23:30
01
Neviete este poradit ked si dam aby mi ukazovalo vsetky parametre tak mi ukazuje iba aktualnu rychlost , hodiny a prevysenie , neukazuje mi to priemernu rychlost ani vzdialenost a pocet km mi ukazuje stale2.3km pritom som vcera dal 70km vsetko mam nastavene na obrazovke len mi to neukazuje dik
30.06.2021 - 01:23:11
00
To znie ako keby si mal pauznuté stopky - ukazuje iba aktuálny stav, ale nič sa neprepočítava
30.06.2021 - 07:09:57
00
ako to zrusim ? ked dam profily a to tlacitko vpravo dole tak v tom kruhu na zaciatku nejdu stopky
30.06.2021 - 23:56:46
00
Nevie tu niekto ako to spravit ? Skusam hocico nic nejde stale to neukazuje dik moc
01.07.2021 - 23:14:08
00
Ešte by som skúsil továrne nastavenia
02.07.2021 - 05:56:59
00
keyboard_arrow_up