Este chcem podotknut ze edge dokaze pouzivat aj senzor z kolesa ktory v clenitom terene s diskutabilnym prijmom ma mensiu nepresnost ako gps senzor.


Je možné mať to nastavené tak, že prejdenú vzdialenosť berie vždy zo senzora z kolesa a teda vôbec nie/nikdy z GPS?
13.01.2009 - 22:59:05
00
garmin prijma prioritne data zo snimacov, takze data sa prijimaju najprv zo snimaca kadecnie/rychlosti a pokial sa ten to snimac nedetekuje vzdialenost sa mera na zaklade GPS trasy.
13.01.2009 - 23:04:02
00
Ked v profile biku nastavis obvod kola manualne a mas senzor, edge pocita vzdialenost ci okamzitu rychlost podla senzora. Aj udaje v training centre to akcetuju. Ale napr sportrack uz nie ten pocita data z tcx tracklogu kde su udaje o gps polohe teda v tomto pripade narazis na nezrovnalosti. Z praxe udaje v terene su presnejsie zo senzora ale napr ziletkarina mi korektnejsie sedela podla gps. ale to su rozdiely nad ktorymi mavam rukou, ak prezeniem 1%
13.01.2009 - 23:15:55
00
Viem, že už sa to tu rozoberalo, ale mne GPS (Legend HCx) ukazuje dosť rozdielne údaje vzdialenosti od cyklokomputera. Samozrejme, cyklokomputer je presnejsi, GPS je pri vypocte vzdialenosti alchymia a tak verim cyklokomputeru. Takze kvitujem, ze Edge snima prioritne z kolesa :-)
13.01.2009 - 23:26:15
00
rasto_t: Absolutny suhlas, treba to porovnavat s Polarom. Mobily su o niecom celkom inom....
14.01.2009 - 11:47:05
00
Je možné mať to nastavené tak, že prejdenú vzdialenosť berie vždy zo senzora z kolesa a teda vôbec nie/nikdy z GPS?


Pani myslim ze sa mylite. V manuale pisu, ze prioritne sa berie z GPS a az ked nieje signal, tak sa berie zo senzora. Nezavisi to ani od toho, ci si nechas obvod kolesa nastavit jemu automaticky, alebo si ho nastavis sam...
Myslim si, ze jediny sposob ako mu nanutit signal zo senzora je vypnut GPS (ako by si bol v indoore napr na valcoch).
14.01.2009 - 11:52:09
00
Mozes si to vyskusat a overit si kto sa myli. Svoje tvrdenie ale nemenim;-)
14.01.2009 - 12:08:49
00
Mozes si to vyskusat a overit si kto sa myli. Svoje tvrdenie ale nemenim;-)

No ruku do ohna nedam. V manualoch sa uz popisalo veci...
14.01.2009 - 12:35:53
00
Bluetooth GPS modul kúpiš už za cca 35 €. Mal som Evolve goTraxx, výborná citlivosť, dlhá výdrž - odporúčam.

dik za odporucanie. cital som nejake recenzie a rovno som ho objednal k svojemu PDA(1200sk z hej.sk). tiez som sa rozhodol ze budem GPS pouzivat iba ako orientacnu pomocku.
14.01.2009 - 13:25:47
00
Pani myslim ze sa mylite. V manuale pisu, ze prioritne sa berie z GPS a az ked nieje signal, tak sa berie zo senzora. Nezavisi to ani od toho, ci si nechas obvod kolesa nastavit jemu automaticky, alebo si ho nastavis sam...
Myslim si, ze jediny sposob ako mu nanutit signal zo senzora je vypnut GPS (ako by si bol v indoore napr na valcoch).


:roll:
otestovane...
staci sa len trosicka zamysliet ale len fakt trochu je to take zlozite? :roll:
Ak mas pristroj a dumas nad tym ako to mera, pomoc je jednoducha, zdvyhni zadne koleso poloc pedalmi a uvidime co ukaze ak ukaze 0km/h mas nejake divne nastavenie alebo FW a ak ukaze rychlost (co ti ukaze na 99%) tak nemera prioritne podla GPS :lol:

Aj ked idem behat s garminom nemusim nic menit, staci zobrat pristroj spustit stopky a rozbehnut sa... mera vsetko rychlost, vzdialenost...
14.01.2009 - 14:50:18
00
po zapnuti sa edge sparuje s meracom rychlosti a meracom tepu, ak su v dosahu...
ak nie tak berie vzdialenost z gps ako to tu bolo spomenute

vyzera to tak ze tie vysielace su v nejakom sleep mode a zacnu vysielat az ked nieco nameraju - vsimol som si
ze sa az ked si dam pas na hrud tak ho zaregistruje aj edge a zobrazi to na displayi

nemyslim tep, ale samotny snimac :wink:
14.01.2009 - 15:09:38
00
:roll:
otestovane...
Ak mas pristroj a dumas nad tym ako to mera, pomoc je jednoducha, zdvyhni zadne koleso poloc pedalmi a uvidime co ukaze ak ukaze 0km/h mas nejake divne nastavenie alebo FW a ak ukaze rychlost (co ti ukaze na 99%) tak nemera prioritne podla GPS :lol:

Predpokladam, ze si to skusal vonku (mal dostatocnu silu signalu). Alebo?
14.01.2009 - 15:43:37
00
je to naozaj tak, tiez som to uz raz skusal...vonku zo signalom :wink:
14.01.2009 - 16:25:19
00
Predpokladam, ze si to skusal vonku (mal dostatocnu silu signalu). Alebo?


To je jedno... aj ked to vyskusam v byte alebo vonku vysledok rovnaky mera zo snimaca...
14.01.2009 - 18:15:52
00
este by som sa chcel vratit k meraniu kcal.
a) ked nemam gps signal (v budove) vtedy mi nemeria
b) skusal som to na lyzovacke, vtedy mi nameralo strasne velke hodnoty (bralo zrejme do uvahy hodnoty aj vzdialenosti v lanovkach)
z toho mi vychadza, ze zrejme meranie kcal je viazane na zmenu polohy namerane pomocou gps, co myslim , ze nie je celkom spravne.(pristroje bez gps su potom v tom smere asi lepsie) poradite ?
28.01.2009 - 10:32:11
00
keyboard_arrow_up